Skocz do zawartości

XM


makumba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego akurat Citroen ?

 

Osobiscie nie mialem francuza i nigdy nie pragnalem go miec, chociaz zawieszenia pneumatyczne podobno sa w im rewelacyjne. ale to jest Twoj wybor weic moze jednak diesel ?

 

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat Citroen ?

 

Osobiscie nie mialem francuza i nigdy nie pragnalem go miec, chociaz zawieszenia pneumatyczne podobno sa w im rewelacyjne. ale to jest Twoj wybor weic moze jednak diesel ?

 

:)

 

 

to ciekawa i interesujaca odpowiedz na temat... czasem zastanow sie po co piszesz chlopaku...

 

 

a teraz konkretnie:

 

super zajebiste auto jedno z najwiekszych i najbardziej komfortowych

silnik albo 3 litry i wtedy z gazem ( w 2 wersji poprawiona elektronika i silnik jest na prawde super )

albo 2.1 td ewentualnie 2.5 ale ten nie jest idealny...

z hydraulika generalnie nie ma zadnych problemow - trzeba tylko o nia dlac - o pompe , konzektor i zawor hamulcowy... ewentualnie wszystko sie regeneruje za niewielkie pieniadze...

a zawieszenie to sprawia za nawet najnowsze auta nie dorastaja cytrynie do piet :D

po 1995 roku bedziesz mial juz hydroaktive wiec jeszcze bardziej dopracowane :P

 

jak bedziesz szukal auta w benzynie 3 litry to powinien juz byc pelen wypas... skora, pelna elektryka, klimatronic a nawet podwojna tylna szyba i elektryczny podlokietnik ;)

 

staraj sie zobaczyc to auto z kims kto sie w miare zna albo sprawdz w serwisie bo pomimo na prawde duzej bezawaryjnosci mozna sie niezle naciac - jak ze wszystkim

 

a najlepsza jest jego calkowita odmiennosc na ulicy :lalag: na prawde ludzie usmiechaja sie do ciebie jak jedziesz "torpeda"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj diesla 2,1 12v. swego czasu był to najlepszy diesel w swojej klasie na swiecie. Kultura pracy, osiagi i zużycie paliwa (porównując oczywiście z konstrukcjami z tamtych czasów) są na najwyzszym poziomie. Jeździlem Xantią z takim silnikiem - bezawaryjna, niesamowicie komfortowa, materiały wykończeniowe takie, ze wiele wspólczesnych aut nie moze sie z nią równać plus świetny silnik. Naprawde miło ją wspominam.

 

Spam Rider jak zwykle się popisał....chłopaku, pokaż mi gdzie w tam masz w zawieszeniu pneumatykę.....no ale zaraz pewnie odpowiesz, ze masz dwa panstwowe egzaminy (chyba z pisania głupot) i odpowiadac nie musisz. To ja ci odpowiem - jest tam zawieszenie hydropneumatyczne, oparte o pompę wysokiego cisnienia i płyn LHM. pneumatyki jest tam tyle, ze akumulatory cisnienia zwane kulami są czesciowo wypełnione azotem, co powoduje ze LHM ma mniejszą tendencję do spieniania.

Edytowane przez M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile hydraulika w tym samochodzie jest w miarę bezproblemowa (pod warunkiem, że nie kupi się padaki, w której pompa załącza się co 5 sek. i do tego grzechocze) o tyle elektryka bywa figlarna.

A komfort wiadomo, w końcu sam prezydent Francji XM'ką jeździł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że u mnie ostatnio sporo cytryn się pojawia w domu. Obecnie na 4 auta domowe, to 3 są cytrynami. XM był kiedyś w wersji 2.1 td. Komfort super. Zbierał się naprawdę nieźle jak na tę masę, a poza tym był jak czołg. Wytrzymał solidny wypadek i nikomu nic się nie stało. Poza tym naprawdę ma oryginalny wygląd. Sam sie zastanawiam czy nie sprawić sobie znowu XM-a ale w wersji turbo diesel. Jeździłem wersją 3.0 i nieźle śmiga, tylko zdrowe ma zużycie paliwa, więc tutaj polecam gaz, zwłaszcza, że ma wielki kufer i butla nie będzie przeszkadzać. Generalnie jak się o niego dba i kupi się zadbanego to nie będzie sprawiał kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4 lat jestem szcześliwa posiadaczka cytryny Xm 3 litry wersja Pallas a własciwie byłam bo własnie poszła w inne rece a ja juz czekam na nastepna. Jako uzytkownik tegoz samochodu(z gazem) moge tylko zachwalac.KLimatronik -rewelacja, zawieszenie --rewelacja, elektryka przez 4 lata jakies pierdoły sie psuły typu guzik od siedzenia itp aleeee elektronika nie wiem czy wiesz jest BOSHA czyli niemiecka i moze sie psuc. W moim aucie była automatyczna skrzynia i to jest jedyne przed czym moge cie przestrzegac ale mój samochodzik był z 92r wiec staruszek i swoje wyjezdził , kupiłam na zamiane skrzynie uzywana i niestety po pół roku padła . Dlatego sprzedałam bo naprawa jest nieopłacalna jak dla mnie.Jesli młody samochodzik to automat rewelka ale przy starszych rocznikach moze byc kłopot. Ale najwiekszy kłopot w moim miescie to mechanicy. Niestety jak tylko zobaczą XMa to jakby diabła widzieli. Czasem z jakąs pierdoła to musiałam 30km jezdzic. Najgorsze jest to , ze teraz kazdy samochód mi sie nie podoba. Nic nie moge kupic co by tak płyneło jak cytrynka i chyba znów bedzie XM albo Xantia 2 litry CT TURBO

 

 

:biggrin: skazana na hydrozawieszenie.

A na gazie niewiele tracił z predkosci na trasie 210 spoko mozna grzac. Tylko chlał........jak smok.

Edytowane przez Xylena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Citroeny to świetne auta, polecam stronę http://xoops.citroen.triger.com.pl/modules/news/ :flesje:

o to nie tylko ja odwiedzam tą stronkę tzw klub cytrynki :wink: tylko ja posiadam bx 1,8 td silnik sie sprawuje bardzo dobrze hydraulika też tylko trzeba dbać . Jak to mój brat mówi gdzie bx nie może tam nić nie może (często to mówi jak jedziemy na ryby polnymi drogami troszkę się go podnosi i jazda :) ) polecam auta z hydrauliką i naprawdę jak się dba super auta :) nawet w nowej C5 jest hydrauliczne zawieszenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...