Skocz do zawartości

Opinia na temat marki skutera


migdal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :smile: Chciałem zasięgnąć informacji na temat skuterów marki Romet, może są użytkownicy tych skuterków . Córka która ma 14 lat chce się poruszać skuterem ,wygrała zakład i dotrzymała umowy ,a teraz stary musi dotrzymać swojej że kupi jej skuter. Oglądałem wiele i doszedłem do wniosku że polski romet jest w zasięgu mojej kieszeni a i wygląd jak i parametry nie odbiegają od innych. Może się mylę. Proszęo jakieś porównania i opinie użytkowników :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi nowymi Rometami ( nowymi bo startują od tego sezonu chyba ), jest ciezko coś powiedzieć, wlasnie ze względu na to, jak krótko są na naszym rynku. Na MotorBike Show w Wawie w zimę przygladałem się temu niby nowemu Ogarowi. Rama jakby znajoma, silniczek (z wygladu) również. Tylko z przodu plastikowa obudowa rodem z Kiełaja czy też innego chińczyka. Mi sie wydawał w miare ciekawy, cena to chyba cos koło 4000zł? Nazwa zostałą chyba kupiona przez jakąś wschodnią firmę, także przez pierwszy sezon-bądź dwa może być róznie z jakościa, spasowaniem ( znów przytocze te Keewaye bo z nimi mam styczność - przez pierwsze sezony na rynku plastiki pękały itd wsyzstko było rozlazłe, a teraz te nowe są jakieś takie porządniejsze ). Wie ktoś jaki to ma silnik ? Na czyjejś licencji/cześciach czy kompletnie jakiś nowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie nie opłaca się na to nawet patrzyć. Zresztą jak na każdy nowy motocykl w tym przedziale cenowym. Znajomy kupił skuter, automat, wygląd super wszystko cacy, a po kilku miesiącach, zaczęło się sypać wszystko.

 

Radziłbym raczej kupić jakiś używany skuter Yamaszki,czy Hondy. Pieniądze te same, a napewno dłużej, lepiej i bezpieczniej pojeździ.

 

Przykład? Inny znajomy kupił w tym samym czasie używanego Neos'a Yamahy, do dzisiaj wymienił jedynie klocki z przodu i kilka łożysk, a komfort jazdy nieporównywalny.

 

Pozatym jakość wykonania takiego rometa przypuszczam że pozostawia wiele do życzenia, tak samo jak się to ma z nową Jawą, MZ, i innymi tego typu wynalazkami.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak lepiej kupic cos uzywanego albo dolozyc i kupic cos nowego a innego niz ROMET niz jakiegos z tych rometow kuzyn mial skuter wlasnie takiej marki kupil pod koniec kwietnia i juz kilkanascie razy byl naprawiany w serwisie To ma bardzo felerne silniki. POZDROWIENIA i milych wyborow skuterka BYLE nie rometa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i standardowo jak na tym forum, facet sie pyta co sadzicie o Romecie i pół społęczeństwa odpowiada: kup używany, lecz zachodni :P pytanie było przecież inne ;) Ale jak już tak mamy oceniać, to również za 3-4 tys mozna znaleźć łądnego Peugota czy też Aprilke która bedzie chodziła o niebo lepiej i bedzie duzo mniej awaryjna od Rołmeta :D

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :banghead: Chciałem zasięgnąć informacji na temat skuterów marki Romet, może są użytkownicy tych skuterków . Córka która ma 14 lat chce się poruszać skuterem ,wygrała zakład i dotrzymała umowy ,a teraz stary musi dotrzymać swojej że kupi jej skuter. Oglądałem wiele i doszedłem do wniosku że polski romet jest w zasięgu mojej kieszeni a i wygląd jak i parametry nie odbiegają od innych. Może się mylę. Proszęo jakieś porównania i opinie użytkowników :)

 

Doloz kase albo kup zachodni uzywany :) Dzieki za takie odp. Kiedys zadalem podobne pytanie odnosnie Peugeota. (Tez corka)! Kompletnie nic sie nie dowiedzialem, sprawa wyglada tak ze jesli juz to kazdy ze skuterowcow chwali swoje, i nne to bee. Najrozsadniej bedzie chyba wybrac sie do serwisu gdzie serwisuja rozne marki i tam zasiegnac opini. Ja bym zaryzykowal.

http://moto.allegro.pl/item195451153_romet...l_warszawa.html

A to widziales?? Nowa 125 za 4000zl i wyglada calkiem OK.

Co do marki Romet to nikt nie kupil prawa do nazwy, tylko w koncu ktos z tej firmy poszedl po rozum do glowy ze przynajmniej narazie ani cena, ani technologia nie jest w stanie konkurowac z dalekim wschodem i poprostu zlecaja produkcje na wschodzie. Troche inne plastiki, moze male kosmetyczne zmiany i juz jest nowy produkt. W dobie globalizacji tak sie produkuje, a co myslicie nawet BMW czesc produkcji przenisi do Chin, nie wspominajac o Peugeocie, czy innych. Mysle ze z czesciami nie powinno byc problemu.

Co do Kymco w rankingach zadowolenia klientow i niezawodnosc, stosunek cena jakosc, bije na leb konkurencje, jak znajde wkleje link do artykulu. Na zachodzie juz sie ludzie przekonali. Podobnie bylo 20 lat temu z Toyota. Pzdr.

Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem romet to tylko naklejka na chinski wyrob... czyli ma wszystkie wady i zalety swoich pobratymcow... a ile ze tak sie spytam wynosi budzet? za ok 5 tys mozna kupic naprawde fajny skuterek (mowie o uk, nie wiem jak w polsce) np aprilka habana, honda dylan.. roczniki ok 2002... sam mialem takiego dylanka i jezdzil niezgorzej... na chinczykach sie nie znam ale wydaje mi sie ze nie ma nic za nic i jak cena niska to i jakosc odpowiednio ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item195451153_romet...l_warszawa.html

A to widziales?? Nowa 125 za 4000zl i wyglada calkiem OK.

 

A ja bym mimo wszystko radził baaardzo dogłębne ogledziny, bo głupoty typu spasowanie plastikow itp są w motorach "tych" marek i tego przedziału cenowego, poniżej krytyki. Nie chce generalizować, ale naprawdę jakość wykonania i jakość materiałów użytych przy ich produkcji, jest w sporym procencie przypadków fatalna.

Wydaje mi się, że te odpisywanie na posty typu "co sądzicie o np. Romecie, bo chce kupić"-"lepiej kup coś zachodniego", ma w sumie sensowne podstawy ( wiem, patrząc na kolegów śmigających skuterami ). Ja w pierwszym poście napisałem co uważam o Romecie, ale sam nie zdecydował bym sie na niego, gdyż za tą cenę można miec Peugota, Aprilie czy coś innego, które biją swoją jakością, póki co niezbyt dobre jakościowo, konkurencyjne -tańsze skutery.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu oglądałem tą 125 rometa bo ktoś z rodziny chce coś kupić do nauki.

odradzam, ramę da się rękoma trzymając kierownicę zgiąć. O hamulcach nie wspomnę, jak przedni hebel dłużej przytrzymasz płyn wylatuje tłoczkami w zacisku .

o jakości wykonania nie warto wspominać.....

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno częsći dostac .pozdr

 

dlaczego tak sadzisz???? piszesz pierdoły aby sobie nabijac posty...

 

Dla córki to stoii ładna Apka SR za 3500 wiecej nizej napisałem w sygnaturce pozdro

 

te romety to takie wiesniacke sa :) :icon_razz: :crossy: :wink: :biggrin:

 

Dawno temu w PRL-u ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...