Skocz do zawartości

SIMSON-przeróbka instalacji 6V na 12V


wojtek2812
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!Mam taki problem:otóż chciałbym przerobić instalacje w swoim simaku z 6 V na 12V.Cewka ładowania 6V ma połączenie z masą i 2 wyjścia:do światła stopu i do układu ładowania,a ta 12V ma dwa wyjścia bez dojścia masy.Czy mogę zrobić taki patent,że do wyjść cewki podłącze zmiennoprądowe zaciski mostka prostowniczego i za mostkiem do stałoprądowych zacisków podłącze szeregowo w stosunku do akumulatora regulator napięcia ładowania od dużego fiata na 14,4V(nowy typ,mała czarna kostka)?Czy nie popłynie zbyt duży prąd,który w przypadku ładowania 6V jest ograniczany na cewce i akumulator jest ładowany średnią wartością napiecia poprzez zastosowanie prostownika jednopołówkowego??

Rozważam też taką możliwość,zeby zamiast cewki 6V podłączyć 12V i wykorzystać układ ładowania z cewką i diodą prostowniczą a stop podpiąć pod akumulator.Jak sądzicie?Czy ma to szanse wypalić??Prosze o szybką odp.Za porady z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie - podaj konkretny powód dlaczego chcesz to robić? Bo z mojego punktu widzenia jest to całkowicie pozbawione sensu - tylko poniesiesz koszty. Skoro wszystko działa na 6V, to nie widze powodu, dlaczego by zmieniać na 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to kombinuj ale ja bym tego nie robił. Już raz przerobiłem instalacje 6 na 12 no i już bym tego wiecej nie zrobił. teraz już wszystko działa tak jak powinno ale dużo się z tym namęczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi radzio99!!Między innymi o dostępność żarówek i przerywacz elektroniczny,który już u mnie czeka na założenie.Kupiłem taki zwykły na 6V i mi wariuje.Nawet pół roku nie pochodził.Nieraz mi świecą te kirunki a nieraz elegancko migają.Poza tym np.jak chce założyć sobie białe kieunki to nie musze brać hurtem żarówek na 6V z neta na zapas tylko na pierwszej lepszej stacji benzynowej kupuje sobie pomarańczową żarówe na 12V i zakładam.Poza tym można założyć sobie klakson samochodowy na 12V który lepiej daje rade od tego na 6V.Ogólnie taka instalka daje większe możliwości. :D

 

A tak poza tym to jak chce podłączyć elbe to z cewkie ładowania na 12V podłączam pod zmiennoprądowe zaciski mostka prostowniczego,minus z tego mostka do masy, plus do zacisku 59a w elbie a gdzie podłącza sie zacisk 31b z elby??czyżby do plusa akumulatora??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma spalanie do napięcia instalacji??Co ma piernik do wiatraka??Jeśli jednak coś ma to z góry przepraszam kacpextreme.

A jeśli nawet ma coś ten piernik do wiatraka to co to jest 20ml??To żadna cena w porównaniu z możliwościami tej instalacji.Ale jak w końcu podłączyć tą elbe???

 

A jakby jeden biegun cewki ładowania na 12V podłączyć do masy i wykorzystać układ ładowania ten z jedną diodą i cewką??co ty na to radzio??może nie wybuchnie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma spalanie do napięcia instalacji??Co ma piernik do wiatraka??Jeśli jednak coś ma to z góry przepraszam kacpextreme.

A jeśli nawet ma coś ten piernik do wiatraka to co to jest 20ml??To żadna cena w porównaniu z możliwościami tej instalacji.Ale jak w końcu podłączyć tą elbe???

 

A jakby jeden biegun cewki ładowania na 12V podłączyć do masy i wykorzystać układ ładowania ten z jedną diodą i cewką??co ty na to radzio??może nie wybuchnie:D

To byl zart:/

Jak masz Elbe to podlącz jak nie masz to ten badziew jednodiodowy zmien na mostek prostowniczy w miare dobrej wydajnosci... A co do twojej wizji nie wiem juz troche czasu nie mam simka i nie pamietam jak tam instalka szla pamietam tylko ze zmienialem ten Mostek jednodiodowy na czterodiodowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem wueska.Ja mieszkam w 75-tysięcznym mieście i jest jeden sklep z częściami do motorowerów.To mi sie wydaje troche dziwne ale niestety prawdziwe.Nic tu niestety nie ma a powinno bo w okolicy następny sklep jest oddalony o 25 km a w Głogowie jeździ jednak troche jednośladów a jak byś sie zapytał o czerwone żarówki albo pomarańczowe to by ci koleś powiedział że takiego czegoś nie ma w produkcji bo on o tym nie słyszał.:icon_mrgreen:

ja mam swoje racje i ty masz swoje.po prostu np jak byś chciał zamontować sobie stroboskop jako bajer to prędzej kupisz na 12V a nie na 6.a poza tym jak ci sie w trasie zjara żarówka to jak nie masz na zapas to jedziesz na pierwszą lepszą stacje benzynową i bierzesz co potrzeba.z resztą poczytaj sobie moje wcześniejsze i radzia99 wypowiedzi na temat instalacji 12V.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...