Skocz do zawartości

Ural(Weteran)- Jazda z dzieckiem w wózku bocznym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy jest jakiś przepis pozwalający jeździć z 3 letnim dzieckiem w wózku bocznym(oczywiście z jeszcze jedną osobą w wózku)?? ;)

 

Jedynie takie coś znalazłem:

Kierujący motorowerem i pasażer są zobowiązani używać kasków ochronnych podczas jazdy po drogach twardych. Obowiązek ten nie dotyczy dzieci do lat siedmiu pod warunkiem, że prędkość pojazdu będzie mniejsza niż 40km/h

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziecku kup kask tak czy siak

nie popieram siedzenia w wózku z drugą osobą - w razie "w" może być gorzej (jak na przy hamowaniu w samochodzie z dzieckiem na kolanach)

z dziećmi do lat 7miu niezależnie czy wozisz w wózku czy na kanapie wolno poruszać się z prędkościami do 40km/h

dla mnie (jeśli czujesz się pewnie w zaprzęgu) najlepszym rozwiązaniem będzie biorąc pociechę na przejażdżkę wsadzić ja do wózka wraz z samochodowym fotelikiem dziecięcym

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko 40km/h?

może aż!

o ile mi wiadomo motocyklem jeździ się tylko w kasku (no chyba że wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlodi z tego co konrad pisze to musisz kupic dziecku fotelik ,kask i jeszcze ze 2 airbegi zamontuj i jak juz wsadzisz dziecko do przyczepki to wez zalej go pianka poliuretanowa tak jak do wstawiania okien i wtedy to juz sie bedziesz mogl rozpedzic do zawrotnej predkosci 40km/h :biggrin:

 

konrad mi niechodzilo czy w kasku czy bez bo to jest oczywiste ze na motocyklach sie jezdzi w kaskach ,chodzilo mi oto czy ten przepis 40km/h obowiazuje tez gdy dziecko jest w kasku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

konrad mi niechodzilo czy w kasku czy bez bo to jest oczywiste ze na motocyklach sie jezdzi w kaskach ,chodzilo mi oto czy ten przepis 40km/h obowiazuje tez gdy dziecko jest w kasku

Jakies glupie pytanie... Dziecko ma byc zawsze w kasku !! Nawet jak jedziesz 10 km/h... No chyba ze nie kochasz swojej pociechy... :icon_mrgreen: Najlepiej siegnij i przypomnij sobie Kodeks Drogowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki moze ciezko mnie zrozumiec wiec powtorze po raz kolejny,na motocyklach jezdzimy w kaskach to jest oczywiste, ja jade wkasku i moj syn jedzie w kasku i tak sobie jedziemy,on niema jeszcze 7 lat ,a pytanie brzmi czy mozemy sobie jechac powyzej 40km/h czy nie bo on niema jeszcze skonczonych 7 lat??i

powtarzam poraz kolejny jedziemy sobie w kaskach i raz jeszcze i on ma kask i ja mam kask.

 

a tu specjalnie do storma : przeczytaj dokladnie caly post a pozniej wyrazaj opinie czy pytanie bylo glupie czy nie,bo ja niepytalem oto czy w kasku czy bez tylko o predkosc z dzieckiem ponizej siudmego roku zycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki moze ciezko mnie zrozumiec wiec powtorze po raz kolejny,na motocyklach jezdzimy w kaskach to jest oczywiste, ja jade wkasku i moj syn jedzie w kasku i tak sobie jedziemy,on niema jeszcze 7 lat ,a pytanie brzmi czy mozemy sobie jechac powyzej 40km/h czy nie bo on niema jeszcze skonczonych 7 lat??i

powtarzam poraz kolejny jedziemy sobie w kaskach i raz jeszcze i on ma kask i ja mam kask.

 

a tu specjalnie do storma : przeczytaj dokladnie caly post a pozniej wyrazaj opinie czy pytanie bylo glupie czy nie,bo ja niepytalem oto czy w kasku czy bez tylko o predkosc z dzieckiem ponizej siudmego roku zycia

 

Przepis mowi wyraznie ze z dzieckiem do 7 roku zycia nie mozna przekraczac 40 km/h... Bez znaczenia czy w trampkach, czy w kasku czy tylko w bieliznie !! Pytanie bylo nie logicznie zadane, po pierwsze przepis mowi ze kazdy poruszajacy sie motocyklem musi byc w kasku bez znaczenia o wiek. Po drugie z dzieckiem do siedmiu lat do 40 km/h (przepis nie przewiduje zadnych wyjatkow...)

Swoja droga kolega czesto jezdzi na rodzinne wycieczki radzieckim zaprzegiem. Zona z dzieckiem w wozku (oczywiscie wszyscy w kaskach). Maly cala droge przesypia budzi sie jak motocykl sie zatrzymuje i wylaczony jest silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też nie rozumiem twojego pytania

masz wszystko jasno napisane

w szkole też Ci mówili że 2+2=4 więc nie pytasz po raz kolejny ile jest 2 plus dwa

prezepisy sa proste w tym temacie jak drut:

-jeździmy w kaskach

-gdy mamy na pokładzie dziecko do 7lat nie przekraczamy 40km/h

 

nie wiem co tu jeszcze tłumaczyć

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tylko chodzilo o predkosc z dzieckiem do lat 7, noi sie dowiedzialem 40km/h max,nierozumiem tylko coscie sie do tych kaskow przyczepili,zawsze zakladam kask synowi,i w dupie mam czy ktos tego nierobi.

ale jak juz zes konrad taki pewny ze kask sie zaklada dziecku zawsze bo tak mowi przepis i 2+2=4 to prosze oto przepis:

 

Kierujący motorowerem i pasażer są zobowiązani używać kasków ochronnych podczas jazdy po drogach twardych. Obowiązek ten nie dotyczy dzieci do lat siedmiu pod warunkiem, że prędkość pojazdu będzie mniejsza niż 40km/h

 

wiec konrad wedlug ciebie 2+2=6???

jezeli nie dokonca masz wiedze na jakis temat to niewypowiadaj sie tak kategorycznie,moje pytanie o ta predkosc padlo dlatego ze czesc teho przepisu niejest do konca jasna:(pod warunkiem, że prędkość pojazdu będzie mniejsza niż 40km/h) mozna z tego wywnioskowac ze gdy dziecko ma kask,to predkosc moze byc wyzsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązek ten nie dotyczy dzieci do lat siedmiu pod warunkiem, że prędkość pojazdu będzie mniejsza niż 40km/h

nie ma takiego przepisu

 

znajdz sobie w kodeksie art.40.1 oraz art.20.1.3)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...