Skocz do zawartości

Honda dax


piasektt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele się tych motorowerów nie spotyka. Masz przynajmniej szczęście, że "poziomy" silnik znajduje się w większości (jeśli nie we wszystkich) popularnych 50cc 4T, bo ja o CB50J moge gadać tylko sam do siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje panu Piaskowi iść z tym pytaniem na fora zagraniczne bo to informacji się nie znajdzie. W razie problemów z językiem angielskim oferuję bezpłatną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co patrzyłem to z cześciami nie za wesoło ale co do silnika to chyba nie jest zły skoro zakładaja go w tylu mini crossach.silnik z poj.110cm dysponuje mocą ok 10KM to nie tak zle do niewielkiej masy, a ze to 4 suw to nie powinien dużo zechlac :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie.

 

Honda ta jest bardzo ciekawa, ponieważ ma np. sprzęgło w nodze na jednej dźwigni z biegami, co jest dość rzadko spotykane. Silnik dość łatwo poddaje się różnego rodzaju modyfikacją mające na celu podwyższanie jego osiągów. Mój dax obecnie jest seryjnym motocyklem i jak na 504T nie jest źle, ponieważ jego prędkość v-max wynosi 50-60km/h i w miarę dobre przyspieszenie. Na zachodzie naszego kraju, jest to sprzęt można powiedzieć kultowy, są organizowane różnego rodzaju zloty, imprezy. Rajdowiec mylisz się, ponieważ do daxa są dostępne wszystkie części w przeciągu 7 dni roboczych ale ich cena jest spora

 

 

Ten temat założyłem żeby wymienić się poglądami z właścicielami ale widzę że chyba ich tu nie znajdę. Więc spróbuje was zainteresować tym sprzętem, ponieważ naprawdę jest ciekawy i rzadko spotykany. Będę tu zamieszczał zdjęcia z kolejnych etapów prac w moim daxie

 

 

Przykładowe foty daxa

 

http://www.honda-dax.com/albums/customized...x/aaz.sized.jpg

 

http://www.honda-dax.com/albums/customizedhondadax/aao.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam faceta z Rembertowa, który specjalizuje się w Daxach i im podobnych. Sam się wozi chińską podróbką daxa, ale przerobioną na cywilizowany motocykl. Ma np akcesoryjny silnik 125cc :icon_mrgreen: W takim sprzęcie taki motor daje niezłe przyśpieszenie. Szkoda, że gość nie ma neta i niestety nie zanosi się, żeby miał.

 

Skoro mówisz, że na zachodzie jest więcej tego typu motorowerów, to jak jest z Hondami CB\XL\CY50? Niestety w centralnej Polsce brak w ogóle 50cc 4T poza nowymi skuterami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...