Skocz do zawartości

WYDECHY V&H - wyciszenie


motorbikeusa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ma ktoś pomysł jak wyciszyć moje wydechy ?

Generalnie nie tyle chodzi o głośność ale o częste wystrzały nawet przy zmianie biegów.

Podobno są jakieś wkłady ale nie mogę ustalić gdzie to dostać.

Na końcu każdej rury z boku mam otwory chyba na śruby.

Tutaj fota moich wydechów - V&H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadaj do "Krzychu.2000" co prawda nie ma V&H ale podobnie proste rury - wstawił taki "wynalazek" do wydechu i uciszyło je :icon_mrgreen: do tego pewnie przydadzą Ci się te dziurki które w nich masz...

Edytowane przez bodman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Panowie znajdziecie odpowiedz ;) http://roadstarclinic.com/content/view/162/

[html]<p><b><a href="http://www.seboka.republika.pl/" style="text-decoration: none">
<font color="#008000">Moja strona </font></a></b>  <font color="#008000">
<b><a href="http://www.szczotkitechniczne.eu" style="text-decoration: none">
<font color="#008000">Moja praca </font></a></b></font></p>

[/html]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też zrobić coś prostszego - do śruby (a raczej szpilki) przyspawać podkładkę tak zeby powstał "lizak". Całość montujemy w wydech. Pomaga i to dużo.

 

Ale na puste wydechy i strzelanie pomóc może tylko regulacja gaźnika/gaźników. Wstawienie takił malutkich tłumików jak z linka czy takich jak ja robiłem niewyeliminuje strzelania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie strzelał na V&H, a po regulacji i zdjęciu AIS-u problem zupełnie zniknął. O ile dobrze pamiętam, to strzelanie było już żadsze po włożeniu wkładów. Ale obecnie wyciąłem w nich denka, jak pisałem wyżej, a strzelanie jak nie było tak nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie Panowie :clap:

Ale to wlasnie chyba o to chodzi jak sie ma takie wydechy, aby bylo glosno i strzelalo, prawda ?

Ja dzisiaj zdjelem tylni tlumik z rury od cylindra i odpalilem motra na jednym oryginalnym a drugim pustym.

Co za poezja dzwieku !!!!

A jak strzelał przy oddawaniu gazu !!! :buttrock: :biggrin:

To chyba o to chodzi, co nie ???

Jutro wybebeszam calkowicie oryginaly i juz !!!

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam to zrobione tak jak napisał Pompka zresztą to on mi poddał to rozwiązanie a wygląda to tak mniej więcej http://wydechp.patrz.pl niemam cyfrówki więc to narysowałem :P . Podkładke przyspawałem do śruby 6-tki wywierciłem w wydechu dziure mniej więcej 3 cm od końca wydechu i włożyłem tam tą śrube i zakręciłem nakrętką , im większa podkładka tym cichsza maszyna. 1 plus tego rozwiązanie już sie tak mnie nie czepiają policjanci, sąsiedzi dalej narzekają :) bo dalej jest głośny ( na wolnych obrotach 83,5 db a po dodaniu troche gazu 135 db :) ) 2 plus już nie włanczam w samochodach alarmu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jeszcze jeden patent , najtańszy i dostępny od ręki

 

metalowa "gąbka" do mycia garów wsadzona między dwa "sitka" wyciete z dowolnej blachy i przymocowana śrubami na wylot.

zakładasz chromowace nakrętki i cisza jak trzeba

stosowałem w czasie wyjazdów do austrii i było ok

 

w zaleznosci od ilości dziurek w blaszkach jest ciszej lub głośniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegół jak się wypali.

Mogą być dużo gorsze konsekwencje dla silnika.

 

Generalnie chodzi o to aby wydłużyć drogę spalin na wolność i wytworzyć ciśnienie zwrotne w rurach co rozrzedzi spaliny z oparami zanim dostaną powietrze i zapalą się (wystrzały) przy zachowaniu osiągów (mocy).

 

Jak dalej tak będę szukał to chyba fachowcem zostanę :biggrin:

 

Ps.

Tak na marginesie - "leonstar" - widzę że symboliczny post u Ciebie :biggrin: - może jakiegoś browara postawisz ? :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...