Skocz do zawartości

coś na głębokie rysy


Rekomendowane odpowiedzi

kredka jakaś, pasta czy co. potrzebuje czegoś co praktycznie rozpuszcza lakier i pozwala go rozprowadzać tak żeby ujednolicić miejsce z rysą nakładając w to miejsce 'rozpuszczony' lakier... chyba wiadomo ocb - rysa do białego, a próbowałem już automaxem, tempo, K2 szare niby koloryzujące :icon_rolleyes:

 

podawać nazwy sprawdzonych środków i najlepiej linki bo u mnie tego nie ma na pewno :icon_biggrin:

 

zaznaczam jeszcze raz - chodzi o wypełnienie głębokich rys, a nie pedalskie polerowanie na błysk :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Sa produkowane sztyfty - tak jak sam napisales jek kredka. Pozniej w zaleznosci od instrukcji polerujesz i prawie nic nie widac.

 

:icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym i najtrwalszym sposobem jest jednak zamalowanie tej rysy.

Robisz tak: biezesz maly pedzelek i nakladasz farbe warstwe po warstwie az do calkowitego zapelnienia rysy. Czekasz az dobrze wyschnie , nastepnie lekko matujesz papierem 2000-2500 ryse i najblizsze jej okolice. Pozniej wystarczy wypolerowac to miejsce pasta polerska, np Tempo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli lakier ktorym zamalowywujesz ryse jest bez utwardzacza to istnieje mozliwosc, ze przy polerowaniu spolerujesz rowniez ten lakier ktorym pokryles ryse.

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest. Prawdą jest to co mówią obydwaj panowie - i Dario i KS mają rację. Idź do sklepu motoryzacyjnego i kup sobie farbkę do robienia zaprawek. Przy odrobinie szczęścia i zachodu (czasem trzeba objechać kilka sklepów zanim się trafi) kupisz kolor taki sam jak mają Twoje owiewki. Ta farbka to cos jak lakier do paznokci - taka sama szklana buteleczka (czasem plastikowa) z nakrętką z pędzelkiem. Zamaluj ostrożnie rysę, tylko uważaj, żeby nie lać od razu zbyt dużo farby. czasem wystarczy jedna warstwa i obędzie sie bez matowania papierem jak mówi dario i polerowania, zależy jak bardzo zależy Ci na efekcie i jak jesteś utalentowany plastycznie :D zasadniczo wystarczy ostrożnie wypełnić rysę farbą przy pomocy tego pędzelki i jest ok. Wgłębienie zawsze pozostanie, ale z odległości kilku metrów nie będzie tak widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam, w mojej nowej yamaszce yzf r125 na baku pojawiła mi się rysa szczerze nie wiem od czego jest ona wyżej i bardziej z boku więc nie wydaje mi sie zeby byłą od wsiadania bądź zsiadania ale to nie o to chodzi. Próbowałęm jużsięjej pozbyć pastą Orginal Tempo. Może troszke mniej ją widać lecz nie całkiem jakieś pomysły bądź z własnego doświadczenia ?

MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE!

 

 

Patrz w lusterka. Spójrz dwa razy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo to rozpuszczony papier ścierny :)

Nie polecałbym :)

 

Do drobnych rys używam tego:

 

Turtle Wax - Mleczko

 

70-029_safe_cut.jpg

 

A do nieco głębszych tego:

 

Turtle Wax - Pasta

 

70-030-m-safe_cut_tubka.jpg

 

Jeśli rysę masz naprawdę głęboką to chemią tego nie usuniesz, niestety...

Malowanie Ci zostaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który z powyższych środków będzie dobry do takich rysek na baku od potarcia zakurzonego baku przez spodnie lub rękawice? Rysek jest dużo ale muszą być dosyć płytkie bo widać je w świetle i tylko pod pewnymi kątami. Strasznie mnie to drażni na mojej nowej Hondzie chociaż wszyscy twierdzą, że przesadzam... :icon_razz: Czy ten środek jest w miarę bezpieczny dla lakieru? Czy drodzy użytkownicy mają jakieś specjalne zalecenie do stosowania tych specyfików w celu uzyskania najlepszego efektu?

 

Pozdrawiam :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest drobniutki pyłek rozcieńczony, nie jest szkodliwy dla lakieru. Ale z umiarem.

Edytowane przez murgal

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który z powyższych środków będzie dobry do takich rysek na baku od potarcia zakurzonego baku przez spodnie lub rękawice? Rysek jest dużo ale muszą być dosyć płytkie bo widać je w świetle i tylko pod pewnymi kątami. Strasznie mnie to drażni na mojej nowej Hondzie chociaż wszyscy twierdzą, że przesadzam... :icon_razz: Czy ten środek jest w miarę bezpieczny dla lakieru? Czy drodzy użytkownicy mają jakieś specjalne zalecenie do stosowania tych specyfików w celu uzyskania najlepszego efektu?

 

Pozdrawiam :crossy:

 

Użyj najpierw mleczka - jest delikatniejsze a lakieru nie ma szans uszkodzić.

Jeśli się okaże za słabe - w co wątpię jęsli są ryski takie słabe - to dopiero wtedy użyj pasty.

I tutaj musiałbyś się naprawdę MOCNO przyłożyć do tarcia żebyś zrobił kuku lakierowi.

 

Natomiast obydwa te środki działają częsciowo jako środki ścierne, stąd rozsądek zawsze polecam mieć włączony :)

 

A kolega Vector temat juz przerobił w ub. sezonie tymi środkami :)

Opinię wyraził ;)

Edytowane przez Spili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...