Skocz do zawartości

Ukraina w czerwcu '07.


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

heh... no to i ja się melduję..

wróciłem dopiero wczoraj bo jeszcze do scyzorykowni jeździłem gubiąc się po drodze i prawie lądując w Bieszczadach ;)

 

Wspaniale się z Wami pomykało i liczę na więcej... w szczególności testów enduro jak tylko trampek dojdzie do siebie.

 

Wkrótce z Orłem przygotujemy galeryję.. część trzeba będzie zahasłować ;))

 

Drzewulec... po tej pizzy to "..drut kolczasty z ogniem i mieczem.." :icon_razz:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewulec... po tej pizzy to "..drut kolczasty z ogniem i mieczem.." :)))

Gdy drut kolczasty i zgaga lewatywa pomaga i do odcinki :bigrazz:

 

ale jakby tak na szybko w weekend do Wilna?

:biggrin: :lalag: weekend w Wilnie - grzmi apetycznie, chetnie sie przyłącze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=IYYOmyr4pYY...related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=HbdnkHkvIBM...related&search=

W nawiązaniu do epizodu artystycznego, jaki miał miejsce w Poczajowie przy kurczakach, wklejam linki do skecza :icon_mrgreen:

Miłego oglądania :crossy:

Buziaki dla wsjech :wink:

Hetman Kamandir Kaowiec Wyjazdu

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilo sie do rymu to jeszcze moja rymowana "17-stka"

 

Gdy wyruszała grupa z Zamościa

Znałem z tej bandy jednego gościa

Te kilometry, stacje, mandaty,

Cerkwie i zamki, pola i chaty,

Ognisko, piwo i kwas chlebowy,

Barszcz ukraiński, nocne rozmowy,

„pij… do odcinki”, złamane klamki,

foty, koszulki, ciężkie poranki,

zgubione kufry, „na scotch” lusterka

głupie pacaki, złączone serca…

to już za nami, stygną wydechy,

zamykam oczy, widzę uśmiechy

Przyjaciół nowych.

Mam taki dream,

że jeszcze kiedyś wyruszy team

Gdzie? Bez znaczenia. To moja rada:

„Ważne jest z KIM się życie układa”

 

Dla wszystkich :) :) :wink: i :icon_razz: :banghead: :biggrin:

 

PIEKNE !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko dla tych co się wybierają opis noclegów, gdzie byliśmy (ceny bez sniadania, 1 hr = ok. 0,6 zł):

 

- Tarnopol - hotel 'Akant' - państwowy ale bardzo dobry, czyste pokoje, pościel, ciepła woda, zamykany parking - polecam ! ok. 65 hr za osobę

- Kamieniec Podolski - hotel 'Ksienia' - dobry ! - standard podobny do akanta j.w. w tym zamykany parking w podwórzu (5 hrywien) - ok. 60 hr za os

- 'Kniażij Dwir' koło Iwanofrankowska (ok.8 km) - niezły, atmosfera dworku myśliwskiego, pokoje średnie ale da się spać, śniadanie rewela !!!, brak parkingu ale na tyle można zaparkowac w miare bezpiecznie - 55 hr chyba ok. wyszlo za os

- Lwów - motel 'Katerina' - ... hmmm.. dno..., smród, grzyb, brudno. strach korzystac z lazienki - ODRADZAM(Y) - cena atrakcyjna 140 hr za caly pokoj (3-4 os) ale ja sie skusic drugi raz bym nie skusil.

 

BTW na necie już znalazlem kilka fajnych propozycji lwowskich np. Hotel Hetman - 254 hrywny za pokoj 2 osobowy ale trzy gwiazdki ! Hotel George w samym centrum (kolo pomnika Mickiewicza) za 45 USD za pokoj dwuosobowy. Poptrzcie tu: http://lvivtour.com.ua/en/gotel/ i tu http://www.hotel.lviv.ua/ Dla tych co sie wybieraja do Lwowa tez sie przyda (w tym mam nadzieje że i mnie :notworthy: Kiedy jedziemy ? :crossy:

 

Co do atrakcji to moje TOP FIVE wyglada tak:

1. LWÓW, LWÓW, LWÓW - trzeba tam wracać

2. Ławra Poczajowska - niesamowity kompleks cerkiwi i monastyrów, 'miasto' mnichów

3/4 Zamki w Kamieńcu Podolskim i Chocimiu

5. Zamek i park w Olesku (tam nocowalismy na prywatnej posesji i to byl najprzyjemniejszy nocleg przez cały pobyt dla mnie osobiscie, mimo walki 'do odcinki' :flesje: ).

Edytowane przez mario33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko dla tych co się wybierają opis noclegów, gdzie byliśmy (ceny bez sniadania, 1 hr = ok. 0,6 zł):

 

- Tarnopol - hotel 'Akant' - państwowy ale bardzo dobry, czyste pokoje, pościel, ciepła woda, zamykany parking - polecam ! ok. 65 hr za osobę

- Kamieniec Podolski - hotel 'Ksienia' - dobry ! - standard podobny do akanta j.w. w tym zamykany parking w podwórzu (5 hrywien) - ok. 60 hr za os

- 'Kniażij Dwir' koło Iwanofrankowska (ok.8 km) - niezły, atmosfera dworku myśliwskiego, pokoje średnie ale da się spać, śniadanie rewela !!!, brak parkingu ale na tyle można zaparkowac w miare bezpiecznie - 55 hr chyba ok. wyszlo za os

- Lwów - motel 'Katerina' - ... hmmm.. dno..., smród, grzyb, brudno. strach korzystac z lazienki - ODRADZAM(Y) - cena atrakcyjna 140 hr za caly pokoj (3-4 os) ale ja sie skusic drugi raz bym nie skusil.

 

BTW na necie już znalazlem kilka fajnych propozycji lwowskich np. Hotel Hetman - 254 hrywny za pokoj 2 osobowy ale trzy gwiazdki ! Hotel George w samym centrum (kolo pomnika Mickiewicza) za 45 USD za pokoj dwuosobowy. Poptrzcie tu: http://lvivtour.com.ua/en/gotel/ i tu http://www.hotel.lviv.ua/ Dla tych co sie wybieraja do Lwowa tez sie przyda (w tym mam nadzieje że i mnie :biggrin: Kiedy jedziemy ? :D

 

Co do atrakcji to moje TOP FIVE wyglada tak:

1. LWÓW, LWÓW, LWÓW - trzeba tam wracać

2. Ławra Poczajowska - niesamowity kompleks cerkiwi i monastyrów, 'miasto' mnichów

3/4 Zamki w Kamieńcu Podolskim i Chocimiu

5. Zamek i park w Olesku (tam nocowalismy na prywatnej posesji i to byl najprzyjemniejszy nocleg przez cały pobyt dla mnie osobiscie, mimo walki 'do odcinki' :buttrock: ).

 

 

Tak na szybko dla tych co się wybierają opis noclegów, gdzie byliśmy (ceny bez sniadania, 1 hr = ok. 0,6 zł):

 

- Tarnopol - hotel 'Akant' - państwowy ale bardzo dobry, czyste pokoje, pościel, ciepła woda, zamykany parking - polecam ! ok. 65 hr za osobę

- Kamieniec Podolski - hotel 'Ksienia' - dobry ! - standard podobny do akanta j.w. w tym zamykany parking w podwórzu (5 hrywien) - ok. 60 hr za os

- 'Kniażij Dwir' koło Iwanofrankowska (ok.8 km) - niezły, atmosfera dworku myśliwskiego, pokoje średnie ale da się spać, śniadanie rewela !!!, brak parkingu ale na tyle można zaparkowac w miare bezpiecznie - 55 hr chyba ok. wyszlo za os

- Lwów - motel 'Katerina' - ... hmmm.. dno..., smród, grzyb, brudno. strach korzystac z lazienki - ODRADZAM(Y) - cena atrakcyjna 140 hr za caly pokoj (3-4 os) ale ja sie skusic drugi raz bym nie skusil.

 

BTW na necie już znalazlem kilka fajnych propozycji lwowskich np. Hotel Hetman - 254 hrywny za pokoj 2 osobowy ale trzy gwiazdki ! Hotel George w samym centrum (kolo pomnika Mickiewicza) za 45 USD za pokoj dwuosobowy. Poptrzcie tu: http://lvivtour.com.ua/en/gotel/ i tu http://www.hotel.lviv.ua/ Dla tych co sie wybieraja do Lwowa tez sie przyda (w tym mam nadzieje że i mnie :buttrock: Kiedy jedziemy ? :buttrock:

 

Co do atrakcji to moje TOP FIVE wyglada tak:

1. LWÓW, LWÓW, LWÓW - trzeba tam wracać

2. Ławra Poczajowska - niesamowity kompleks cerkiwi i monastyrów, 'miasto' mnichów

3/4 Zamki w Kamieńcu Podolskim i Chocimiu

5. Zamek i park w Olesku (tam nocowalismy na prywatnej posesji i to byl najprzyjemniejszy nocleg przez cały pobyt dla mnie osobiscie, mimo walki 'do odcinki' :buttrock: ).

 

 

dziękuję i proszę o inne spostrzeżenia i rady dla wybierających się 1 raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko uwazac przy wymianie kasy.

 

Wez troche polskich zlotych i tuz za granica/na granicy kup troche hrywien. ale nieduzo bo kurs zlodziejski, tyle zeby dojechac do wiekszego miasta ukrainskiego. Reszte kasy miej w dolarach - jak dojedziesz do wiekszego miast to wymien na hrywny - nigdy nie wymieniaj po kursie nizszym niz 5 hrywien za dolara. Nie wymieniaj dolarow na hrywny w granicznych kantorach bo stracisz bardzo ale to bardzo duzo (na 100 dolarach dostaniesz ok 380 hrywien zamiast 500).

Edytowane przez mario33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...