Skocz do zawartości

Opona kilkuletnia??


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko - mam okazję kupić nieużywaną kilkuletnią oponę do mojego sprzęta (tylną oponę) i pytanie czy ma sens się w to bawić? Opona z rocznika bodajże 2002/03. Nie będzie to za stare? A może lepiej dołożyć i kupić nówkę?

Pozdrawiam.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zależy od ceny - jeżeli 20% tańsza to nie ma sensu, ale za połowę ceny czemu nie. Do 5 lat gumy mogą być używane bez niczego, a często gęsto w naszych sprzętach są starsze - bo jak ma 7 lat a w miarę dobra to trzeba dojechać :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy juz z bokow nie jest popekana

jak nie to mozesz smialo jezdzic na tej oponce

 

na oponach do motocykli mozna dluzej jezdzic niz na samochodowych

poniewaz nie jezdzimy zima jak jest snieg i sypia sol na drogi

(no moze coniektorzy) i oponka dluzsza ma zywotnosc

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o oto czy jezdzisz zima czy nie tylko tyle ze guma ma okreslany efekt starzenia sie zamej z siebie i opona nawet blyszczaca jak nowa moze po zalozeniu i przejechaniu ilus tam km zaczac sie rozlazic raczej nie dotyczy to opony 3-4 letniej no i zalezy od sposobu magazynowania opona bez felgi powinna byc magazynowana na stojaco wiec jesli roznica w cenie jest jakas niewielka lepiej kupic nowa

Edytowane przez DRACO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Teraz fajne opony tanie można w internecie kupić w cenach hurtowych więc ja bym raczej za stare się nie brał. Potem ich fajna pielęgnacja kosmetykami np. K2 Sigma co daje fajne nabłyszczenie i mucha nie siada ;)

Górnik...patrz na daty postów na które odpowiadasz.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...