Skocz do zawartości

regulacja gaznikow yamaha yzf 750 pomocy!


golob9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witaj,

 

według serwisówki należy śruby składu mieszanki mieć wykręcone o 2,5 obrotu. u mnie na takich nastawach silnik prawie w ogóle nie chce pracować. wkręć wszystkie na maksa i wykręć okolo 5 obrotów każdą, polataj troche i jeśli Ci się chce to wykręć świece i na podstawie ich wyglądu określisz czy wykręcać bardziej czy wkręcać,ja mam na około 5 obr przy przebiegu 35000 i silnik pracuje równo,ładnie odpala i świece wyglądają w porządku.

 

p.s. zawory już ustawiłem i wszystko poszło gładko :icon_mrgreen:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki. ja w moim jak go kupilem mial na 2,3,4 1,5obrotu a na 1 0,5obrotu , ale byl zdlawiony na gardzielach. zaslepki wycialem i jest lepiej z moca , ale sklad mieszanki juz nie wiem na ile ustawic. dzieki za odpowiedz. moze jeszcze ktos sie wypowie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie zgadzam sie ze tylko wolne obroty i przejscie z wolnych na wyzsze. i o to mi wlasnie chodzi. probowalem krecic nimi metoda prob i bledow i doszedlem do 4,5 obrotu i pracuje nawet niezle , ale chcialem zasiegnac fachowej porady ile perzewiduje producent, lub jak fabryczne nastawy maja sie w praktyce. dzieki za zwrocenie uwagi na temat oddlawienia. znane mi sposoby dlawienia silnika to: zaslepki na gardzielach, kryzy w kolektorze wydechowym, zmiana dyszy, lub modulu zaplonowego. moze o czyms nie wiem?

Edytowane przez golob9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

 

walka z oddławieniem zaczyna się przede wszytkim rocznika,masz wersje HN podaj mi rok i numer ramy i dokładnie Ci powiem co gdzie jak

 

w kazdym z roczników nie zmieniasz modułu zapłonowego tylko dodajesz tajemniczy kabelek

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmmmmmm a to dobre ! tego nie wiedzialem :biggrin: chodzi ci o ten numer: 4hn000255 jub taki jeszcze widnieje w brifie: 4hn a w okienku 270001 moto z 93 roku. p.s. ustawilem na 2.5 obrotu i pali na tyka. wielkie dzieki pozdrawiam i czekam na wiadomosc co z tym modulem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

 

w gaźnikach nic nie ma do zmiany,sprawdź kroćce ssące pomiędzy gaźnikami a głowicą,powinny być o pełnym przelocie o oznaczeniu 3GM.

 

przy module zapłonowym znajdujesz biało-czerwony kabelek patrząc "od przodu" szerokiej wtyczki to po prawej stronie na dole,przecinasz go i tą część od modułu doprowadzasz do klemy minusowej akumulatora a tą drugą część izolujesz.

 

jeśli masz w briefie że masz wersję 72kW to dodatkowo masz kryzy pomiędzy głowicą a kolankami wydechu.musisz zdemontować.

 

jeśli masz wszystko oryginalnie to spełniasz te punkty i wracasz do pełnej mocy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj. mam w brifie 72kw. zaslepki mialem na lacznikach miedzy gaznikiem a kroccem dokladnie 1/2 przekroju byla zamknieta, juz dawno sa w koszu :biggrin: zdejmowalem glowice i odkrecalem kolanka i nic tam takiego nie widzialem. a z tym kabelkiem przy module zaraz sprawdze. wielkie dzieki :notworthy: :notworthy: :notworthy: i pozdrawiam

 

sprawdzilem kabelek od modulu prowadzi gdzies dalej w wiazke. przecinam go i strone od modulu lacze z klema minusowa. mam nadzieje ze nie spale przez to modulu. pozdro

 

zrobilem! moto chodzi pozornie tak samo jeszcze nie przetestowalem go na wiekszych predkosciach. przed zmiana kabelka 245km/h a teraz? zobaczymy... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...