Skocz do zawartości

Zgubione dokumenty


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedałem koledze skutera 125cm3 i on zgubił dokumenty wszystkie.

Po prostu miał dzwona ze znakiem drogowym i jeszcze na drugim gazie jechał,bez prawka dodatkowo.

Nie oficjalnie to jemu ukradli po tym dzwonie oficjalnie to zgubił.

 

Co ma teraz zrobić?

Posiada jedynie umowe kupna.

Czy ja będę musiał iść do wydziału i odkręcać tą sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

poprzedni właściciel IMHO powinien wystąpić o wtórnik dowodu rejestracyjnego. rozumiem, że tablica jest tylko papieru brakuje?

brak ubezpieczenia do chwili zakupu to kłopot poprzedniego właściciela

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nie masz ani papierów, ani tablicy, to na jakiej podstawie chcesz cokolwiek robić?* na razie to gdybyś próbował ten sprzęt sprzedawać - podejrzewałbym, że kradziony :icon_eek:

jsz

 

* - policja, o ile się da odczytać numery z tabliczki i kontrola w ich bazie danych pojazdów zarejestrowanych. opcje są dwie: albo nie ma, albo jest i uda się odtworzyć. problem może być taki, że jeśli faktycznie był kradziony, to chyba zabierają ;>

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto na pewno nie było kradzione. Powszedni właściciel kupił go od starszego pana, który mieszka w mojej wiosce. Wiem, że jeździł nim długo i na legalu.Jednym wyjście z tej sytuacji to będę musiał stać sie jego "nocnym koszmarem" by ruszył swoją czcigodną.... i poszukał papierków bo nie odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto na pewno nie było kradzione. Powszedni właściciel kupił go od starszego pana, który mieszka w mojej wiosce. Wiem, że jeździł nim długo i na legalu.Jednym wyjście z tej sytuacji to będę musiał stać sie jego "nocnym koszmarem" by ruszył swoją czcigodną.... i poszukał papierków bo nie odpuszczę.

 

 

UPS!!!! kur.... znów to samo nie mój profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno proste pytanie! Po co się pakować w kupno takiego g.... bez papierów??? Wiem, że mając naście lat ma się różne niezbyt mądre pomysły, ale czy nie lepiej poszukać 100% pewnej maszyny niż wątpliwej "okazji"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie: to g... ma papiery wszystko legalnie cena za niego powiedzmy dwie 0,7... nie drogo. Tak jak wcześniej wspomniałem muszę się zgłosić do poprzedniego właściciela (kolega) i wyciągnąć od niego papierek jakoś nie ma czasu by podjechać i tak silnik mam u mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie: to g... ma papiery wszystko legalnie cena za niego powiedzmy dwie 0,7... nie drogo. Tak jak wcześniej wspomniałem muszę się zgłosić do poprzedniego właściciela (kolega) i wyciągnąć od niego papierek jakoś nie ma czasu by podjechać i tak silnik mam u mechanika.

 

 

ZNóW TO SAMO!!!!!!!! po prostu jestem dobry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

masz rozdwojenie jaźni czy piszesz z cudzego konta..?

jsz

 

Nie chcąca z konta mojego brata napisałem. Mam jeszcze jeden pomysł, otóż czytałem, że trzeba mieć umowę kupna-dowód, że nie ukradłem moto. Iść z tym do urzędu komunikacyjnego i jeżeli mają tam papiery na ten motocykl to wszystko jest OK, jak nie to beznadzieja. Co o tym sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...