Skocz do zawartości

problem z gs 500


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Arni, Wolenweider - macie jeszcze inne filtry niż te 2 do ktorych podałem linki?

 

Breżniew, drbig800 - zgadza się, wymiary sa te same. Różnica polega tylko na tym że w jednym jest ta tuleja wewnątrz, a w drugim nie ma. Oczywiście tak jak pisałem nie może być ona na całej długosci filtra bo powietrze wogole by nie przechodziło. Jest więc na około 2/3 długości (patrząc od wewnątrz, te bibułki możemy zobaczyć tylko na dole filtra.

Jak to się ma do silnika? Ano kiedy do silnika, ktory wymaga filtra z tuleją, założymy filtr bez tulei, przez filtr bedzie przechodzić za dużo powietrza. Objawy beda podobne do takich, gdybysmy filtra wogole nie założyli, aczkolwiek troche mniej nasilone.

A jakie to objawy? Wydłużony czas reakcji na dodanie gazu odczuwalny głównie przy niższych predkosciach, oraz spadek mocy odczuwalny głównie przy wyzszych predkosciach. Bez problemu da się to zauważyc. Sporadycznie moze wystapic klopot z odpaleniem moto.

 

Dokładnie nie jestem w stanie wam powiedzieć do jakich modeli GSa kupujemy jaki filtr. Myśle ze nie zalezy to tylko od rocznika ale i wersji (amerykanska, europejska, czy jeszcze jakas inna :) ) Tak więc jeśli wszystko chodziło OK, to kupujcie taki jaki był założony.

 

Jesli juz ktos kupil filtr bez tulei a powinien miec z tuleja i nie ma mozliwosci jego wymiany albo kupna nowego, to mozna czegos napchac do srodka. Albo nawet lepiej przełożyć tuleje ze starego filtra do nowego (w tym przypadku wymagane zdolności manualne i narzedzia :bigrazz: )

 

:icon_rolleyes:

Edytowane przez telet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. mam zdecydowanie inny filtr oleju. Taki prosty, bez zadnych bocznych mocowan, z gumowa tuleja na jednym z konców. http://www.ascycles.com/images/products/11117658311.jpg cos podobnego tylko ze ta gumowa tuleja jest mniejsza.

Edytowane przez Arni GS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...