Skocz do zawartości

jak mozna najlepiej samemu naprawic owiewki.kawasaki zx6r 98'


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !mam popekany boczek w mojej kawce i zastanawiam sie jak by

to samemu naprawic i przygotowac pod malowanie???

Słyszałem o klejeniu poxipolami ale mnie to nie przekonuje!!

moze jakies zgrzewanko lutownica??albo domowy sposob na pospawanie(zgrzanie)

Zapraszam wszystkich ktorzy cos wiedzą na ten temat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tgo co wiem to potrzeba specjalny pistolet do spawania plastiku, i oczywiście sam surowiec, sąsiad sie tymkiedyś zajmował i mowił że każda firma motocyklowa ma inny skład plastiku i tzrba mieć ten sam żeby sie to lepiło, najlepiej pojechać do warsztatu to ci to pokleją za nieduże pieniądze. Pozdr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest nic potrzebne zadne pistolety ani inng głupstwa!!

potrzebna jest najzwyklejsza lutownic, troche miedzienaej siati i to wszystko!! Pracowałem na lakierni przy plastikach do motocykli tez sie troche bawiłem

siatre mieedziana przykładasz do pekniecie lutownica ta siatke wgrzewasz w plastik, po wgrzaniu lutownica postaraj sie wyrownac plastik, nastepnie szpachla, podkład malowanie to wszystko

zycze powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio walczę z owiewkami i powiem że nie jest to takie straszne.

Klejenie zostawmy modelarzom, aby owiewka nie rozchodzila sie podczas wyginania, a co za tym idzie zeby lakier nie pękał, plastik trzeba zgrzać a najlepszym tego sposobem jest wtopienie metalowej siateczki.

 

Tak się szczęśliwie złożyło że nie wyrzuciłem starego filtra powietrza, który otoczony był taką drobną metalową siatką. Jest to świetny materiał na klejenie owiewki.

 

Przed wtapianiem, lutownicą kolbową trzeba skleić pęknięcie w kilku punktach, tak aby podczas wtapiania nic sie nie przestawiło. Wycinamy odpowiedni kształt siatki. Rozgrzaną kolbą lutownicy dociskamy metalową siatkę do plastyku aż rozgrzana masa wypłynie z oczek i tak punkt po punkcie. Jest to żmudna robota, ponieważ grot lutownicy ma małą powierzchnię i trzeba dużo takich punktów aby całą siatkę wtopić w owiewke.

 

Trzeba uważać żeby nie przegrzać plastiku, lub nie przepalić na wylot. Ewentualne uszkodzenia trzeba potem szlifować i kryć szpachlą. Dodatkowa robota.

 

Po sklejeniu tym sposobem, moje owiewki nie skrzypią, nie pękają. W dodatku wydaje mi sie ze poprawiłem fabrykę, bo w tych miejscach co kleiłem na pewno plastik nie pęknie.

 

pozdrawiam bluesowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sie z tym bawie w ostatnim czasie, i znalazlem zajefajny i bardzo mocny sposob laczenia plastikow motocyklowych.

 

zlozylo sie mi na szczescie, ze tata kupil rozbita skode felicie, i zostaly potluczone swiatla. tak wiec z materialu swiatla(dokladniej mowiac platikowa obudowa z tylu reflektoru) naprawilem w zaciszu garazu owiewki, ktore odziwo trzymaja sie baaardzo mocno i nie wyginaja sie(jesli chodzi o czache- mocowanie szyby).

 

warunkiem bylo wczesniejsze usuniecie lakieru z klejonej powierzchni, oraz nalozenie dodatkowej warstwy materialu, ale to chyba oczywiste.

chcialem wtapiac siatke, ale nie mialem skad takowej wziac, poza tym jak zobaczylemn jak to trzyma to mysle ze to to samo co siatka...:biggrin: no prawie, ale zda egzamin w 100%:D

kleilem oczywiscie lutownica, zwykla kolbowa o mocy 65W

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest nic potrzebne zadne pistolety ani inng głupstwa!!

Profesjonalny pistolet a właściwie triak lub extruder jest równie skuteczny jak propozycja z wszczepieniem siatki więc nie wiem czemu nazywasz to głupstwem. Bardziej na to miano zasługuje klejenie matą szklaną i żywicą, która zazwyczaj daje efekt krótkotrwały a i j*bania się jest 3 razy więcej :-)

Edytowane przez rad3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już bierzecie sie za spawanie to najlepiej zobaczyć oznaczenie plastiku i dobrać odpowiedni bo różne mogą sie ze sobą nie łączyć dobrze. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest kupienie pałeczek z plastiku ale tańszym pocięcie jakiegoś starego zderzaka albo innych owiewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podstawa jest to czy ty wogole masz owiewke z tworzywa czy z laminaty! Daje glowe ze z laminaty poniewaz nie wytłacza sie owiewek z tworzywa! Jak ty chcesz spawac laminat??? Zdezaki sie wytlacza ale to jest PP badz ABS a owiewek raczej sie tak nie robi! Jesli jest to laminat to nalezy to poklejic! Kup sobie żywice poliuretanowa bo jest tlpsza do takich celów, kup mate szklana badz kewlarowa, jesli chcesz zeby byla mocniejsze niz bylo orginalnie to kup balse badz inny materiał mikroporowaty, no i najwazniejsze to kup żelkot zeby powierzchnia zewnetrzna byla głatka!!! Jak nie wiesz jak pokoleji z tym postepowac do daj znac pomoge ci w tym!!! pozdro A apropo jesli masz owiewke z tworzywa to wystarczy ci opalarka troche talentu i pałeczka do spawania PP badz ABS! Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podstawa jest to czy ty wogole masz owiewke z tworzywa czy z laminaty! Daje glowe ze z laminaty poniewaz nie wytłacza sie owiewek z tworzywa! Jak ty chcesz spawac laminat??? Zdezaki sie wytlacza ale to jest PP badz ABS a owiewek raczej sie tak nie robi! Jesli jest to laminat to nalezy to poklejic! Kup sobie żywice poliuretanowa bo jest tlpsza do takich celów, kup mate szklana badz kewlarowa, jesli chcesz zeby byla mocniejsze niz bylo orginalnie to kup balse badz inny materiał mikroporowaty, no i najwazniejsze to kup żelkot zeby powierzchnia zewnetrzna byla głatka!!! Jak nie wiesz jak pokoleji z tym postepowac do daj znac pomoge ci w tym!!! pozdro A apropo jesli masz owiewke z tworzywa to wystarczy ci opalarka troche talentu i pałeczka do spawania PP badz ABS! Pozdro

 

Ja się jeszcze nie spotkałem z ani jednym motocyklem w którym są oryginalne owiewki z laminatu no chyba ze w włókna węglowego... Uważaj co mówisz bo mógłbyś stracic tą głowe... hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znac pomoge ci w tym!!! pozdro A apropo jesli masz owiewke z tworzywa to wystarczy ci opalarka troche talentu i pałeczka do spawania PP badz ABS! Pozdro

 

 

Chłopaku.. czy Ty wiesz w jakiej temp. topi sie ABS ?? Co Ty bredisz z tym ABS-em, rozwala mnie gadanie na temat na jaki nie mamy pojęcia.

Ps. Miesięcznie przetwarzamy 250 ton PP - 50 ton Pa6 30GF... w razie pytań... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podstawa jest to czy ty wogole masz owiewke z tworzywa czy z laminaty! Daje glowe ze z laminaty poniewaz nie wytłacza sie owiewek z tworzywa! Jak ty chcesz spawac laminat??? Zdezaki sie wytlacza ale to jest PP badz ABS a owiewek raczej sie tak nie robi! Jesli jest to laminat to nalezy to poklejic! Kup sobie żywice poliuretanowa bo jest tlpsza do takich celów, kup mate szklana badz kewlarowa, jesli chcesz zeby byla mocniejsze niz bylo orginalnie to kup balse badz inny materiał mikroporowaty, no i najwazniejsze to kup żelkot zeby powierzchnia zewnetrzna byla głatka!!! Jak nie wiesz jak pokoleji z tym postepowac do daj znac pomoge ci w tym!!! pozdro A apropo jesli masz owiewke z tworzywa to wystarczy ci opalarka troche talentu i pałeczka do spawania PP badz ABS! Pozdro

 

No własnie owiewki sie robi z ABS i z PP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze nie spotkałem z ani jednym motocyklem w którym są oryginalne owiewki z laminatu no chyba ze w włókna węglowego... Uważaj co mówisz bo mógłbyś stracic tą głowe... hehe

 

Po pierwsze to czy masz pojecie wogole co to jest laminat?? Widze ze nie jesli muwisz ze nie spotkales sie z owiewka z laminatu a za chwile piszez ze co najwyzej z wlukna weglowego to sam sobie przeczysz! Przeczytaj podstawy przetworstwa tworzyw sztucznych a dowiesz sie ze laminatem okresla sie material utworzony z przesyconych zywica mat, taśm, badz innego ustrojstwa takze wlukna szklanego! A potem mozemy dyskutować!

 

znac pomoge ci w tym!!! pozdro A apropo jesli masz owiewke z tworzywa to wystarczy ci opalarka troche talentu i pałeczka do spawania PP badz ABS! Pozdro

Chłopaku.. czy Ty wiesz w jakiej temp. topi sie ABS ?? Co Ty bredisz z tym ABS-em, rozwala mnie gadanie na temat na jaki nie mamy pojęcia.

Ps. Miesięcznie przetwarzamy 250 ton PP - 50 ton Pa6 30GF... w razie pytań... ;)

Co do twoich zarzutów to orientuje sie w jakich temperaturach przetwarza sie tworzywa sztuczne bo jestem technologiem w zakladzie przetwarzającym tworzywa a jesli ty uwarzasz ze owiewek nie robi sie z ABS to chyba nie masz pojecia o czym mowisz! ABS jest jednym z najszerzej stosowanych tworzyw do produkcji zdezakow i list wykonczeniowych takrze do owiewek poniewaz jest latwu w przetworstwie a poza tym pozwala sie lakierowac a nie jak PP musi byc powierzchniowo wzbudzany elektrycznie! A z tym Pa6 to zes wywalil i co nie napełniony Pa6 dajecie na owiewki tak?? A jak dostaje wibracje długotrwale to nie zaczyna pekać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...