Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak wyczytałem w archiwum slabym punktem F4 jest napinacz łańcuszka. Przy zimnym silniku jest cicho a jak sie rozgrzeje to zaczyna hałasować jakby jakiś element metalowy był luźny (czy to może być to?).

Co trzeba dokładnie wymienic? łańcuszek czy napinacz? czy jest to operacja skomplikowana i jakie są orientacyjne koszta materiałów i samej wymiany?

z góry dzieki za info

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o koszta materialow to z ciekawosci interesowalem sie czesciami oryginalnymi Honda, wiec w Hondzie Kawalerze zaplacilbys:

- 488zł za lancuszek

- 329zł za napinacz...

takie ceny zycza sobie za same czesci

natomiast za wymiane lancuszka rozrzadu H.K zyczy sobie 180zl...

tu jest cennik:

http://kawaler.com.pl/download//Cennik_uslug.pdf

 

jesli chodzi o mnie... tez w tym sezonie wymieniam lancuszek... i kupilem lancuszek D.I.D za 200zl...

Edytowane przez skoal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... niekoniecznie...

oddalem swoja maszyne do znajomego mechanika i zalecil mi zebym kupil sam lancuszek... gdyz napinacz moze bedzie jeszcze dobry... zobaczymy co sie okarze... jestem ciekawy... najwyzej trzeba bedzie dokupic...

wszystko zalezy w jakim stanie jest napinacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można jeździc z takim brzeczącym napinaczem? chociaz jakis czas czy lepiej nie ruszac i go na gwałt wymienic? skoal zrobie podobnie wstawie do jakiegos znajomka i najpierw łańcuch a potem obaczy sie czy napinacz również. A orientujesz sie jak sie to wymienia? tzn. co tam trzeba demontowac aby dojśc do łańcuszka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o koszta materialow to z ciekawosci interesowalem sie czesciami oryginalnymi Honda, wiec w Hondzie Kawalerze zaplacilbys:

- 488zł za lancuszek

- 329zł za napinacz...

takie ceny zycza sobie za same czesci

natomiast za wymiane lancuszka rozrzadu H.K zyczy sobie 180zl...

tu jest cennik:

http://kawaler.com.pl/download//Cennik_uslug.pdf

 

jesli chodzi o mnie... tez w tym sezonie wymieniam lancuszek... i kupilem lancuszek D.I.D za 200zl...

 

 

podlacze sie do tematu,

 

mozesz podac namiar gdzie kupiles lancuszek i ile przejechales na obecnym rozrzadzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zimnym silniku jest cicho a jak sie rozgrzeje to zaczyna hałasować jakby jakiś element metalowy był luźny (czy to może być to?).

Zazwyczaj jest odwrotnie: na zimnym halasuje a jak sie silnik rozgrzeje to wtedy cichnie. Jednak w CBRkach nic innego nie grzechocze takze obstawialbym jednak ten rozrzad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz podac namiar gdzie kupiles lancuszek i ile przejechales na obecnym rozrzadzie ?

 

lancuszek kupowalem przez znajomego... a co do drugiego pytania to nie jestem wstanie Ci odpowiedziec bo motor mam od lipca tamtego roku...

 

A orientujesz sie jak sie to wymienia? tzn. co tam trzeba demontowac aby dojśc do łańcuszka?

mechanik ze mnie jak zaden ale chyba sa dwa sposoby gdy:

- lancuszek jest fabrycznie zapiety to trzeba pol silnika rozbierac...

- lancuszek jest spinany zapinka przez mechanika to pokrywe zaworow...

jezeli jest jakis blad to prosze sprostowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rozumiem ze jak sie dojdzie do łancuszka to wtedy bedzie widac czy był juz wymieniany czy nie (zobacze to po rodzaju zakucia?)

 

A tak przy okazji to musze zmienic olej i pytanie co lać do F4? myslałem o półsyntetyku 10W40 (motocykl ma 60 000km) i jaki filtr do oleju polecacie? Chwilowo jestem zielony bo jeszcze nie udało mi zagłębic we wszelkie manualne i zdobyć niezbędna wiedze, a musze szybko kupic materiały i przyszykowac sprzęt do jazdy....

 

a jeszczejedno pytanie. Napinacz w F4 jest hydrauliczny. Wiec jeżeli jest bardzo mało oleju to może nie byc wystarczającego cisnienia aby odpowiednio napiał lańcuszek? (to są moje dywagacje i moga byc całkowiecie nietrafione) ma to jakis sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...