Skocz do zawartości

Elektroniczny regulator napięcia Jawa 175 '60


krzychu90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

znalazłem w sklepie agmot.pl "REGULATOR PRADNICY ELEKTRONIK RP-15T 6V"

moje pytanie brzmi: czy ten regulator nadaje się do Jawy 175 z 60 roku :icon_mrgreen: , która ma + na masę?

Czy może ktoś zakładał ten regulator do jaw ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kiedyś (w sumie jeszcze z braku wiedzy) zrobiłem to co Ty planujesz i w efekcie regulator z przeciwną biegunowością został uszkodzony. U Ciebie regulator jest na prądnicy i można go zamienić na nowszy model ( Magneton montowany do ramy). W postach o zamianie instalacji 6V na 12V np. w M-72 jest mowa o zmianie biegunowości i magnetyzmu szczątkowego prądnicy i może tak da się przystosować prądnicę do wspólpracy z reglerem elektronicznym. Przy mało wydajnych prądnicach z epoki warto walczyć o każdy Watt mocy a regulator elektroniczny pobiera mniej mocy od mechanicznego choćby przez to że proces regulacji napięcia i prądu wykonują półprzewodniki a nie styki sterowane elektromagnetycznie.

Prosimy więc forumowiczów o wypowiedzi bo temat jest dobry i rozwiązanie problemu pomoże wielu motocyklistom, którzy akurat w dziedzinie elektryki nie czują się mocni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 250można zrobić przekładkę na alternator z jawy ts 350 - Cały sekkret tkwi w wykonaniu flanszy ktora to flansza zmieni rozstaw śrub. Trzeba tez wyciąć przegrode w pokrywie ,ale to juz kosmetyka. Trzeba tez lekko wirnik przetoczyć

 

W starą jawowska prądnice to nie ma sensu inwestować - mała moc i wysoka awaryjność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak...

lepiej bawic sie z przekładka altka od MZ jest duzo mniejszy rozmiarowo i nieco lepszy (przystosowany do pracy na 9 diodach) wirnik mozna roztoczyc, czesci do tego altka sa tanie jak barsz(np. stojan 40zł, dekiel 10zł, szczotki po 4zł, wirnik 120zł, krzywka 10zł). takie jest moje zdanie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak...

lepiej bawic sie z przekładka altka od MZ jest duzo mniejszy rozmiarowo i nieco lepszy (przystosowany do pracy na 9 diodach) wirnik mozna roztoczyc, czesci do tego altka sa tanie jak barsz(np. stojan 40zł, dekiel 10zł, szczotki po 4zł, wirnik 120zł, krzywka 10zł). takie jest moje zdanie;)

 

Tyle ze altek od jawy pasuje napewno (po drobnych przerobkach)i mieści sie pod dekiel

Edytowane przez misiek775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...