Skocz do zawartości

Honda NSR80 a NS1


bocian1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Widze ze jako pierwszy zawitalem :)

Tak ogolnie to chyba malo sie roznia od siebie, gdzies wyczytalem,

ze NS-1 to NSR 80... Wiec powinno byc to samo (jezeli sie myle to mnie poprawcie)

A dlaczego sie pytasz? Chcesz kupic cos z tych dwoch modeli??

 

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nsr nie ma kól R12

NSR jest po prostu bardziej drogową wersją a NS1 torową. Co za tym idzie NSR jest trochę wygodniejsza.

NS1 nie ma min. rozrusznika żeby byla lżejsza. Silnik ten sam ale nie jestem pewny czy NS nie mial oryginalnie montowanego cylindra nikasil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nsr nie ma kól R12

NSR jest po prostu bardziej drogową wersją a NS1 torową. Co za tym idzie NSR jest trochę wygodniejsza.

NS1 nie ma min. rozrusznika żeby byla lżejsza. Silnik ten sam ale nie jestem pewny czy NS nie mial oryginalnie montowanego cylindra nikasil.

 

 

:biggrin: :banghead: :banghead:

Kto wam nawciskał takich bzdur że ns1 to wersja torowa??? chociaz fak faktem że scigaja sie na nich mam nawet takiego zanjomego. Ns1 stworzono po nsr50 ktora byla raczej nie wypalem bo byla za slaba i za wolna i kiepsko sie sprzedawała dlatego musieli wprowadzic jakas mocniejsza 80 dlatego powstala ns1. a startera nie ma dlatego ze silnik jest wziety od mbx-a i tylko lekko zmodyfikowany bo honda nie chciala budowac nowego silnika z rozrusznikiem bo to by za wiele kosztowalo. A wyglad ns1 troche wyprzedzil epoke chociaz juz w tamtych czasach byl widoczny tren na takie scigacze bo juz konkurenci budowali bardzej oplywowe maszyny a szczegolnie wlosi. Ns1 nawet nie ma ramy aluminiowej wiec co piszecie glupoty ze ten silnik nie mial rozrusznika zeby odelzyc moto pierwsze co to by wymienili rame na aluminiowa zeby zmniejszyc mase. A czemu nie mowicie z MBX nie byl produkowany na tor tez nie ma rozrusznika???

 

pozdrawiam

Edytowane przez Damiano_2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damiano spokojnie, narazie tylko my o tym wiemy. takie po prostu panuje przekonanie, ze ns1 to na tor i tyle.

 

poza tym, NSR 80 byly produkowane w latach 80... popatrz na bikepics.com

a i jeszcze jedno, tego chyba nikt nie wie,chodzi o pojazdy wygladajace jak NS1 a z naklejkami SERYJNYMI NSR... kto wie jak to z tym jest, nie wiem.

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damiano spokojnie, narazie tylko my o tym wiemy. takie po prostu panuje przekonanie, ze ns1 to na tor i tyle.

 

poza tym, NSR 80 byly produkowane w latach 80... popatrz na bikepics.com

a i jeszcze jedno, tego chyba nikt nie wie,chodzi o pojazdy wygladajace jak NS1 a z naklejkami SERYJNYMI NSR... kto wie jak to z tym jest, nie wiem.

 

pzdr:)

 

 

Tak sie unioslem bo nie lubie jak ktos nie wie a pisze głupoty.

 

Mozliwe ze ns mialy naklejki nsr bo sa tez znane jako nsr75. NSR 80 praktycznie nie ma bo byly produkowane tylko na rynek japonski wiec do europy nie trafialy a wiekszosc tych 80 co widzimy na allegro maja zamontowny silnik od 80 zamiast seryjnego 50ccm. japońskie nsr 80 miały oznaczenie HC06 NSR 80 K (Japan)

 

pozdrawiam

Edytowane przez Damiano_2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dowodzie to moze byc wszystko wpisane.

rejestruje sie na nsr, bo ns1 byly tylko 75 i 79 ccm, wiec na motorower ciezko by bylo to zarejestrowac.

 

poza tym dokladnie, NSR75(R/N) to to samo co ns1.

chociaz jak (nie)wiadomo byly tez ns1 z cylindrami 79ccm.

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja tam nie znam dokładnych różnic ale Honda Nsr80, a Nsr75 N to dwa inne mota.

Kiedyś szukałem uszczelki czy coś tam do swojej ns-1 i znalazłem serwisówkę do Honda NSR 80:

 

http://www.rscycles.com/pdf_partsbooks.htm (honda nsr 80/50 pdf)

 

Jest ona po japońsku ale schematy są i rysunki i wiem że to nie moje moto, silnik wygląda podobnie ale czy ten sam?

Plastiki na pewno inne i wydech. Ale no cóż nie zagłębiajmy się.

 

Ktoś napisał, że trudno zarejestrować na motorower jak sie ma wpisane Ns-1, ja miałem Honda NS-1 Montesa, gość jak przy rejestrowaniu zobaczył to sam nie wiedział co robić ale moja magiczna mama przekonała go, że to mały motorek i chciała żeby syn mógł jeździć i gość nie był jakiś bardzo przepisowy i w dokumentach tam gdzie model nic nie wpisał, miałem tylko honda i 49ccm. Także dla spokoju lebiej rzeczywiście mieć NSr w dowodzie zawsze można powiedzieć ze to nsr50.

 

Pozdro 4 All :icon_razz:

Edytowane przez tomasz90skomra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...