Skocz do zawartości

zgubiony maly brief


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w piatek kupilem swoja yamaszke xj600 i niestety chlopak od ktorego ja kupowalem zgubil maly brief pojechal do berlina i dostal od nich w urzedzie "bescheinigung fur den fahrzeughalter" i jakies dane motorcykla wypisane na tej karcie oraz jakas kartka formatu a4 z ktorej wyczytalem (nie wiem czy dokladnie) ze maly brief zostal zgubiony, i dalej nei rozszyfrowalem.... w urzedzie powiedzieli ze musze miec maly brif inaczej mi nie zarejestruja motocykla :icon_mrgreen:

 

p.s jesli chcecie moge zeskanowac te 2 karty i mi powiecie o co chodzi...

Edytowane przez gruby_to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Domyslam sie ze chodzi Ci o Fahrzeugschein lub o Zulassungsbescheinigung Teil I to raz. Dwa to chyba chcesz zarejestrowac moto w PL wiec ""maly Brief " w ogole nie bedzie Ci potrzebny bo jazeli w Niemczech sprzet jest wyrejestrowany to takowy - maly B. zostaje zabrany przez urzad. Czy mam wiec wnioskowac, ze albo sprzet jest jeszcze zarejestrowany albo wyrejestrowany a fahrzeugschein zostal Ci zwrocony ( i go zgubiles ) Moge Cie uspokoic, ze jest to procedura ktora dotyczy sie tylko przy zmianie z Briefu na Zulassungsbescheinigung Teil... czyli ze starego na nowe.

 

:icon_rolleyes:

 

P:S: napisz tez troche wiecej i wyrazniej co i jak bo ciezko Ci powiedziec co konkretnie masz zrobic i jak postapic.

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Fahrzeugbrief chyba powinien dostać, jako potwierdzenie własności (taka polska Książka Pojazdu).

 

On pisze o " malym B. " wiec wyszedlem z zalozenia ze Brief ma.

 

:icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec posiadam:

 

umowa kupna sprzedazy

 

duzy brief (ten rozkladany na 3 czesci)

 

zaswiadczenie z niemieckiego urzedu o zagubieni malego briefu czyli ich dowodu rejestracyjnego.

 

oraz jakas karte ktora jest ponoc duplikatem malego briefu tak mi powiedzial sprzedajacy

 

oraz jakas tabelka z cenami

 

oto skan:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d6423053bb088c9c.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3f554ea5e97d7f76.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/50bc41b9cb3cb1b4.html

 

umowy kupna sprzedazy oraz briefu nie bede skanowal przeciez wiem jak to wyglada :icon_rolleyes: te 3 dokumenty mnie zastanawiaja co to jest i czy sie da zarejestrowac motocykl, dalem to do przetlumaczenia, ale trzeba czekac a jestem ciekawy co to jest....

Edytowane przez gruby_to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

jadno to formati DIN A 5 - Abmeldebescheinigung / Abmeldebestätigung to zaswiadczenie wymeldowania.

 

pierwszy scan to rachunek za usluge na rzecz miasta

 

Oraz zaswiadczenie, ze F.S. zostal z innych wzgledow zagubiony. Nie wiem jak to sie przedstawia teraz ale z stgo co wiem to potrzebujesz tylko Brief. Nie powinno byc klopotow. Fahrzeugschein jest najmniejistotny.

 

:icon_mrgreen:

 

P.S. Dokladnie od 01.01.06 bo zostaly wprowadzone nowe dokumenty.

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i oto mi chodzilo :buttrock: czeka teraz na tlumaczenie i jazda do urzedu :clap: moze sie uda to zarejestrowac... dzieki jeszcze raz :biggrin:

 

no i oto mi chodzilo :) czekam teraz na tlumaczenie i jazda do urzedu :) moze sie uda to zarejestrowac... dzieki jeszcze raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...