Skocz do zawartości

Skrzynia biegów ZZR 600 98r.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupilem Kawasaki ZZR 600 z 98 roku i jedynym problemem tego motocykla jest wyskakujacy drugi bieg. Przyspieszajac spokojnie bieg nie wyskoczy, ale kiedy chcialbym przyspieszyc ostrzej od razu wyskakuje. W związku z tym moje pytanie do Was, czy taniej bedzie jezeli kupie skrzynie uzywana ( moge miec za 600zl) czy jak wymienie tylko te czesci ktore sa zuzyte?? A i jeszcze jedno, mam zamiar sam sobie naprawic ta usterke i chcialbym sie dowiedziec na co musialbym zwracac szczegolna uwage przy rozbiorce. Czy jest mozliwosc zrobienia tego bez wyciagania silnika czy inaczej sie nie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bank masz uszkodzone kły na 2 trybach i na 90% wodzik wiec nie polecam juz eksploatowac wiecej tylo przed prawdziwa wiosna zmien skrzynie,a silnik na bank bedziesz wyciagalapropos 600zlza skrzynie to w/g mnie ciut duzo normalnie cenia ludzie w okolicy 300zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bank masz uszkodzone kły na 2 trybach i na 90% wodzik wiec nie polecam juz eksploatowac wiecej tylo przed prawdziwa wiosna zmien skrzynie,a silnik na bank bedziesz wyciagalapropos 600zlza skrzynie to w/g mnie ciut duzo normalnie cenia ludzie w okolicy 300zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz rozebrac silnik od dolu i zobaczysz co jest nie tak! Moim zdaniem nie jest to nic zbyt powaznego jednak co do naprawy nie wypowiem sie bez obejzenia ale juz nie raz u szlifieza naprawialem kły w skrzyni biegow! Jak by co daj znac!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli za 300 miałbyś dobrą skrzynię to czemu nie ale 600 to ja bym napewno nie dał za używke. Do wymiany jest koło 2 i 6 biegu oraz jeden wodzik. SIlnik musisz wyjąc obowiązkowo, inaczej ani rusz a co do samego przełożenia to o ile znasz troche tamat mechaniki to powinieneś sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to juz mam jakies pojecie co i jak z ta skrzynia, a orientuje sie ktos ile moga mnie kosztowac nowe czesci bo nie wiem czy rozgladac sie za uzywka, tym bardziej ze w weekend bazar w poznaniu, czy powoli zamawiac nowe czesci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to juz mam jakies pojecie co i jak z ta skrzynia, a orientuje sie ktos ile moga mnie kosztowac nowe czesci bo nie wiem czy rozgladac sie za uzywka, tym bardziej ze w weekend bazar w poznaniu, czy powoli zamawiac nowe czesci?

Zadzwon do dilera to sie dowiesz jakie sa ceny czesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt zębatek z przesówką czyli wodzikiem koło 750-800zł, jeśli będziesz szukał używki

to dobrze sprawdz jak wyglądają kły zębatek, ale minmo wszystko prponuje nowe części

 

Do wymiany tych elementów silnik musisz rozpołowić więć wyjąć z ramy to konieczność .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam znajomego mechanika, bo nie tak dawno bawił się z tym w zygzaku ile płacił. Tyle że on jako że bierze na firme części, chyba cały czas z Larssona ma byczą zniżkę. Przykładowo świece która kosztuje w sklepie 16 zeta od dostaje za 10. Tak więc warto poszukać kogoś to w tym siedzi. Dasz 100 do łapy i części będą za 400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez pod uwage ze w uzywanej skrzyni te same kola beda tez wyjechane i nawet jezeli teraz trzymaja to calkiem niedlugo moga przestac.

Dwojka to zawsze najostrzej traktowany bieg we wszystkich motocyklach i najszybciej sie zuzywa - to co teraz wyglada na oszczednosc moze szybko okazac sie kosztowna pomylka.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...