Skocz do zawartości

Malowanie zbiornika od zewnątrz


enduro_boy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem!

 

Ja tam lakiernikiem nie jestem i wychodze z zalozenia, ze jak kolo moto moge zrobic bardzo duzo, to jednak malowanie zostawiam specjalistom.

Nigdy nie wyjdzie Ci to tak jak w zakladzie. Chyba, ze masz pistolet do natryskiwania farby i spore umiejetnosci poslugiwania sie nim :).

Natomiast kieeeedys z ojcem malowalem rame roweru.

Przede wszystkim najpierw musialem dokladnie ta rame zmatowic papierem sciernym i wszystkie zadry wyrownac. W baku trzeba podobnie zapewne, przy czym uwage trzeba zwracac na jakies ewentualne wgniecenia, ktore chyba najlepiej zaszpachlowac.

Potem walczysz farba podkladowa. Trzeba pomalowac calosc, najlepiej ze dwa razy (dwie warstwy, druga po wyschnieciu). A potem podobnie z lakierem juz. My robilismy swyklym sprayem, tez kilka warstw i przed rozpoczeciem malowania spray zanurzylismy w cieplej wodzie (caly pojemnik), zeby lakier sie rozgrzal i lepiej kryl.

Efekt byl calkiem znosny takiego malowania, ale wiadomo - nie to co od lakiernika. No i wytrzymalosc nie ta...

PODKRESLAM ze byl to calkiem amatorski nasz sposob i za jego nasladowanie nie ponosze zadnej odpowiedzialnosci :wink:.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba w miarę możliwosci pilnować żeby paliwo było zawsze pod korek podczas dłuższego postoju i będzie OK! Kiedyś wypiaskowałem (ręcznie) zbiornik w mojej starej Yamaszce , stoi juz rok z paliwem do połowy i nic się nie dzieje. Ja osobiście jeszcze nie widzałem malowanych zbiorników od wewnątrz i nie wiem jaka farba nadaje sie do tego żeby się nie rozpuściła... Może cynkowanie albo niklowanie załatwi sprawę jak tak bardzo ci zależy, tylko pytanie jak to zrobić i czy wogoole jest sens.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...