Skocz do zawartości

Zamiennosć części silnikowych małych Kaw


Gość Lukass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Robie mały remont swojego silnika w Kawasaki EN450LTD (454LTD). Motocykl jest z 85 roku, z początku produkcji. W 90 roku skończono produkcję i zastąpiono go EN500, oraz GPZ500, KLE500, ER5. 500 są rozwinięcem 450, zmieniono skok tłoka i średnicę cylindra, a także wałki w głowicy.

 

Mam mały problem. Chce w swoim silniku wymienić kosz sprzegła, do swojego LTD nie mogę dostać kosza w dobrym stanie. Podobnie jak w moim, są są luzy pomiędzy samym koszem sprzęgła a zębatką od łańcucha sprzegowego. Tłumiki drgań skrętnych sa luźne, znaczy spręzyny, przez co motocykl b. głośno pracuje.

 

Zastanawiam sie nad częściami od 500. Te elementy które chce kupić (koło zębate pod sprzegło rozrusznika, ślizgi i kilka małych częsci) wg. numerów katalogowych sie zgadzaja. Problem jest z koszem sprzegła. W moim jest numer 13095-1125 a w pozostałych 500: 13095-1158. Czy moge zastosować ten kosz sprzęgła? Do mojej 450 i tych 500 wchodza te same tarcze sprzegłowe, pokrywa sprzegła, popychacz, wszelkie podkładki, sprzęgło rozrusznika i kilka innych części.

 

Co o tym myslicie? Kupować od 500? Mam silnik rozłożony i chce od razu wszystko zrobić porządnie.

 

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Kawasaki 228374455.

Pewnie czy pasuje to ci nie powiedzą, ale jak im podasz numer części to się dowiesz czy został zmieniony na inny.

Ja tak miałem, kupując łożysko i uszczelki, stary numer został zastąpiony innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada, powinni ci powiedziec czy to inny kosz czy tylko zmieniony nr.

A czy mozna zalozyc to po prostu nie wiem, bo nigdy tego nie porownywalem.

Swoj kosz mozesz zregenerowac, jak znajdziesz kogos kto sie tego podejmie ( wymiana nitow na wieksze i sprezyn na twardsze.)

 

Adam M.

Edytowane przez Adam M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...