Skocz do zawartości

felga a opona


Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam problem.mianowicie,moj zundapp ma felgę 17 cali szerokości 2,75 cala i orginalnie tam jest zakładana opona o rozmiarze 3.00(opony dętkowe). mam oponę 120/70 17cali(bezdętkowa) i nie chce sie ona ułożyć na feldze...ma bicie i to cholerne.po prostu nie chce wejść dobrze na felge. czy to przez to że jest zbyt szeroka jak na tę felge,czy przez to że jest bezdętkowa?? opona jest dobra,zakładałem nawet dwie o takim rozmiarze.jedna był to sportmax a druga to metzeler me1 i na obu jest to samo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest spowodowane tym że są to opony bezdętkowe wiem bo sam to przerabialem. Opone bezdetkowa jest bardzo ciezko zamontowac na felge przystosowana do opon z detkami a dzieje sie to przez to ze opony bezdetkowe sa sztywniejsze i nie wchodza tak latwo na swoje miejsce. przed zakladaniem takiech opon na felge przeba ranty opony obficie posmarowac smarem to znacznie pomaga jesli po wtloczeniu powietrza do kola opona nadal sie nie ulozy trzeba zastosowac bardziej brutalne metody np: wkrecic napompowana opone w imadlo w tym miejscu gdzie nie weszla na wlasciwe miejsce i zaczac ja odciagac wyciagajac krawedz opony z wnetrza felgi na na swoje miejsce. Jednak te patenty sa dosc kiepskie wiec najlepiej oddac opone do profesionalnego zakladu gdzie zamontuja ci ja na feldze i wywaza za 10zł nie jest to majatek ale zawsze jest pewnosc ze ta czynnosc jest wykonana dobrze. Warto o to zadbac bo to glownie opony dbaja o nasze bezpieczenstwo wiec lepiej zakladanie ich powierzyc osoba ktore sie tym zajmuja.

pozdrawiam

Edytowane przez Damiano_2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ranty opony obficie posmarowac smarem (...)

Czy Ty poważny jesteś? Smar niszczy gumę opony!

Używamy płynu do naczyń lub rozmoczonego mydła.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płynem do naczyń wysmaruj i nabij ze 4 atmosfery i powal gumowym młotkiem w ranty i musi wejść .

w skucie mam bezdętkowe i jakoś daję radę samemu wymienić kapcia bez żadnych komplikacji

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty poważny jesteś? Smar niszczy gumę opony!

Używamy płynu do naczyń lub rozmoczonego mydła.

 

Faktycznie żle to ujałem :icon_question: chodziło mi o jakis srodek smarujący nie koniecznie smar bo jaki wiadomo smary i oleje niszczą gume. Przepraszma za wprowadzanie w błąd...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...