Skocz do zawartości

przód do wymiany


bartic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć!

mam właściwie dwa pytania.

 

planuję wymienić przód w mojej virago. na grubszy, cięższy (lagi, półki, koło). gdyby ktoś wiedział coś o jakimś przodzie do upchnięcia, to niech da znać.

 

a drugie pytanie. to właściwie otwarte propozycje. wasze oczywiście :flesje: jaki by się nadawał. od jakiego motocykla. przednie koło nie może być grubsze od tylnego (tył opona standradowo 140/90. 15''). ale cieższe od obecnego (19''. 100/90) może nawet w planie być wysunięte lekko koło do przodu (przy zmianie półek, nie główki ramy).

 

jakieś pomysły?

 

nie oczekuję oceny mojego pomysłu :lalag:

 

pozdrawiam

bartic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór należy do Ciebie. Ogólna zasada przy przeróbkach to taka żeby calość wyglądała jakoś harmonijnie i pasowała do reszty motocykla rozmiarami. Np. jak włożysz dłuuugi przód to nei bedzie pasował do zwartej budowy "tułowia" Virażki. A jak włożysz grube koło do przodu to tez morze wyglądać jak autobus. Widziałem sportstera przerobionego na Fat Boy`a - przod fat boy i pełne koła, głebokie błotniki itd i wygladał jak sierota - krótki, niski gruby, czyli nieproporcjonalnie, bardizej jak te zabawki dla dzieci w wieku 1-3. Może chciałbys tam wrzucuci przód Upside-down? Tez moze da rade spasować. Zalezy jaki styl lubisz - czysty chopper, cruiser cyz pałowacz (upside -down do tego sie nadaje). Jakie koła - odlew czy szprychy czy 1 takie a drugie inne (odradzam - straszny pasztet). Przy kupnie przodu zwróc uwagę na średnice sztycy w głowce i długość - czy da rade jakos to przerobic zeby weszlo do twojego moto. Ewentualne roznice srednic mozesz zniwelować srednicami łozysk. Zwróć też uwage na hamulec - czy da radę założyc obecny czy trzeba będize kupic razem z przodem i tarczą. Ogólnie tot chyba trochę za późno sie obudziłeś z tym przodem - wiosna idize wiec trzeba jeździć a jak przerabiasz przód to moto na dobre kilka dni może stac rozłożone. powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartic - przód masz, więc może zastosuj przeróbkę optyczną, tzn tak jak w VN Classic, XVS Classic, itp Classic. Ja bym na twoim miejscu dorobił szerokie półki (ul. Mickiewicza) i zakupił szklanki - te grube osłony chudego przodu- na motobajzlu. Koło 16" na grubszej oponie zamiast Twojej 19" nie powinno opuścić lub podbić Ci przodu. No i pozostaje Ci ewentualnie dorobić oś do koła.

A więc kupujesz tylko: koło 16", szklanki, półki... miłej zabawy, ja dopiero w połowie jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak, dzięki za odpowiedź. jestem świadom tego, jakie przeróbki mnie czekają (a jeśli nie, to pgr z cotletem mnie naprostują, hehe).

 

upside-down odpada. koła. wiadomo, nie będę miał dwóch różnych, ale odlew dopuszczam jako możliwy. virago cała ma być w zamyśle przerobiona. o czas się nie martwie. niech leży i rok cały, byle tylko praca posuwała się do przodu.

 

szafirze - czy mógłbyś rozwinąć temat szerokich półek? i co się znajduje na mickiewicza? szklanki. nie mam pojęcia o czym piszesz:) albo możliwe, że nie wiem, że to widziałem, ale to nie taki głupi pomysł, a nad 16'' się też zastanawiałem... dzięki za odpowiedź. kiedy kurde piwo?!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklanki - rury teleskopów/golenie.

no prawie - osłony. zobacz przód VN 800 i VN 800Classic. Na ul.Mickiewicza dorabiają półki - koszt ok 500-600 zł.

Piwo? jak poskładam sprzęta - na 1. przejazdżce lub

jak będziemy organizować rozpoczęcie sezonu - dam Ci znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartic - zobacz na to http://www.bikepics.com/pictures/522010/

Jak kupiłem 1100 to myślałem żeby 535 zostawić sobie i przerobić właśnie tak :smile:

 

 

Być może bikepicsy przeglądnąłeś całe, ale jeśli nie to zajrzyj na

http://www.bikepics.com/members/snomun/87virago535/

http://www.bikepics.com/pictures/451650/

Być może te fotki pomogą Ci w osiągnięciu Twojej wizji moto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesienią ub. roku byłem na Mickiewicza w sprawie półek odesłali mnie do KM MOTO na Rejmonta dlatego proponuję od razu tam się udać jednak koszt dorobienia to ok.1500zł przymusił mnie niejako do dalszych poszukiwań i jak się pózniej okazało słusznie bo na allegro trafiłem za 900 razem ze szklakami tymi pomiędzy półkami jak i tymi pod :) .Co pewien czas w sprawie dorobienia ktoś się ogłasza o ile się nie mylę za 999. Swoją drogą możesz spokojnie śmigać a w międzyczasie osobno budować przód zachowując przy tym odpowiednie proporcje. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...