Skocz do zawartości

Czy w momencie zatarcia silnika może stanąć koło?


KAT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zapiłowałem kolejny silnik NSRki 125 w tym sezonie(nie wiem jak to się stało że linka od dozownika poszła na skróty i ominęła bloczek). Silnik złapało na tłoku, ale ma kompresję i w związku z tym że nie mam funuduszy, a poza tym i tak ją sprzedaje będzie można by to zrobić "na krótko"(papierek ścierny). Tylko teraz jest tytułowe pytanie: czy aby nie stanie koło, strach pomyśleć co by się stało jakbym nie zdążył nacisnąć sprzęgła. Wcześniej(przed rozebraniem silnika) nią jeździłem, a w zasadzie byłem zmuszony dotrzeć na urodziny (20km) ; dolałem oleju do benzyny dzięki czemu trzymała niskie obroty(wcześniej ją łapało) i jazda myśle jak masz stanąć to stań i se pomykałem 150 tylko dopiero później kolega poddał mi myśl co się mogło stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że może zablokować koło. Przy ostrym zatarciu po prostu blokuje silnik i koniec. Dlatego np. Junaki miały takie sprzęgło przeciążeniowe, podczas gdy złapało tłoka sprzęgło puszczało i dawało szanse jeźdźcowi na uratowanie sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięli za szybką odpowiedź, bo dziś chyba będzie jeździć ten wrak. Trzeba będzie uważać, a jak ją będzie znowu łapać to nie jeżdże; miałem małą nadzieję że przy wyższym przełożeniu nie zablokuje koła, lub może chociaż łąńcuch się ślizgnie, ale na dobrą sprawę żeby zablokować tylne koło nie potrzeba aż tak dużej siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary tak sie nieda zeby łancuch sie ślizgnoł bo byś miał dupe nie motor :wink: chociasz jak ma sie lada dzień zatrzeć to chyba masz :P ja niemam wcale :) i niema problemów ale ewentualnie moze ci spalic sprzęgło wtedy będziesz czuł mocne hamowanie albo poprosutu sie skrzynia wysypie wtedy terz może dojśc do zablokowania koła ale to mało prawdopodobne najlepiej go prowadz koło siebie :P bezpiecznie dla ciebie i innych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nie jest źle, ułożyło się i narazie go łapie; a do tego bardzo ładnie ciągnie do samego Vmaxa :twisted: . Jedynym mankamentem są donośnie grzechoczące pierścionki przy zimnym silniku :? , ale niech tak na razie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz po przebiegu 500km jest już całkiem dobrze, o ile wcześniej silnik przy wyższych obrotach pracował tak jakby sie miał zaraz rozlecieć(aż strach było szybciej jechać), to w tej chwili chodzi jak nowy :( . Jest jeszcze jeden mały problemik: strasznie wibruje w przedziale 7000-10000rpm(przeważnie używam 8000-10500). Po przejechaniu zaledwie kilkudziesięciu kilometrów mam znieczulone ręce, stopy i dupe :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...