Skocz do zawartości

Malowanie kasku


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Chciałbym przemalować kask na czarny bez żadnych bajerów. Jaką farbę użyć żeby się nie zbytnio nie rysował? Może ktoś doradzi, ma w tym temacie jakieś doświadczenia? Proszę o radę. Dodam, że miałby to być czarny mat.

Edytowane przez aker6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam.

Macie jakieś doświadczenia z przemalowywaniem kasków ?

Mianowicie kupiłem rok temu kask na szybko i ani nie pasuje do motocykla, ani do stroju w ogóle do niczego nie pasuje.

(Wiem -bezpieczeństwo jest najważniejsze).

Uzbierałem sobie już troche kasy na nowy kask, ale zanim go kupie to chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was sam próbował malować swój kask ?
Ja poświęciłem dzisiaj 5h na ścieranie lakieru drobnym papierem (z wodą) ... przy okazji zdarłem sobie paluchy. (nie mylić z mózgiem) :)

jeszcze troche farby zostało. jutro bede walczył dalej. Zastanawia mnie tylko czy spreyem uda mi się pomalować kask w taki sposób żeby dobrze się prezentował. ?

Macie jakieś propozycje ? Zdjęcia swoich dzieł ?

Jakieś info. co do malowania ?

Jeśli tak to prosiłbym o ciekawe dobre informacje co do takich zabiegów.

 

Ps. Wszelkich forumowiczów nie wnoszących nic do tematu po za krytyką proszę o przeniesienie się na inny temat;)

Dziękuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przeszukam forum w odszukaniu tematu.
Póki co proszę o dalsze propozycje, informacje, rady.

 

Ps. Jeśli się nie uda to kask bedzie jako zapasowy, jeśli się zepsuje to do kosza, chociaż nie ukrywam chciałbym go zrobić tak abym mógł w nim dalej jeździć.

Jest na forum jakiś ekspert od malowania ? Chętnie zaczerpnąłbym więcej informacji na temat kolejności malowania, odstępów czasowych itp.

Oczywiście w googlach już poszperałem ale forum to forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Czyli lakiery w spreju czy cokolwiek co w spreju to mogę malować płoty tak ?

Bo jest ich mnóstwo... i wszystkie do płotów ? Dobrze na przyszłość wiedzieć.

 

Chodzi o to żeby nie wpaść w błoto...

 

Wychodzi na to ze kask do wyrzucenia i nowy do kupienia ;)

 

Czy ktoś jeszcze doda jakieś ciekawostki dotyczące malowania kasku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat spray to jedno zn najgorszych rozwiązań jakie można tutaj zaproponować. Kumpel malowął też farbą olejną co mialo tragiczne skutki- odradzam. Generalne nie wiem czy jest sens,możesz sobie tylko uszkodzić kask w przypadku kiedy farba będzie miała zły skład.

Edytowane przez Moto-Center
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka fotek w trakcie niszczenia kasku tzn. szlifowania go papierem...

obecnie czeka na jutrzejszy dzien i malowanie.

Kupiłem spray do plastiku dupli-color... cena 18Euro. czyli chyba nie drogi :P Czarny Mat.

Jeśli się uda lub też nie to poprostu wrzucę zdjęcia żeby inni mogli zobaczyć jak to może wyglądać kiedy nie jest robione przez fachowca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie walnąłem jeden kask sprayem - nie wyszło najgorzej, na razie farba "czyma"

a nie wiem co tak panikujecie z tą reakcją ze skorupą - większość dostępnych farb w sprayu to farby akrylowe - wątpię aby coś od tego mogło się stać z ABS-em a już w ogóle z włóknem szklanym

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli się uda lub też nie to poprostu wrzucę zdjęcia żeby inni mogli zobaczyć jak to może wyglądać kiedy nie jest robione przez fachowca :D

Masz te zdjęcia ??

Mam kask po szlifie, jakby go przemalować to jako zapasowy posłuzył by jeszcze troche. Nie odstraszałby tak jak teraz :biggrin:

Napisz po kolei jak robiles, szlifowanie, klary, malowanie itd

odstepy czasu

zaciekawił mnie twój temat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...