Skocz do zawartości

Przewijanie cewek XR 600 kilka konkretnych pytań


Lucass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam do przewinięcia cewki w motocyklu XR 600, tzn stare cewki (uzwojenia) mają przebicie.

Teraz moje pytanie, czy da sie to samemu przewijać czy może lepiej odpuscic?

Kto by mi to dobrze i tanio zrobił? Tzn, tak że po naprawie montując to w motocyklu tą część uznaje za na 100% sprawną.

Czy dawać to pierwszym lepszym znawcą co robią to w silnikach elektrycznych, czy musi to być ktoś kto zajmuje się motocyklami?

Jaki jest przybliżony koszt czegoś takiego?

W motocyklu tym uzwojenia prądotwórcze (nie wiem jak to inaczej nazwać) znajdują się po jednej stronie, a cewka wyzwalająca po drugiej. Zakładamy że spaliły się tylko te uzwojenia prądotwórcze. Czy mógłbym zastosować te uzwojenia z innego zbliżonego motocykla, np xl 600, która ma ciut więcej tych uzwojeń? (napewno pasuje bez rzadnych przeróbek) Czym to grozi moge zabić np. regulator? Bo wiem że do motocykli typu XR ludzie w stanach wstawiają więcej tych cewek link do artykułu:

http://4strokes.com/tech/honda/xr4stator/

 

foto uzwojen xr 600:

http://i16.ebayimg.com/06/i/000/8e/85/fee0_1.JPG

 

Foto uzwojeń w xl 600 (ciut więcej):

http://bikepics.com/pictures/285842/

 

Bardzo bym prosił o wypowiedzi osób które miały w tym temacie doswiadczenie, i o polecenie mi jakiegoś dobrego zakłądu z góry pozdrawiam i dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlatwiejszym rozwiazaniem ( i jak sadze najtanszym ) bedzie wstawienie statora z XL600 jezeli on ma tez uzwojenia cewki w statorze.

Wyzsza moc cewek oswietleniowych nie powinna zaszkodzic reglerowi - dalej bedzie ograniczal prad do 14.5V, natomiast ty bedziesz mial o wiele lepsze swiatla i ladowanie aku.

Czlowiek z artykulu ktory zacytowales wyzej wlozyl 200 W stator akcesoryjny do swojej Hondy i tez reglera nie wymienial.

Ja podejrzewam ze oba modele XR i XL maja ten sam regler.

To powinno byc pewniejsze niz przewijanie w Polsce, tyle ze trzeba sprawdzic czy ten stator ( nowy - uzywany z XL ) nie bedzie mial przebicia.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ako sie bedzie wygotowywac"

Niby dlaczego ???

 

Adam M.

moze dostac za duze napiecie no i moze sie wygotowac albo regulator moze niewytrzymac !!!! to jest takie gdybanie jak jest cos nieorgnalne a pasoje!!!

 

"ako sie bedzie wygotowywac"

Niby dlaczego ???

 

Adam M.

moze dostac za duze napiecie no i moze sie wygotowac albo regulator moze niewytrzymac !!!! to jest takie gdybanie jak jest cos nieorgnalne a pasoje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie moze.

Napiecie zawsze ograniczone jest do 14.5V niezaleznie od mocy alternatora.

Co do niewytrzymania regulatora to tez nie sadze zeby byl problem, jezeli ludzie ze strony technicznej XR go nie wymienili.

Tak ze to nie jest takie sobie gdybanie tylko "educated guess" jak to sie u mnie mowi - wniosek oparty na doswiadczeniu i informacji dostarczonej przez autora watku.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie w miare mozliwosci, dolacz do reglera jakis radiator, zawsze poprawi do odprowadzenie ciepla

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, Czy mogli byście mi polecic jeszcze jakieś zakłady mające doświadczenie w przewijanie uzwojeń od motocykli?

 

I kolejne pytanie, wiem że to temat rzeka, ale jak przewinięcie / wymiana cewek nie da mi dobrej iskry, to czy da się jakoś w domku sprawdzić krok po kroku co psuje mi iskre czy modół czy regel, czy cewka wysokiego napięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...