Skocz do zawartości

GPX 600R Sprzęgło rozrusznika ?


Bati
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy może ktoś wie czy jest możliwość regeneracji sprzęgła rozrusznika w kawasaki GPX 600.

z tego co sobie popatrzyłem na rysunki to nie ma tam za wiele:-) chyba?? trzy wałki które chyba blokują to większe koło.

Zastanawiam sie co tam mogło sie uszkodzić??

wytrzeć sie mogły te wałeczki ??

jakieś sprężynki??

Bo juz nie długo tzreba wyjechać :-)

Piszcie jak coś wiecie!!

POZDRO!! :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy może ktoś wie czy jest możliwość regeneracji sprzęgła rozrusznika w kawasaki GPX 600.

z tego co sobie popatrzyłem na rysunki to nie ma tam za wiele:-) chyba?? trzy wałki które chyba blokują to większe koło.

Zastanawiam sie co tam mogło sie uszkodzić??

wytrzeć sie mogły te wałeczki ??

jakieś sprężynki??

Bo juz nie długo tzreba wyjechać :-)

Piszcie jak coś wiecie!!

POZDRO!! :)

 

Rozruszniki w GPX nie są szczególnie trwałe. Lepiej rozejrzyj się za używanym.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z rozrusznikiem sprzęgła w Virago 535. Rozrusznik kręcił a nie obracał silnikiem. Jak rozebrałem ustrojstwo (musiałem dorobić specjalny klucz do ściągnięcia koła alternatora) okazało się że wyszczerbione i lekko starte są dwa z trzech wałeczków które zaciskają się na dużym kole zębatym. Zamówiłem komplet naprawczy rozrusznika sprzęgła w Larssonie. Wałki z nowymi sprężynkami przyszły za trzy dni i do dziś nie mam problemów z odpalaniem. Zestaw kosztował cos koło 70zł. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kulki właśnie są najważniejsze. A dokładnie to ich średnica. Gdy rozrusznik zaczyna krecic , rolki te są przsuwane i powinny "blokować" się miedzy rozrusznikiem a piastą w na wale/sprzęgle/alternatorze. Jesli rolki są zużyte/wyszczerbione to nie bedą się blokowały tylko slizgały na piascie i nie przeniosą napędu na silnik. wystarczy nieiwelka różnica sednicy względem nowej i juz może byc lipa. Nie mówiać już o uszkodzeniach materiału. Można sie bawic w regenerację pod warunkiem że znasz dokładną średnicę nowych rolek bo to jest bardoz ważne na jaki wymiar mają być zregenerowane. Można je pokryc chromem technicznym jeśli róznica średnic nie jest wielka ale ogólnie to regeneracja jest nie warta zachodu chyba że bardzo lubisz się bawic i masz odpowiednią wiedzę nt. metali oraz tolerancji wymarów. Za darmo tego nie zrobisz a długo nie wytrzyma taki patent. Lepiej rozejrzyj się za nowymi rolkami.pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za rady właśnie chodziło mi o to czy da sie wymienić te wałki! Teraz mam tylko nadzieje ze gdzieś je dostane :icon_mrgreen:

Jeszcze raz dzięki.

Pozdro

 

Jak ktoś potrzebuje to mam go GPX serwisówke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz do GPX 750R może ??

 

to w takim razie moge podesłać tylko podaj e-maila

 

A wie ktos może gdzie dostać zestaw naprawczy do tego rozrusznika bo jak narazie to nie moge zanleść??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...