Skocz do zawartości

Kawa GPX sprzeglo ?


Logum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jest taka sprawa mianowicie. Po odpaleniu motocykla i rozgrzaniu go przed jazdą:

 

- siadam na moto wciskam sprzęgło

- obroty okolo 1000/1500

- wciskam dzwignie biegów do dołu

- motocykl gaśnie bez przyczyny nie szarpie nie prubuje jechac tylko poprostu gaśnie

 

Jak przekrece manetką na 3000 tys./obr. to bieg wejdzie bez problemu mozna jechać i jak zatrzymam sie to juz bieg moge wrzucac na 1000obr./min. wiec moim zdanie jest cos nie tak ze sprzeglem a moze z jakims czujnikiem napewno nie stopka boczna, sprzęgło też nie jest sklejone, prosze o wypowiedzi bardziej doświadczonych mechaników, aha dodam jeszcze że zaczeło sie to robić po wypadku któremu uległem w zeszłym roku.

 

Dziekuje i mam nadzieje ze ktoś mi pomoże. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jest taka sprawa mianowicie. Po odpaleniu motocykla i rozgrzaniu go przed jazdą:

 

- siadam na moto wciskam sprzęgło

- obroty okolo 1000/1500

- wciskam dzwignie biegów do dołu

- motocykl gaśnie bez przyczyny nie szarpie nie prubuje jechac tylko poprostu gaśnie

 

Jak przekrece manetką na 3000 tys./obr. to bieg wejdzie bez problemu mozna jechać i jak zatrzymam sie to juz bieg moge wrzucac na 1000obr./min. wiec moim zdanie jest cos nie tak ze sprzeglem a moze z jakims czujnikiem napewno nie stopka boczna, sprzęgło też nie jest sklejone, prosze o wypowiedzi bardziej doświadczonych mechaników, aha dodam jeszcze że zaczeło sie to robić po wypadku któremu uległem w zeszłym roku.

 

Dziekuje i mam nadzieje ze ktoś mi pomoże. Pozdrawiam.

 

Czujnik przy klamce/stopce wykluczam - motocykl gasłby przy wbijaniu jedynki niezależnie od obrotów.

 

Stawiam na zbyt gęsty olej, który zanim się rozgrzeje - stawia za duży "opór" i wywołuje efekt sklejonego sprzęgła, lub - na niedokładne wysprzęglanie - źle wyregulowana linka lub zapowietrzony wysprzęglik hydrauliczny (nie pamiętam co jest w 750), ewentualnie jakiś problem w samym sprzęgle, np poluzowana nakrętka mocująca kosz na wałku.

 

--

pzdr

yah

Edytowane przez yahoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło hydrauliczne tak sie zastanawiam nad tym czujnikiem przy klamce bo akurat lewa rączka ucierpiała najbardziej przy wypadku była wygięta itp. ale moze to on sie blokuje tylko czy to mozliwe żeby na wysokich obrotach ignorowało czujnik no chyba że sie odblokowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połącz ze sobą dwa kabelki które dochodzą do tego czujnika na krótko. Jak będzie wszystko ok, to masz już odpowiedź. Jak będzie się tak dalej działo to winą można obarczyć stacyjkę lub nawet moduł zapłonowy (w zależności jakie masz rozwiązanie układu elektrycznego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem stacyjke to nie to, sprawdzilem czujnik sprzęgła przy klamce(niewiem czy jakies inne wystepują w tym modelu?) to nie to,układ hydrauliczny sprzęgła nie jest zapowietrzony, więc teraz pytanie do was. Jeżeli poszło coś w sprzęgle w środku w silniku co moglo pujść lub sie obluzowac, z kturej strony ta część jest i czy łatwo sie do niej dostać ?.

 

Ps. czy moge odpalać moto na biegu i na wciśniętej klamce sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłeś na krótko kabelki które dochodzą do czujnika? Jeśli nie to zrób tak. Samego czujnika to ciężko będzie w tej sytuacji sprawdzić, bo może on działać, a podczas pracy silnika gdy są wibracje może nie do końca poprawnie działać.

 

Co do sprzęgła , to po której stronie jest to sprawdzisz gdzie idzie przewód. Jeśli miało się coś odkręcić to albo śruby które poprzez sprężynę dociskają pokrywkę (nie wiem jak to nazwać) albo główna nakrętka od kosza sprzęgłowego.

 

Jeszcze przychodzi mi jedynie do głowy jedna myśl. Sprzęgło ciężko pracuje. Ze względu na małą moc przy 1000 obr. silnik gaśnie, natomiast przy wyższych prędkościach silnik dysponuje na tyle mocą aby pokonać opór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...