Skocz do zawartości

Wild / Road Star Company


Lester
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie V&H - piękny dźwięk, szczególnie, gdy jest się obserwatorem - powala na kolana taki przejazd Wild Stara.

Masz rację :wink: przekonałem się o tym wczoraj gdy kolega się przejechał moim moto... Zupełnie inne wrazenia akustyczne... Niektórzy mogliby nawet zarzucić, że ma wpływ na nośność kur i mleczność krów... :icon_mrgreen:

 

Co do upierdliwości hałasu dla kierowcy... :P

Ciężko powiedzieć. Mi zbytnio nie przeszkadza nawet przy trasie ok 250 km. Ale wrażliwość uszu może być różna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hałas, to jedna rzecz. Zawsze można użyć zatyczek do uszu - to działa, sprawdzałem. Drugim problemem są drgania, które przy wolnych, czy też pół-wolnych wydechach są znaczne. One również zmniejszają drastycznie komfort podróżowania.

Nie narzekam na głośność moich wydechów, chociaż - możecie mi wierzyć - powodują, iż ludzie obracają się na ulicy a kierowcy nerwowo zerkają do lusterek. Podczas jazdy po mieście czy na trasach do 200 km jest OK. Dłuższe wypady to już jednak mordęga. W tym sezonie zrobiłem taką trasę z Krakowa do Poznania i muszę przyznać, że z dużą ulgą zsiadałem z maszyny po dotarciu do celu.

 

Za głośnymi wydechami przemawia jeszcze jeden argument - bezpieczeństwo. "Loud pipes save lifes" mawiają Amerykanie i coś w tym jest. Znaczny udział wypadków z udziałem motocyklistów wynika z faktu, iż nie byli wcześniej zauważeni przez kierujących samochodami. Słysząc zbliżający się łomot, kierowcy w naturalny sposób zaczynają bardziej uważać i zwracać na nas - motocyklistów - większą uwagę. No i ten respekt: przeciskasz się pomiędzy stojącymi w korku pojazdami, a kierowcy grzecznie robią miejsce, żeby ten dostojnie przetaczający się grzmot mógł płynnie przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

 

co do wadliwych skrzyn !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Yamaha Europa a dokladnie Niemcy wystosowali list do serwisow o nastepujacej tresci!!!!!!!!!!!

 

WSZYSTKIE MODELE XV 1600 W KTORYCH JEST TA USTERKA A NIE ZOSTALY NAPRAWIONE MAJA NATYCHMIAST ZOSTAC WYCOFANE Z RUCHU DROGOWEGO POPRZEZ URZEDY KOMUNIKACYJNE

 

MOTOCYKL KTORY NIE ZOSTAL NAPRAWIONY JEST TRAKTOWANY JAKO ZAGROZENIE DLA ZYCIA !!!!!!!

 

PISMO Z 18.06.2007

 

http://www.siteupload.de/p322523-yamahajpg.html

Edytowane przez Andi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie Niemce (na razie :banghead: ) i raczej takiego pisma z urzedu komunikacji nikt nie dostanie. A co do hałasu wydechów V&H (takie drag pipes - niepamiętam nazwy) to nie jest tragicznie. Za Rogerem da sie jechać więc nie jest jakoś strasznie głosno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest o co walczyć!!

Dziś dogoniłem i udało mi się stanąć na światłach koło Wild Stara i wyłączyłem swój silnik by go posłuchać – był tak cichy jak mnie satysfakcjonuje tzn. nic poza wydechami nie było słychać.

Zapytałem gościa na jakim oleju lata, ale niestety nie wiedział, i pojechał nie zdążyłem zaproponować spotkania.

Jest nadzieja!

Pozdrawiam

Krzysiek

Magistrala 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter1600 zmienił sobie olej z jakiegoś castrola na motula 15W50 i zaczęła się orkiestra świerszczy ;) Na dniach się dowi, co to był za castrol, bo wcześniej silnik ładnie (cicho) pracował. Ja jeszcze nic nie wymieniałem.

 

Dowiedz się co to był za Motul!

Pozdro

Krzysiek

Magistrala 1.6

 

P.S

Oczywiście przede wszystkim Castrol

W Uhma leją mineralnego Act evo 20W-40

Edytowane przez Upload
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie - kumpel tez miał z "murzynowa" i był spokój, a jak zmienił , to się zaczęło...

 

Oj Pany

Nie uwierzyta

W Niemcowni leją Castrol GO

MINERAŁ 20w-40!

Załamka

Czy to znaczy że te silniki mają jeździć na beznadziejnych olejach ?

W razie jakby co to jeden plus - są tanie

Pozdrawiam

Krzysiek

Czekający na 5 baniek z Usa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...