Skocz do zawartości

Wild / Road Star Company


Lester
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Stanach nie ma paliwa 98 oktanowego,a do Road Stara oni zalecają min. 91,więc 95 jest OK.Właśnie wróciłem z Częstochowy,pozdrowienia dla wszystkich.

Edytowane przez piter 1600

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moge wrócić na chwilke do tematu trefnych skrzyni biegów.Własnie szykuje sie do zakupu XV 1600 i z tego co wyczytałem na forum to juz wiem że w modelach z oznaczeniami VP08 sa takie skrzynie. Tu moje pytanie. Gdzie szukać tych oznaczeń (na motocyklu) i w których rocznikach występuja takie skrzynie? Z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VP 08 jest część nr VIN czyli nr pojazdu.Przejrzyj forum a znajdziesz wszystkie nr pojazdów w których może występować ta usterka skrzyni.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moge wrócić na chwilke do tematu trefnych skrzyni biegów.Własnie szykuje sie do zakupu XV 1600 i z tego co wyczytałem na forum to juz wiem że w modelach z oznaczeniami VP08 sa takie skrzynie. Tu moje pytanie. Gdzie szukać tych oznaczeń (na motocyklu) i w których rocznikach występuja takie skrzynie? Z góry dziękuje za odpowiedź

 

mam pełny wykaz trefnych serii mogę wysłać na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie filtrow powierza do RS.

Macie doswiadczenie w temacie Chypercharger vs Baron Big Air Kit?

Co lepsze wg Was?

Ja zaczynam od kupowania bzdur do moto bo moto dalej gdzies w drodze, a nie chce pozniej w sezonie tracic czasu. Osobiscie sklaniam sie w kierunku zestawu z Barona (Chypek na co drugim moto wisi) ale interesuje mnie jak to sie sprawuje w RS/WS? Sa problemy z dostrojeniem moto po wymianie filtra i bebchow w gazniku czy jest to banalny zabieg? Jak sie ma sprawa spalania oraz oleju bo wyczytalem, ze WS pluja olejem w filtr powietrza a ja nie chcialbym aby z filtra mi cos tam kapalo. Bede wdzieczny za info.

Pozdrawiam.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie filtrow powierza do RS.

Macie doswiadczenie w temacie Chypercharger vs Baron Big Air Kit?

Co lepsze wg Was?

Ja zaczynam od kupowania bzdur do moto bo moto dalej gdzies w drodze, a nie chce pozniej w sezonie tracic czasu. Osobiscie sklaniam sie w kierunku zestawu z Barona (Chypek na co drugim moto wisi) ale interesuje mnie jak to sie sprawuje w RS/WS? Sa problemy z dostrojeniem moto po wymianie filtra i bebchow w gazniku czy jest to banalny zabieg? Jak sie ma sprawa spalania oraz oleju bo wyczytalem, ze WS pluja olejem w filtr powietrza a ja nie chcialbym aby z filtra mi cos tam kapalo. Bede wdzieczny za info.

Pozdrawiam.

 

Opinii znajdziesz tyle ile jest motorków.

Co do Kuryakina, to zachowuje sie u mnie poprawnie. Spalanie na poziomie do 6l na 100. Żadnego oleju w filtrze nigdy nie stwierdziłem ani w oryginale ani w Kuryakinie. Regulacje jednak lepiej zlecić, chyba że masz duże doświadczenie, no i jest trochę wymiany w samym gaźniku, iglice, dysze. Co do przyrostu mocy, może i coś jest, ale w tym ciągniku siodłowym jakim jest WS i tak jest jej pod dostatkiem.

Barona nie widziałem. Co do wyglądu to Kuryakin jest OK. No i chyba najważniejsze - Kuryakin zaprojektował swojego Chargera od podstaw i chyba opatentował. Pozostali producenci raczej dłubią w filtrach niż projektują, ale to moja prywatna opinia i możesz sie nią nie przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tam chypercharger zadnym cudem techniki nie jest. Wyglada niezle i ma swoje zalety (miedzy innymi wizualne machajac skrzydelkami) ale stado dzikich koni od tego nie przybedzie. Ja szukam czegos co by dobrze wspolgralo z wydechami V&H Longshots HS. Chce dobrze zestroic moto wiec pakujac sie w wydech wypada w filtr i gaznik zaingerowac. To czy moto bedzie po zabiegu mialo 5 koni wiecej czy tyle samo najmniej mnie interesuje. Jedyn czego chcialbym uniknac to efekt smoka - niby zapieprza ale od stacji benzynowej do stacji benzynowej. Jak bym chcial zapieprzac to bym VRoda kupil. :cool:

Pozdrawiam.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie wydech Cobry Speedster Longs i Hybka,ale osobiście jesli miałbym wybierać to chciałbym zestam Barona.Jest tam większy filtr a w Hybku mały i dość często trzeba go myć.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRZESIEK TEN FILTR Z BARONA TO PODOBNY JEST DO TEGO CO MONTOWAłEM KAMILOWI Z WOłCZA OTWARTY I STRASZNIE SIE BRUDZI A NIESTETY K&N NIE MA DO TEGO SKARPETY ALE YGLAD WYPAS I CENA OKOłO 700 PLN A CHARGER W GRANICACH 1300 PLN TO ZALEZY OD WłASCICIELA BO NIE WIEM CZY BARON DODAJE DYSZE BO K&N NIESTETY NIE A TO LIPA BO CHODZI O ZAJEBISTA ELASTYKę SILNIKA JAK ZMIENIASZ FILTR I WYDECH TO NIE DA SIE BEZ INGERENCJI W GAZNIOR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pimpek mnie kusi dokladnie cos takiego:

http://www.baronscustom.com/catalog/display/261/index.html

W komplecie jest wszystko czyli filtr, dysze itp. Dodawaja tez do tego zestawiku tez taki niby pokrowiec chroniacy przed deszczem i brudem:

http://www.baronscustom.com/catalog/display/267/index.html

Na ile dobrze to sie sprawuje nie mam pojecia.

Idac po najmniejszej linii oporu moglbym tylko filtr K&N kupic i wpakowac go w oryginalna obudowe, zalozyc wydech V&H oraz przeregulowac gaznik na oryginalnych bebechach. Tyle, ze zwykly filtr K&N daje okolo 40% wiecej powietrza a te z Barona 300% a otwarty wydech V&H (bo praktycznie nic w nim nie ma) wymaga konkretnej ingerencji w gaznik bo potem sie cuda dzieja przy schodzeniu z obrotow itp. Z drugiej strony jak sobie przypomne moje doswiadczenia z DynoJetami i jak sie to skonczylo to na mysl o grzebaniu w gazniku juz mnie trzepie.;)

Pozdrawiam.

Edytowane przez vpower

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj Prałata jak jego maszyna chodzi.Ma założony wkład K&N do oryginalnej puszki oraz puste V&H.W gażniku nikt nie grzebał i według mnie chodzi to OK.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj Prałata jak jego maszyna chodzi.Ma założony wkład K&N do oryginalnej puszki oraz puste V&H.W gażniku nikt nie grzebał i według mnie chodzi to OK.

 

Prałat do odpowiedzi!

Bardzo proszę zreferować temat!

pozdro

K

 

P.S. W związku z narodzinami pierworodnego, przeprowadzką i zmianą pracy - zastanawiam się nad separacją lub rozwodem z Megi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po wymianie kasatorów to chodzi jak marzenie .Zresztą zainteresowany niech sam się wypowie.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upload, to długo się nie nacieszyłeś, choć domyślam, że się teraz Większa Radość. Gratulacje. No cóż, Wild Star teraz cyka, a trakcie jazdy słyszę wydech, a nie zawory. Po wymianie wkładu i wydechu rzeczywiście nikt nie grzebał w gaźniku, z wyjątkiem podkręcenia. Mam wrażenie, że kiedyś był elastyczniejszy, ale bez pomiarów trudno to ocenić, gdyż sam efekt dźwiękowy zmienia wrażenia. Byćmoże zdecyduję się na zmianę dyszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że kiedyś był elastyczniejszy, ale bez pomiarów trudno to ocenić, gdyż sam efekt dźwiękowy zmienia wrażenia. Być może zdecyduję się na zmianę dyszy.

 

Nie jestem mechanikiem z zawodu ale myślę że czasy domorosłego grzebania w gaźniku już minęły. I mam na myśli choćby tylko rozwój techniki, w zakresie gaźników stosowanych w Wild czy Road Star. Czasy "syrenkowski" gaźników już się skończyły. Można wszystko na słuch ustawić tylko czy to ma sens. Po regulacji na zegarach i wymianach zgodnie z zaleceniami producentów poszczególnych elementów widzę że Wildek nie ma żadnych przypadłości typu strzelanie w gaźnik czy w wydech, no chyba że sie bardzo staram. Spalanie poniżej 6 (ostatnio 320 km do przekręcenia kurka na rezerwę) i myślę że to sprawa dobrania kompletów: wydech, filtr, dysze, iglice i regulacje. No i uślizgi tylnego koła jak za mocno odkręcę na starcie.

Tak że jak mogę służyć radą to wymień dysze i iglicę a motorek odwdzięczy się nie tylko barwą dźwięku ale i przyzwoitym zachowaniem w pełnym zakresie obrotów a i na stacji z wachą pokaże że mu lepiej. Zwłaszcza że to już żadne koszty w porównaniu z poprzednimi inwestycjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...