Skocz do zawartości

Kaszkiet HJC FG-14


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rozważam zakup kasku HJC, model FG-14, i mam pytanie do posiadaczy takowego: jakie są Waszym zdaniem główne wady tego kasku? Z tego, co się zdążyłem zorientować, dostępne są dwie wersje: jedna wyposażona w szybkę z antifogiem, a druga bez owej wkładki zapobiegającej parowaniu (czyli w przypadku tej drugiej spray przeciwparujący byłby nieustannie w robocie). No właśnie, jak to jest z tym parowaniem, zwłaszcza w deszczową pogodę przy niskich temperaturach? I jeszcze jedna, bardzo istotna dla mnie kwestia: czy da się jeździć z szybką uchyloną o jeden ząbek (tak żeby była mała szczelina, ale żeby jednocześnie za bardzo nie wiało w twarz/oczy)?

Interesuje mnie malowanie w jedynie słusznym kolorze. :banghead:

 

Pozdrawiam

Olsen

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten kask od krótkiego czasu, ale już jestem zadowlony :D

 

Jak dla mnie ma on 2 wady:

- osłona na nos jest trochę wkurząjąca, bo jest duża

- zapięcie, a dokładnie paski mnie trochę uciskają, ale to kwestia chyba wyrobienia, bo jeszcze w nim nie jeździłem

 

Z plusów:

- świetny antifog (zaraz po zakupie zrobiłem test przy ok. 0C i nic nie parowało)

- wnętrze jest wygodnie z coolmax'u i całkowicie wyjmowalne

- szybka ma system pivot, który polega na tym, że jak opuści się ją na sam dół do jeszcze się dociśnie

- jest lekki

- szybkę się bardzo łatwo zdejmuje jak i zakłada

- wentylacja jest dobra sądząc po tym, że ma 8 wlotów

- łatwo się otwiera wloty powietrza w rękawicach

- ogólnie jakość wykonania jest na wysokim poziomie

 

Są chyba 2 wersje jeśli chodzi o zapięcie :wink:

Jest z D-Ringiem i ze zwykłym, ja mam wersję ze zwykłym zapięciem i działa bez zarzutów :)

Edytowane przez B@rtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, uzytkowalem ten kask przez jakies 5 miesięcy i przez ten czas doszedłem do wniosku że jest to dobry kask ale tez nie pozbawiony wad...

po pierwsze model FG 14 MAT, w którym jeżdże ma zapiecie na zatrzask, ktore mnie osobiście troszke na początku uwierało ale problem ten znikł w chwili gdy zacząłem jeździć w kominiarce :notworthy: pozatym działa bez zarzutów.

po drugie szkoda że nie jest to zapięcie w formie podwójnego D.

 

Ciekawi mnie jak jest z poziomem halasu
poczytaj sobie inne tematy chociażby kaskowy ranking w którym to posiadacze najlepszych nawet kasków za 2k czy bóg wie ile są raczej zgodni co do tego że ich kaski mają być bezpieczne a poziom chałasu nie jest najistotniejszy ze względu na to że większość osób użytkujących sportowe kaski używa zatyczek do uchóf :flesje: .

 

Jak dla mnie ma on 2 wady:

- osłona na nos jest trochę wkurząjąca, bo jest duża

jak dla mnie jest to duża zaleta chociażby ze względu na funkcjonajność takiego wynalazku(nie dmuchasz sobie na szybkę) nie wspominając już o tym że z deflektorem kask wygląda naprawde kosmicznie :biggrin:

 

jeśli chodzi o plusy które wymienił b@rtek zgadzam się w 100% i od razu potwierdzam naprawde dobre dzałanie antifoga.

Ostatnio awaryjnie musiałem użyć airoha sv 55 który nie stety nie miał tego systemu i o ile wcześniej myślałem że antifog jest dobtym wynalazkiem tak teraz wiem że jest zajebistym wynalazkiem i w niskich temp. w jakich przyszło mi wtedy jeździć po mieście jest praktycznie niezbędny ze względu chociażby na to że jazda z uchyloną szybką(sv55) szybko skutkuje jakimiś śmiesznymi wyciekami z nosa, a nie jest to przyjemne podczas jazdy.

 

 

 

olsen jak chcesz kupić HJC to naprawde polecam bo za tą cene wydaje mi się być naprawde przyzwoity, chociaż jak to się mówi "apetyt rośnie w miarę jedzenia" tak więc może po dłuższym czasie użytkowania dostrzege więcej minusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

 

pozwolę sobie ustosunkować się do tematu, bowiem cały ostatni sezon przejeździłem w HJC FG-14 (w jedynie słusznym kolorze- patrz avatar "mla" :D )....

 

ogólnie - jestem zadowolony z garnuszka, jest lekki, wygodny i dobrze ( starannie ) wykonany... mechanizmy wlotów powietrza, szybki itp. działają bez zarzutu, wentylacja dyskretna ale w miarę skuteczna...

 

szybkę można zostawić rozszczelnioną ( mniej niż o jeden ząbek - po prostu bez dociągnięcia do uszczelki ) i do ~ 130 km/h trzyma sie w tej pozycji ( na SV1000S i VFR V-TEC - bo pewnie zależy to od owiewki moto.... )...stosuję w upalne dni przy wolnych przejażdżkach...

 

osłonka na nosek :icon_twisted: jest w sam raz - delikatnie mnie w niego dotyka, a na pewno nie odstaje - jednak podczas montażu (siedzi na 3 zatrzaskach/spinkach) jedno z plastikowych mocowań w nosku pękło. Nie reklamowałem - pozostałe dwa trzymają wystarczająco..

 

co do głośności.... cichszy od szczękowca Bayarda, głośniejszy od XR1000 Shoei... nie używam zatyczek i bez większych dyskomfortów wytrzymuję kilkuset kilometrowe trasy.... nie świszcze szczelinami ( choć tu też owiewko moto sporo wpływają... )...

 

Jedyne co poprawię to.... antifog..... jest on w postaci wklejonej od środka szybki "folii"...

 

trochę działa - to fakt..... na pewno lepszy taki, jak żaden :biggrin:

 

...jednak w ekstremalnych warunkach ( zimno, wilgotno, mgła... ) poddaje się i szybka paruje.... Plecaczek (z którego konta piszę :) ) równolegle używa Lazera z wymiennym antifogiem ( pinlock ), i o ile bez niego Lazer parował jak głupi, to teraz bywa że ja nic nie widzę, a ona widzi... planuję więc modyfikację i wmontowanie sobie takiego samego...

 

Reasumując - polecam ten kask jako bardzo dobry kask klasy średniej.... ( tak do ~ 1000 PLN ).... Gdyby miał kosztować więcej to bierz Shoei XR-1000 ( za ~ 1300 )...

 

 

:D

 

mla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś z Was może model CS-12 i może się na jego temat wypowiedzieć? Mierzyłem dziś taki w Tarborze na Kijowskiej i nawet mi się spodobał, aczkolwiek dwie rzeczy wzbudziły moje obawy: dosyć spora waga (1600 g) oraz stosunkowo niska cena (poniżej 500 zł).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam ma ktos moze ten kask, jaki jest w nim poziom halasu i wogole jakie opinie?

 

Mam teraz Nolana N81 chce zmienic na tego HJC cena to 620zl , moze macie jakies alternatywy w tej cenie?

 

 

ja taki kupilem za 520zl na bazarze motocyklwym, nie paruje, dobrze siedzi na glowie, dlugo przyzywczajalem sie do zapiecia i podbrudka, nie jest glosny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ma ktos moze ten kask, jaki jest w nim poziom halasu i wogole jakie opinie?

 

Mam teraz Nolana N81 chce zmienic na tego HJC cena to 620zl , moze macie jakies alternatywy w tej cenie?

...słyszałem od paru już osób, że b. cichy ale osobiście nie mogę tego potwierdzić bo tylko go przymierzałem - b. wygodny i solidnie wykończony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten kask i z tego co wiem to chyba jeszcze Olsen taki ma :icon_exclaim:

Kask jest wygodny, cichy, szybka nie zaparowała mi nigdy, dobrze leży na głowie i jest lekki w czasie jazdy go nie czuć na głowie ;)

Tak jak Rybson długo się przyzwyczajałem do zapięcia, bo mnie trochę uwierało, ale teraz jest już looz :)

Edytowane przez B@rtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję używać tego kasku. Jak dla mnie za taką kasę może być. Największy minus to nieszczelność - miałem wrażenie, że nie domknąłem szybki i cały czas coś świszczało. Poza tym jest w porządku.

 

Rada :

 

Zdjac szybke, dokrecic te czarne mocowania szybki (srubki z boku), zalozyc szybke, jezdzic :biggrin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazne zeby kask poskrecac, szyba chodzi dosc ciasno i mocowania lekko sie luzuja, u mnie pomoglo chociaz do kasku nie mam zadnych zastrzezen, a podokrecalem wszystko przy okazji mycia szybki. No i przy okazji odkrylem ze kask ma calkowicie wyciagane wnetrze :icon_rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...