Skocz do zawartości

klopoty z elektryką - pomozcie !


vasiliy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam taki problem z moja mz etz 150 (12V). wszystko chodzi bardzo sprawnie - poprostu miodzio - ale jest pewien bardzo denerwujacy mankament. mianowicie jezeli wlacze swiatla napiecie spada do 6 V ! :? Nie wiem dlaczego tak sie dzieje. Akumulator jest nowka. Zauwazylem ze napiecie spada szczegolnie po dluzszej jezdzie. Jak napiecie spadnie to motocykl wkoncu gasnie ... Pozdrawiam i licze na pomoc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Dla mnie to wygląda na brak ładowania. Jak sprawdziłeś czy jest ładowanie? Kontrolka to nie wszystko. Ładowanie sprawdza się specjalnym urządzeniem na wirniku (w kazdym zakładzie mechanicznym). Posprawdzaj wszystkie kable. Hm. Spytam jeszcze znajomych i jak coś to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz wirnik?? z miedzianym czy grafitowym kumutatorem?? bo midziaki sie na ch*j nadają - sam mam taki i niedługo go rozpie***le 5 kilkowym młotkiem :( . A najlepiej bys sprawdził jakbyś podstawił 2 etz i po kolei przemieniał części - to zawsze jest najlepszy sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Dla mnie to wygląda na brak ładowania. Jak sprawdziłeś czy jest ładowanie? Kontrolka to nie wszystko.
Heh, ja troszke sie na tym znam jakis zielony to nie jestem znowoz. Ladowanie bylo sprawdzone profesjonalnie. Popytaj jeszcze prosze bo juz nerwowo nie wytrzymuje - pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz wirnik?? z miedzianym czy grafitowym kumutatorem?? bo midziaki sie na ch*j nadają - sam mam taki i niedługo go rozpie***le 5 kilkowym młotkiem :( . A najlepiej bys sprawdził jakbyś podstawił 2 etz i po kolei przemieniał części - to zawsze jest najlepszy sposób
miedziany - to nie ma nic do rzeczy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz wirnik?? z miedzianym czy grafitowym kumutatorem?? bo midziaki sie na ch*j nadają - sam mam taki i niedługo go rozpie***le 5 kilkowym młotkiem :( . A najlepiej bys sprawdził jakbyś podstawił 2 etz i po kolei przemieniał części - to zawsze jest najlepszy sposób
miedziany - to nie ma nic do rzeczy ...

żebyś sie nie zdziwił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, no to witaj w klubie! Ja też mam problemy z ładowaniem. Nowy akumulator (jeździ od 400 km) i nowy regler elektroniczny a napięcie ładowania na wolnych obrotach przy włączonych światłach 12,5 V, a na wyższych ok. 13 V. Aku wystarcza na 150 km i do ładowania. I co teraz mam sprawdzać? Szczotki wyglądają ok, pierścienie węglowe, nie widać jakiegoś bicia. Jak sprawdzić np prostownik? Może dioda któraś padła i nie ma jednej fazy? A uzwojenie jak sprawdzić? W dodatku zaczęła nagle palić chyba z 8 litrów!!! Możliwe, że od prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić np prostownik? Może dioda któraś padła i nie ma jednej fazy?

Prostownik najlepiej sprawdzic - sprawdzajac kazda diode z osobna. W tym celu nalezy je rozlutowac i pokolei sprawdzac czy dana dioda nie ma przerwy lub zwarcia. Aha i jeszcze jedno - jesli juz bedziesz wymienila diody to najlepiej wszystkie z danego mostka. Diody wzbudzenia kosztuja po 0,5zl natomiast prostownicze to juz wydatek ok 5zl. U mnie nowy prostownik do Etki kosztuje 42pln.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, no to witaj w klubie! Ja też mam problemy z ładowaniem. Nowy akumulator (jeździ od 400 km) i nowy regler elektroniczny a napięcie ładowania na wolnych obrotach przy włączonych światłach 12,5 V, a na wyższych ok. 13 V. Aku wystarcza na 150 km i do ładowania. I co teraz mam sprawdzać? Szczotki wyglądają ok, pierścienie węglowe, nie widać jakiegoś bicia. Jak sprawdzić np prostownik? Może dioda któraś padła i nie ma jednej fazy? A uzwojenie jak sprawdzić? W dodatku zaczęła nagle palić chyba z 8 litrów!!! Możliwe, że od prądu?
- miałem to samo i tylko wymiana wirnika na oryginalny (niemiecki - z grafitowym kumutatorem) pomogła; prawdź na innej etce- ale wg mnie to wina wirnika (tyle tylko że teraz sa w sprzedaży tylko te z miedzianym kumutatorem - czyli do d**p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...