Skocz do zawartości

Jak odpowietrzyć hamulec tył?


młodymz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam mega problem z hamulcem tylnym, odkeciłem pompe by ją wypolerować oczywiście wylałem płyn i teraz nie umie nowego nalać, wlewam do zbiorniczka i nic z tego

jak się za to zabrać

 

1. Skorzystaj z wyszukiwarki

2. Najpierw nalej płynu do zbiorniczka, potem odpowietrz układ. Ja robie to odkręcając zaworek odpowietrzający, znajduje sie on przy zacisku, potem zakładam wężyk i za pomocą strzykawki wyciągam płyn, aż przestanie znajdować sie w nim powietrze, potem macham dźwignią co jakiś czas odpowietrzając, pamiętaj, by cały czas dolewać płynu do zbiorniczka, inaczej cała czynność pójdzie na marne. Pozdrawiam

Edytowane przez marcpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam mega problem z hamulcem tylnym, odkeciłem pompe by ją wypolerować oczywiście wylałem płyn i teraz nie umie nowego nalać, wlewam do zbiorniczka i nic z tego

jak się za to zabrać

 

Co znaczy wlewam płyn i nic z tego ??

 

Wlewasz porcje płynu do zbiorniczka , lekko ale zdecydowanie zaczynasz naciskac na pedał hamulca.

Powinny zacząć lecieć babelki.

Po jakims czasie ubędzie płynu ze zbiorniczka- wleci do przewodu.

Nastepnie dolewasz płynu , odkręcasz zaworek w zacisku i przepąpowujesz cały płyn najlepiej.

Ciśniesz na pedał az zacznie leciec czysty płyn z zaworka.

Nastepnie zakrecasz zaworek i naciskasz na pedał aż zacznie twardnieć.

Prztyrzymujesz pedałka w podłodze i odręcasz zaworek - zakręcasz zaworek i puszczasz pedał i tak z kilka razy.. az nie będzie bąbelków i pedał bedzie twardy.

oczywiście na zaworek zakładasz szczelnie wezyk zamoczony w słoiku z płynem.

Edytowane przez Lolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbój zrobić tak jak się to robi w samochodach-najlepiej w 2 osoby, niech jedna pompuje a druga odpowietrza

 

 

Co znaczy wlewam płyn i nic z tego ??

 

Wlewasz porcje płynu do zbiorniczka , lekko ale zdecydowanie zaczynasz naciskac na pedał hamulca.

Powinny zacząć lecieć babelki.

Po jakims czasie ubędzie płynu ze zbiorniczka- wleci do przewodu.

Nastepnie dolewasz płynu , odkręcasz zaworek w zacisku i przepąpowujesz cały płyn najlepiej.

Ciśniesz na pedał az zacznie leciec czysty płyn z zaworka.

Nastepnie zakrecasz zaworek i naciskasz na pedał aż zacznie twardnieć.

Prztyrzymujesz pedałka w podłodze i odręcasz zaworek - zakręcasz zaworek i puszczasz pedał i tak z kilka razy.. az nie będzie bąbelków i pedał bedzie twardy.

oczywiście na zaworek zakładasz szczelnie wezyk zamoczony w słoiku z płynem.

 

 

Wprowadzacie kolegę w błąd, to nie samochód, w ten sposób odpowietrzanie potrwa kilka godzin i wcale nie musi zakończyć się sukcesem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wlewam płyn do zbiorniczka, wachluje dzwignią a bąbelki nie wydobywają się ze zbiorniczka

poprostu pompa nie potrafi podać płynu do przewodu,

 

Użyj przewodu i odciągnij płyn strzykawką lub specjalną pompą, potem odpowietrzaj jak w samochodzie :icon_razz: Jeśli nie pomoże to sprawdź stan układu, pompy, ale skoro wcześniej działało to i teraz powinno. Rozumiem, że odkręcasz zaworek odpowietrzający w momencie, gdy nie wachlujesz dźwignią i zakręcasz podczas? Pozdro

Edytowane przez marcpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys w Virago podczas wymiany płynu/odpowietrzania pękł o-ring na tłoczku w pompce.

Wcześniej wszystko działałao OK.

Pompowałem ale nic sie nie działo... tak jak kolega pisze.

Oby to nie było to. :icon_mrgreen:

 

 

 

Wprowadzacie kolegę w błąd, to nie samochód, w ten sposób odpowietrzanie potrwa kilka godzin i wcale nie musi zakończyć się sukcesem. Pozdrawiam

 

Zawsze tak odpowietrzałem hamulce i nie było problemu.

Zajmowało mi to zazwyczaj kilka minut.

Edytowane przez Lolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...