Skocz do zawartości

Wild Star wydech


kaz xv
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam

 

 

Chcę przerobić oryginalny wydech przy swoim wild strze na wiadomo głośniejszy,słyszałem jednak opinie że zwykłe przebicie pogorszy osiągi .Następna sprawa to że nie będą dobrze odprowadzane spaliny co podniesie temperaturę w cylindrach co z kolei doprowadzi do przegrzania głowicy a w efekcie końcowym do przepalania oleju .Czy to prawda?,jeżeli tak to jak przerobić oryginalne wydechy czy ktoś to robił .Prosiłbym o podpowiedzi, jakś kontakt i pomoc w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zmianie wydechów na luźniejsze , spaliny bedą odprowadzane za dobrze i wraz z nimi także część świeżej mieszanki co powoduje jej zubożenie , a to owocuje wzrostem temp. spalin i wyższą temp silnika.

Dlatego należy po wymianie wydechów przeregulować gaźniki , jesli masz ikład wtryskowy i sondy lamda to silnik sam sobie poprawi czasy wtrysków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na oryginałach, które miały wybebeszone tłumiki końcowe. Bardzo ładne brzmienie, basowe i nie za głośne. Teraz sa V&H, a oryginały leżą w garażu. O przegrzewaniu nic mi nie wiadomo, a przeregulowanie gaźnika dopiero mnie czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zmianie wydechów na luźniejsze , spaliny bedą odprowadzane za dobrze i wraz z nimi także część świeżej mieszanki co powoduje jej zubożenie , a to owocuje wzrostem temp. spalin i wyższą temp silnika.

Dlatego należy po wymianie wydechów przeregulować gaźniki , jesli masz ikład wtryskowy i sondy lamda to silnik sam sobie poprawi czasy wtrysków

 

Wild star jest na gaźniku. Moze wystarczy podkręcić śrubką skład mieszanki a moze nic nie trzeba bedzie robić.

 

A wtrysk się nie dopasuje sam, tzn. wszelkie czujniki naciągną nieco mapy wtrysków ale i tak żeby było w 100% ok trzeba wgrać nową mapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na oryginałach, które miały wybebeszone tłumiki końcowe. Bardzo ładne brzmienie, basowe i nie za głośne. Teraz sa V&H, a oryginały leżą w garażu. O przegrzewaniu nic mi nie wiadomo, a przeregulowanie gaźnika dopiero mnie czeka.

 

 

Czy te oryginalne sam bebeszyłeś jeżeli tak to przydałobysię trochę podpowiedzi jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te oryginalne sam bebeszyłeś jeżeli tak to przydałobysię trochę podpowiedzi jak to zrobić

Nie, kupiłem już z takimi wydechami. A o wybebeszaniu już było na forum, nawet z fotami. Jak nie chcesz oryginałów ruszać, to moge Ci moje opchnąć. Jakby coś, to na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty ghost riderze :D

co do ingerencji w wydechy to zmieniasz ich pojemnosc a co za tym idzie inne sa tam cisnienia i sily i moze ci czesc benzyny wylatywac juz do wydechu, moze fajnie strzelac i wogole ale beda ci sie wypalac gniazda zaworow

oczywiscie sa teorie ze zeby sie wypalily to musialbys zrobic ze 70 tys

no ale co kto lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty ghost riderze :)

co do ingerencji w wydechy to zmieniasz ich pojemnosc a co za tym idzie inne sa tam cisnienia i sily i moze ci czesc benzyny wylatywac juz do wydechu, moze fajnie strzelac i wogole ale beda ci sie wypalac gniazda zaworow

oczywiscie sa teorie ze zeby sie wypalily to musialbys zrobic ze 70 tys

no ale co kto lubi

Stan :D słyszałem o tym. Dlatego w tym sezonie poszukam mechaniora artystę, wirtuoza silnika spalinowego, takiego Mozarta, który przeprowadzi jakąś regulację. Może znajde takowego. A że pusty wydech wyrzuca mieszankę, to się przekonałem w VL-u - wystarczyło przyłożyć dłoń do wydechu i czarne kropki z wolna ją ozdabiały :banghead: O strzelaniu nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarne kropki to nie mieszanka , benzyna po przejsciu przez silnik będzie w stanie gazowym , to zapewne był olej

Zgodzę się, choć śmierdział CPN-em :banghead:

 

Moto było ze Stan-ów :D Miało najechane 19 tys.mil, nie wiem, co poprzedni właściciel z nim robił (jakiś Żyd, wnioskując po dokumentach). Także plucie nie musiało być koniecznie winą pustego wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Czyli opinia że ingerencja w wydechy zmienia pracę motocykla ,a gdyby do wybebeszonych końcówek dorobić jakeś wkłady typu rurka plus wełna

W eks-wydechach mialem tylko usuniete tłumiki koncowe, żadne ekstremum. Nie można tego przyrównywać do zupełnie pustego wydechu, w którym nawet korektory mają poszerzone kanały. Po zmianie zauważyłem, że moc wzrosła, silnik kręcił chętniej nawet w okolicach 180 z szybą, ale jakby moment spadł. Takie miałem wrazenie. Założyłem wkłady tłumiące i mam wrażenie, że jakby żwawszy się stał (w porównaniu do zupełnie pustych rur). Te wkłady to zwykła karbowana w rybią łuskę rura, zaślepiona z jednj strony i owinięta watą. Założenie tego do wybebeszonych oryginałów??? 1. to po co wybebeszać? 2. tylko nawiercone oryginały będą jedynie "pierdzieć" 3. jak przymocujesz taką rurkę do oryginału??? Spawanie w środku? ginekologiczny zabieg :icon_rolleyes: nawiercisz od zewnątrz? to uszkodzenie powłoki i zalążek korozji wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W eks-wydechach mialem tylko usuniete tłumiki koncowe, żadne ekstremum. Nie można tego przyrównywać do zupełnie pustego wydechu, w którym nawet korektory mają poszerzone kanały. Po zmianie zauważyłem, że moc wzrosła, silnik kręcił chętniej nawet w okolicach 180 z szybą, ale jakby moment spadł. Takie miałem wrazenie. Założyłem wkłady tłumiące i mam wrażenie, że jakby żwawszy się stał (w porównaniu do zupełnie pustych rur). Te wkłady to zwykła karbowana w rybią łuskę rura, zaślepiona z jednj strony i owinięta watą. Założenie tego do wybebeszonych oryginałów??? 1. to po co wybebeszać? 2. tylko nawiercone oryginały będą jedynie "pierdzieć" 3. jak przymocujesz taką rurkę do oryginału??? Spawanie w środku? ginekologiczny zabieg :icon_rolleyes: nawiercisz od zewnątrz? to uszkodzenie powłoki i zalążek korozji wydechu.

 

Wezmę te od ciebie i poeksperymentuje na żywym organiźmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...