Skocz do zawartości

Kto śmiga GS 500 ?? :)


Rekomendowane odpowiedzi

A ja mógłbym przesiąść się na poczciwego GS-a 500 i na pewno nie miałbym na tym tle kompleksów.

Też być może tak bym podszedł do tematu, gdybym chciał zostawić motocykl sobie na zawsze.

A w życiu bywa różnie. Przychodzi moment że chcesz sprzedać i wtedy istotne jest to co piszę dalej. Największym mankamentem tego sprzętu jest rdza.

Ten którym jeżdziłem był z 95r. Miał piękny czarny metalik z metalicznymi przebłyskami, pełną owiewkę i wzwiązku z tym fajne podwójne lampy. Patrzysz i podziwiasz. Do czasu aż zaczniesz przyglądać się dokładniej lub zdejmiesz obudowę. Widać plamki rdzy szczególnie w miejscach spawów. Mając go "na zawzsze" można zbezpieczyć i po sprawie. Ale przy sprzedaży? Tłumaczysz się za fabrykę.

I druga sprawa silnik. Mechznicznie bez zarzutu. Tylko odłażąca czarna farba z żebetek cylindrów i nie tylko. Po prostu jest żle przygotowane podłoże pod lakier lub taki materiał żeberek. Farba złazi razem z utlenionum aluminium. Jak zaczniesz to wyprowadzać. kupujący zarzuci Ci że był malowany czyli ? Kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gs 500 E rok 1997 29 tys przebiegu

Ogolnie giesik jest fajny,ale ja troszeczke bajerow mu dodalem :icon_mrgreen:

szyba,gmole,biale tarzcze zegarow ,polerka felg i polki gornej,awaryjne,przerobilem takze tyl,tzn lampe i chlapacz,alarm itp :P

Planuje jeszcze dodanie bialych kierunkow i wymiane tlumika oraz zalozenie przewodu w stalowym oplocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GS 500F, rocznik 2004, pierwsze moto, 2006 pierwszy sezon, 8000 km i tyle prawie przebieg.

Co ma nie cykać... :icon_mrgreen:

Wszyscy mówili jeden sezon i zmienisz. A ja stwierdziłem nowe moto i ten sezno na pewno jeżdżę dalej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz kolor wskazówek ? bo ja chciałem załozyc białe zegary, ale orginalne wskazówki tez sa białe i moze to źle wyglądac... kupiłes nowe wskazówki czy pomalowałeś... a moze masz białe ??

Wskazowki przemalowalem na czarno. Uzylem do tego farby w areozolu.Fakt biale zle by wygladaly.Na allegro sprzedaja tez specjalne markery do wskazowek,ale jakbym mial dzisaj jeszce raz malowac te wskazowki ,to i tak nadal bym uzyl sprayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na GS 500 przejechałem 21 000Km. w 3 ostatnie sezony.Kupiłem nowy.Zamieniłem na B12.

Moto bez zażutów.Bardzo mało pali.Zeby wydusić z niego 6l. to ciągle opór lub przy zerowych temperaturach.Cały przebieg bezawaryjnie.Oleju nie dolewałem/mieszkam w górach-moja waga 110Kg.-wzrost 1.82m.

Teraz stoi borajstwo w Suzuki a B12 niebardzo jeżdzi w zimie. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mógłbym przesiąść się na poczciwego GS-a 500 i na pewno nie miałbym na tym tle kompleksów. Myślę, że przy moich skromnych wymaganiach taka maszyna w zupełności by wystarczyła (OK, na autostradzie z prawdziwego zdarzenia mogłoby trochę brakować mocy), a byłaby tańsza w eksploatacji od Bandita (nieznacznie, ale zawsze), no i po mieście lepiej by się jeździło (co nie znaczy, że Banditem jeździ się źle; aczkolwiek dwa urwane kierunkowskazy podczas przeciskania się między katamaranami w zeszłym sezonie mówią same za siebie [wiem, wiem, mam złe nawyki ze skutera :wink: ]). Może w dalszej trasie musiałbym się trochę częściej zatrzymywać w celu rozprostowania kości (ale nie oszukujmy się, do Zakopanego czy nad morze nie jeździ się się codziennie).

 

Moje wrażenia z jazdy GS-em

Ja po przesiadce z Bandita na skuterek odkryłem kilka "sztuczek" niewykonalnych na tym pierwszym. :banghead:

No ja po przesiadce z Rf600R na Piaggio tez odkryłem kilka sztuczke a raczje faktów np. Ze lepiej zostac w domu i oglądac "M jak miłość" (bleeee) niz jeżdzic skuterem. Odkryłem tez ze nie należy naciskac tej dziwgni po lewej stronie kierownicy tak mocno jak to sie robi ze sprzęgłem w motocyklu. Odkryłem że każda dziura w ulicy jest odczuwalna jako skok przez przełęcz i że trzeba zawsze używac stoperów do uszu żeby nie słyszec tego burackiego młynka do kawy.pzdr.

 

A ja mógłbym przesiąść się na poczciwego GS-a 500 i na pewno nie miałbym na tym tle kompleksów. Myślę, że przy moich skromnych wymaganiach taka maszyna w zupełności by wystarczyła (OK, na autostradzie z prawdziwego zdarzenia mogłoby trochę brakować mocy), a byłaby tańsza w eksploatacji od Bandita (nieznacznie, ale zawsze), no i po mieście lepiej by się jeździło (co nie znaczy, że Banditem jeździ się źle; aczkolwiek dwa urwane kierunkowskazy podczas przeciskania się między katamaranami w zeszłym sezonie mówią same za siebie [wiem, wiem, mam złe nawyki ze skutera :wink: ]). Może w dalszej trasie musiałbym się trochę częściej zatrzymywać w celu rozprostowania kości (ale nie oszukujmy się, do Zakopanego czy nad morze nie jeździ się się codziennie).

 

Moje wrażenia z jazdy GS-em

Ja po przesiadce z Bandita na skuterek odkryłem kilka "sztuczek" niewykonalnych na tym pierwszym. :smile:

No ja po przesiadce z Rf600R na Piaggio tez odkryłem kilka sztuczke a raczje faktów np. Ze lepiej zostac w domu i oglądac "M jak miłość" (bleeee) niz jeżdzic skuterem. Odkryłem tez ze nie należy naciskac tej dziwgni po lewej stronie kierownicy tak mocno jak to sie robi ze sprzęgłem w motocyklu. Odkryłem że każda dziura w ulicy jest odczuwalna jako skok przez przełęcz i że trzeba zawsze używac stoperów do uszu żeby nie słyszec tego burackiego młynka do kawy.pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz stoi borajstwo w Suzuki a B12 niebardzo jeżdzi w zimie. :banghead:

Bo prawda jest taka, że im motocykl większy/cięższy/mocniejszy*, tym mniej uniwersalny, zwłaszcza w naszej strefie klimatycznej. M.in. dlatego do Bandita dokupiłem skuterek.

 

*Powyższe nie dotyczy ruskich zaprzęgów. :smile:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...