Skocz do zawartości

Radio FRS


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam sie nad kupnem takiego radia:

http://www.allegro.pl/item166475178_midlan...g_do_29_km.html

 

Jest tylko jeden problem, czestotliwosci z jakich korzysta to radio sa u nas zabronione.

Pytanie moje brzmi jakie sa konsekwence korzystania z takiego sprzetu i czy wogole jest jakas instytucja ktora za to sciga:P

Pozdrawiam

Edytowane przez Marcin (Maly)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że na używanie CB radia w samochodach potrzebne jest zezwolenie ale tylko przekraczające moc 20 Mhz. Niesądze żeby ktoś miał się czepiać choc w naszym mądrym kraju nigdy niewiadomo. Jak zakupisz i sprawdzisz daj znać jak się używają. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że na używanie CB radia w samochodach potrzebne jest zezwolenie ale tylko przekraczające moc 20 Mhz.??????? Niesądze żeby ktoś miał się czepiać choc w naszym mądrym kraju nigdy niewiadomo. Jak zakupisz i sprawdzisz daj znać jak się używają. Pzdr

Edytowane przez kenji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zakupić normalne PMR, które legalnie działają w Polsce i reszcie Europy? Na przykład te:

http://www.maycom.pl/pages/radiotelefony_pmr.htm

Mają dodatkową zaletę: można do nich dokupić prawdziwe uzbrojenie do kasu.

 

Co do konsekwencji przy używaniu FRS'ów.... nie wiem, nigdy mnie nie złapali.

 

Pozdrówka

 

P.s. Nie wierz w ten zasięg radyjek z allegro. Podziel toto minimum przez 10!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zakupić normalne PMR, które legalnie działają w Polsce i reszcie Europy? Na przykład te:

http://www.maycom.pl/pages/radiotelefony_pmr.htm

Mają dodatkową zaletę: można do nich dokupić prawdziwe uzbrojenie do kasu.

 

Co do konsekwencji przy używaniu FRS'ów.... nie wiem, nigdy mnie nie złapali.

 

Pozdrówka

 

P.s. Nie wierz w ten zasięg radyjek z allegro. Podziel toto minimum przez 10!!!

 

Jeśli PMR to tylko urządzenie z jak największą anteną i dobrym odbiornikiem. Mam dwa PMR'ki "nonamie" oraz tranceiver Yaesu VX-2 i wychodzi na to że nadając nawet ze 100mW w Yaesu jestem jeszcze słyszalny w PMR'ze, natomiast pomimo 0,5W mocy PMR nie da się tego odsłuchać na innym PMR czy Yeasu w tych samych warunkach.

 

Co do FRS/GMRS to w polsce na tych częstotoliwościach działają m.in telefony tepsy oraz inne służby (np taxi). Prawdopodobieństwo namierzenia jest bilskie zeru, niemniej należy pamiętać że używanie takiego radia jest to niezgodnie z przepisami.

 

Sam jestem bardzo ciekawy jak sprawują się te radyjka, jakbyś je kupił to podziel się wrażeniami z eksploatacji (szczególnie zasięgiem) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam sie nad kupnem takiego radia:

http://www.allegro.pl/item166475178_midlan...g_do_29_km.html

 

Jest tylko jeden problem, czestotliwosci z jakich korzysta to radio sa u nas zabronione.

Pytanie moje brzmi jakie sa konsekwence korzystania z takiego sprzetu i czy wogole jest jakas instytucja ktora za to sciga:P

Pozdrawiam

 

 

ogolnie firma nie jest zla midland w polsce jest znany bo kupa przetu jest na rynku naszym jego...co do scigania to PAR sie tym zajmuje jezdza takim smiesznym busem z antenami na dachu ale sadze ze przy takich radyjkach o tak niewielkiej mocy jaka posiadaja to mozesz jedyne sasiadowi radio zaklucic...co nie zmiena faktu ze moze sie w****c i zadzwonic po PAR a ci przyjada...zrobia swoje i pojada...

 

 

 

Wiem, że na używanie CB radia w samochodach potrzebne jest zezwolenie ale tylko przekraczające moc 20 Mhz. Niesądze żeby ktoś miał się czepiać choc w naszym mądrym kraju nigdy niewiadomo. Jak zakupisz i sprawdzisz daj znać jak się używają. Pzdr

 

stare informacje masz kolego :icon_mrgreen: zadnego zezwolenia juz od jakiegos...dluzszego czasu nie potrzeba...jezeli radio ma moc wyjsciowa nie przekraczajaco 4W, a nie Mhz... z podstawowki wiem ze Mhz to od czestotliwosci chyba :evil:

 

 

Jeśli PMR to tylko urządzenie z jak największą anteną i dobrym odbiornikiem. Mam dwa PMR'ki "nonamie" oraz tranceiver Yaesu VX-2 i wychodzi na to że nadając nawet ze 100mW w Yaesu jestem jeszcze słyszalny w PMR'ze, natomiast pomimo 0,5W mocy PMR nie da się tego odsłuchać na innym PMR czy Yeasu w tych samych warunkach.

 

Co do FRS/GMRS to w polsce na tych częstotoliwościach działają m.in telefony tepsy oraz inne służby (np taxi). Prawdopodobieństwo namierzenia jest bilskie zeru, niemniej należy pamiętać że używanie takiego radia jest to niezgodnie z przepisami.

 

Sam jestem bardzo ciekawy jak sprawują się te radyjka, jakbyś je kupił to podziel się wrażeniami z eksploatacji (szczególnie zasięgiem)

 

 

dobra antena to podstawa ale od radia recznego nie mozna wymagac tego co od stacjonarnego...

 

istota reczniakow jest taka ze maja sluzyc do komunikowana sie ale nie na duzych odleglosciach, tylko w promieniu max kilku km.

Z doswiadczenia moge powiedziec ze moje reczne cb midlanda na malej antenei daje na ok 4km napewno nie wywchodze tam na + ale dogadac sie mozna.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwialiście moje wątpliwości żeby nie pchac sie w FRS, chyba az tak wielki zasieg nie jest mi potrzebny i wystarczy dobre radio PMR. Wiec teraz stoje przed decyzja co wybrac, podobno ten Intek jest bardzo dobry (pozycja pierwsza na tej stronie) http://www.maycom.pl/pages/radiotelefony_pmr.htm

Przy okazji wiecie koledzy gdzie za rozsądną kase kupie laryngofon do PMR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intek zły nie jest. Wśród innych PMR-ów model SL-01D jest chwalony za zasięg właśnie. Tak przynajmniej twierdzi łukasz-aprilia, nasz forumowy kolega, który je testował dla skutery.net. Ja jednak kupiłem model MT-4040 właśnie ze względu na długą antenkę oraz podwójne gniazdo do wyposażenia (nie są wymagane żadne przejściówki). Zasięgu do tej pory nie udało mnie się przetestować.

 

 

Pozdrówka

 

P.s. Chwlone są również urządznka Alan 446. Na pewno je znajdziesz gdzieś w Wawie. Może w najbliższy weekend na MBS?

Edytowane przez drogowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...