Skocz do zawartości

Sposób na usuwanie nagaru i innych zanieczyszczeń


BArt_X
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Używam preparatu Loctite-nie pamiętam numeru produktu; jest to taki sprey którego się uzywa do odtłuszczania powierzchni przed posmarowaniem klejem do gwintów, czy do osadzania łożysk.

Nie wiem z czego składa sie ta chemia, ale po natrysnięciu na nagar (to cos w rodzaju żelu), po kilku minutach robi się mięciutki jak kasza manna, i pomagając sobie pędzelkiem, miękkim drewienkiem mozna szybko dotrzeć do gołego, czystego metalu. Bardzo fajny produkt, polecam.

A z rozpuszczalników-polecam najsilniejszy, ksylen.

Edytowane przez jarek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa... tyle ze to cudowne urzadzonko ma jeden na milion albo i lepiej:P

 

Ja je mam nawet nim robiłes :D

Jednak chyba najlepszy jest stary dobry pedzelek i jakis rozpuszczalnik, bezyna, ropa,nafta albo inny srodek do mycia silnikow. Troche trzeba sie przy tym narobic ale zawsze usunie sie brud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak btw i off topic - k2 to wielka kupa :/ - wiem bo mój kumpel wozi to postacjach i sam sie do tego przyznaje ze nie warto tego stosowac :bigrazz:

 

 

a używał tego ? według mnie spisuje się rewelacyjnie :icon_mrgreen:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no te srodki no czyszczenia silników to na lekko rozgrzany slinik sie psika i zostawia na jakis czas pzuniej splukujesz i gitara:D a sodą kaustyczna to ja yczscze dyfouzor i tlumik:P wrzatkiem zaleje i normalnie gotuje sie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a używał tego ? według mnie spisuje się rewelacyjnie :eek:

no on tego nie uzywa :crossy: on tym handluje- po prostu K2 to jest cos takiego jak wszelkie "1" "ok" w hiper marketach. Ja raz uzyłęm OO7 k2- i wg mnie badziewie. No ale to moje odczucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo 007 to takie połączenie wd-40 z wazeliną :bigrazz: jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego

 

to tak jakby scyzorykiem smarować bułki, kroić drewno i przeprowadzać operację wyrostka :buttrock:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jakoś już sobie poradziłem, ale trzeba było usuwac mechanicznie tzn. czymś ostrym :icon_mrgreen: W każdym razie zostało jeszcze trochę badziewia na żeberkach, a ja chcę mieć na błysk :icon_mrgreen: Próbowałem wszystkie dostępne rozpuszczalniki, ale nagar chyba trzeba porządnie namoczyć zanim puści - to chyba nawet nie jest nagar, a taki syf olejowo-paliwowy z zmieszany z ziemią i zaschnięty. Spróbuje jeszcze na ciepło jak poskładam silnik. Dzięki za wszystkie sugestie :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...