Skocz do zawartości

Chce zarejstrowac w Kraju Moje 80ccm z Niemiec. Co robic??


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

A czy próbował ktos zarejestrować moto o poj.80cm na motorower (bo właśnie mam DT80 sprowadz. i chciałbym ją zarejest na motorower(jak wiadomo nie trzeba mieć jeszcze prawa jazdy,ani jezdzic na przeglady),( ja nie uważam tego przestępstwem)

gdy 30cm wiecej i juz trzeba miec prawo jazdy kat.A, przeciez moc jest podobna jak przy 50cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy próbował ktos zarejestrować moto o poj.80cm na motorower (bo właśnie mam DT80 sprowadz. i chciałbym ją zarejest na motorower(jak wiadomo nie trzeba mieć jeszcze prawa jazdy,ani jezdzic na przeglady),( ja nie uważam tego przestępstwem)

gdy 30cm wiecej i juz trzeba miec prawo jazdy kat.A, przeciez moc jest podobna jak przy 50cm.

 

 

Jak chcesz jezdzic bez wymaganych uprawnien to radzilbym Ci najpierw zaznajomic sie z konsekwencjami w razie kontroli oraz w przypadku kolizji / wypadku. Odradzam.

 

pozdrawiam

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy próbował ktos zarejestrować moto o poj.80cm na motorower (bo właśnie mam DT80 sprowadz. i chciałbym ją zarejest na motorower(jak wiadomo nie trzeba mieć jeszcze prawa jazdy,ani jezdzic na przeglady),( ja nie uważam tego przestępstwem)

gdy 30cm wiecej i juz trzeba miec prawo jazdy kat.A, przeciez moc jest podobna jak przy 50cm.

 

 

Jak chcesz jezdzic bez wymaganych uprawnien to radzilbym Ci najpierw zaznajomic sie z konsekwencjami w razie kontroli oraz w przypadku kolizji / wypadku. Odradzam.

 

pozdrawiam

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz jezdzic bez wymaganych uprawnien to radzilbym Ci najpierw zaznajomic sie z konsekwencjami w razie kontroli oraz w przypadku kolizji / wypadku. Odradzam.

 

pozdrawiam

 

:crossy:

no ale przecież kto pozna ze to jest akurat 80 a nie 50 (na cylindrze przy moim nie pisze pojemność)a przecież osiągi beda prawie te same np. w przypadku DT80Lc2 a DT50R,a co do wypadków to chyba rzadko sie zdarzaja na 50.czy 80cm wiecej pewno na tych wiekszych pojemnościach.

A to co trzeba mieć na stacji kontroli pojazdów(czy oni mogą stwierdzić ze i maga wydać zaswiadczenie ze to 50cm?)

A jakie zadanie pełni rzeczozwaca? w którym momencie on jest potrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca daje Ci zaswiadczenie czy moto jest okej, jakiej jest pojemności itp.

 

Bez korupcji się nie obejdzie - a to jest karane :icon_twisted:, więc zastanów się czy warto ryzykowac :icon_biggrin:

 

No ale szkoda mi rejestrowac ja akurat na motor a przecież sam widzisz ile 125 jest zarejest.na 50cm

a tłumaczenie briefu gdzie sie robi?(też u rzeczoznawcy czy gdzies indziej?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale przecież kto pozna ze to jest akurat 80 a nie 50 (na cylindrze przy moim nie pisze pojemność)a przecież osiągi beda prawie te same np. w przypadku DT80Lc2 a DT50R,a co do wypadków to chyba rzadko sie zdarzaja na 50.czy 80cm wiecej pewno na tych wiekszych pojemnościach.

A to co trzeba mieć na stacji kontroli pojazdów(czy oni mogą stwierdzić ze i maga wydać zaswiadczenie ze to 50cm?)

A jakie zadanie pełni rzeczozwaca? w którym momencie on jest potrzebny?

 

 

Dowiedz sie jaka predkosc maxymalna rozwija 50 ccm a jaka 80 ccm. Moze sie trafic, ze bedzie za toba jechal cywilny patrol lub namierza Cie na suszarke, sa tez i inne przypadki. Nie trzeba bedzie nawet rzeczoznawcy. Jaka predkosc moze obecnie rozwijac 50 ccm ? Z ubezpieczeniem na 50 ccm ?

 

pozdrawiam

 

:icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz sie jaka predkosc maxymalna rozwija 50 ccm a jaka 80 ccm. Moze sie trafic, ze bedzie za toba jechal cywilny patrol lub namierza Cie na suszarke, sa tez i inne przypadki. Nie trzeba bedzie nawet rzeczoznawcy. Jaka predkosc moze obecnie rozwijac 50 ccm ? Z ubezpieczeniem na 50 ccm ?

 

pozdrawiam

 

:icon_biggrin:

45km/h o ile sie nie myle,ale przeciez kazda 50 idzie wiecej niz ta predkość(odblokowane),przykładowo DT50R idzie prawie 110km/h a wiekszość motorków 50cm idzie ponad 70km/h (np.simson :icon_twisted: )

No ja miałęm już kiedyś DT80Lc2 zarejest na 50cm i nie miałem kłopotów,tylko akurat kupiłęm już zarejest juz na 50cm,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45km/h o ile sie nie myle,ale przeciez kazda 50 idzie wiecej niz ta predkość(odblokowane),przykładowo DT50R idzie prawie 110km/h a wiekszość motorków 50cm idzie ponad 70km/h (np.simson biggrin.gif )

No ja miałęm już kiedyś DT80Lc2 zarejest na 50cm i nie miałem kłopotów,tylko akurat kupiłęm już zarejest juz na 50cm,

 

ok.. tylko że jak pojedziesz 50ccm powyżej 45 km/h to gdy będzie sumienny stróż prawa to już mogą być z tego tytułu nieprzyjemności.. dlatego 50ccm są fabrycznie dławione na 45 km/h. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...