Skocz do zawartości

Pegaz G26 U3 a U1 różnice.


Merh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam dw modele gażników pegaz o danych wyżej oznaczeniach.o uszy mi sie cos obiło ze U1 cos miał inaczej skonstruowane czy inne miał wymiary któregoś elementu.po odlewie widać ze niektóre elementy nieznacznie sie różnią,tudzież widać więcej oznaczeń na korpusie.jak to z tym w koncu jest?

 

kilka fotek Gaźniki G26

Edytowane przez Merh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Swego czasu Grzegorz Vanesska porównywał oba gaźniki i nawet przygotował materiał zdjęciowy z porównania tych gaźników. W tym albumie

http://junak.ekoma.pl/mediagallery/album.php?aid=62&sort=0

jest ten materiał porównawczy. Są tam też zdjęcia przeróbek U3, żeby był taki jak U1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem też na własną rękę ustalić jakie istotne różnice występują miedzy gaźnikami Pegaz GM26 U1 a GM26 U3... jedyne co udalo mi sie znaleźć to to, że kanał powietrzny prowadzący dookoła korpusu gardzieli do rozpylaczy małych i średnich obrotów jest znacznie mniejszego przekroju w U3 oraz to, że w obu gaźnikach U3 jakie mierzyłem górna część rozpylacza (ta część wystajaca w gardzieli) jest wpuszczona głebiej o ok. 1 mm przy zachowaniu tych samych wymiarów elementu. Otwory rozpylaczy małych i średnich obrotów, dysza biegu jałowego, dysza iglicowa (zwana niesłusznie w tym wypadku rozpylaczem) mają parametry identyczne. Jedynie dysza główna w U3 stosowanym do WSK ma rozmiar 180. Wydaje się więc, że przynajmniej korpusy gaźników U1 i U3 sa identyczne i można je wykorzystać zamiennie co jest nie bez znaczenia w przypadku zużycia powierzchni współpracy z przepustnicą... Wewnętrzna część gaźnika prawie się nie zużywa więc w zasadzie można ją przełożyć.

Zewnętrznie Pegazy młodsze różnią się od junakowych wypukłym moletowaniem nakrętki pokrywy oraz wykonywanym w odlewie wypukłym oznaczeniem typu gaźnika na kryzie wlotu powietrza.

 

 

Zaczerpniete ze stronki jacota

Edytowane przez Maniano wfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...