Skocz do zawartości

Ku przestrodze!


cichy2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jest taka stronka, uprzedzam ze bardzo drastyczna przedstawiajaca skutki wypadkow www.ride2die.com pewnie na forum ktos juz kiedys wrzucal link, ale pomyslalam ze przypomne

 

 

Wstrząsająca strona...

Kto ma odwagę i mocne nerwy niech zobaczy...

Zaczołem się zastanawiać nad sobą, ale nigdy nie przestanę jeżdzić!

Ten drugi z filmów [instruktażowy] powinni puszczać w TV przed wiadomościami.

Piąty mnie zastanawia, co ten idiota zrobił - zaciągnoł ręczny ?

A te zdjęcia z dziewczyną na Daytonie w klapkach i gaciach - facet debil!!! :clap:

Widać na nim co znaczy najechanie na pasy w takim złożeniu.

Acha ten ostatni film też jest dobry...

Edytowane przez cichy2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory myślałem że mam chorą wyobraźnię myśląc co może mi się stać jak przegnę na ulicy. Teraz mam naoczny dowód że jednak jestem zupełnie zdrowy . Można, prawie całego motocyklistę zetrzeć na asfalcie lub rozerwać go na kawałki od uderzenia i żaden dainese i arai w tym nie przeszkodzi.

Tę stronkę każdy motocyklista powinien dokładnie oglądać minimum dwa razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taka stronka, uprzedzam ze bardzo drastyczna przedstawiajaca skutki wypadkow www.ride2die.com pewnie na forum ktos juz kiedys wrzucal link, ale pomyslalam ze przypomne

Ja tą stronę oglądam pare razy w tygodniu na wypadek jakby zachciało mi się szaleńczej jazdy...

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

juz to kiedyś widziałem.... i od tamtej pory zastanawiam się jak on to zrobił... żeby tak pół na pół... no ku*wa ....;/ hardcore...;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jest tez druga strona ... najgorsze jest to ze zazwyczaj wypadki sa z winy kierowcow puszek :)

 

Zazwyczaj...to fakt, jednak niestety zdarza się i to wcale nie tak rzadko, że motocykliści jeżdżą jak idioci, myśląc chyba, że są niezniszczalni a później skutki tego widać na takich stronkach, których linki we wcześniejszych postach zostały podane. Inna sprawa, że na stronce ride2die jest cała masa zdjęć, które powinni ogladać "gieroje" jeżdżący w adidaskach i koszulkach na moto lub tacy, którzy rozpoczynają przygodę z moto i przyglądają się niektórym "doświadczonym" kolegom traktującym kompletny ubiór jak coś....dokuczliwego :banghead:

Odnośnie potencjalnych przyczyn wypadków http://www.youtube.com/watch?v=DaFn2dqm7GY&NR tu na szczęście nikt nie zginął ale...zresztą obejrzyjcie i sami oceńcie tego "geniusza"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zajrzec an ta strone angielskiej Polcji promujacej bezpieczna jazde motocyklami. Zdarzenia te to tylko kilka z policyjnych statystyk. Dolac\ozne jest foto miejsca zdarzenai i opis. Dla niewtajemnicoznych moge w skrocie przetlumaczyc:

 

1. Hayabusa - Keriowaca podczas zjazdu z atuostrady w strone ronda przecenil zakret i zderzyl sie z barierka ochronna na zwnetrznej stronie zkaretu. Kierowca motocykla zginal.

 

2. Aprillia 900 - kierowca poruszajacy sie z duza predkoscia przez lewy zakaret na zjezdzie z autostrady uderza w barierki ochronne. Kierowca motocykla zginal.

 

3.Honda VTR 1000 FireStorm - kierowca gwaltownie hamowal przed wejsciem w lewy zakret , zostal "wyniesiony" na przeciwny pas ruchu i uderzyl w bok pojazdu nadjezdzajacego z naprzeciwka. Kierowca motocykla zginal.

 

4. Prawdopodobnie YAMAHA jazdaca z duza predkoscia uderza czolowo w Van-a jadacego z naprzeciwka. Kierowca motocykla zginal.

 

5. Kawasaki 1200 jadace przez lewy zakret zostaje wyniesione na przeciwny pas ruchu i uderza w bok nadjezdzajacego Land Rovera, a nastepnie odbija sie i uderza czolowo w drugiego Land Rover`a. Oba Land Rover`y jechaly w kierunku przeciwnym do motocykla. Kierowca motocykla zginal.

 

 

To daje do myslenia. Szczegolnie gdy przyczyna wypadku byla glupota i brak umiejetnosci kierowcy motocykla. Kierowcy buraczanych konserw nie zawinili ym razme w zadnym z tych wypadkow. (poza tym ze byli tam gdzie nie powinni, w nieodpowiednim czasie).

 

http://www.bikesafe.co.uk/Bikesafe/fatalities.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Siemka !

 

Ten drugi filmik krecony byl w Stanach w zeszlym roku, przez jedna z grup motocyklowych aby wykorzystac pozniej do jednego z filmow typu " Wojownicy ulicy " ktore to mozemy zafundowac sobie w Swiecie Motocykli.

 

Celowego najechania nie bylo, po prostu jakos to chlopakom wyszlo.

 

 

pozdrawiam

 

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tą stronę oglądam pare razy w tygodniu na wypadek jakby zachciało mi się szaleńczej jazdy...

 

Trzeba przyznać, że bardzo ciekawe materiały są tam zamieszczone - głównie dotyczące jazdy motocyklem, ale również jazdy samochodem. Niestety są po angielsku, ale dla chcącego pewnie nic trudnego - trza sie uczyć języków :rolleyes:

 

Strona do polecenia: www.ride2die.com

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.livevideo.com/video/landing/1AC...-car-crash.aspx

5 aut przejechalo i zaden sie niezatrzymal,

 

czy ten zielony zatrzymal sie do nich?czy poprostu stanal na swiatlach?bo tak to wygladalo

 

 

Tak to bywa niestety : / Podobnie bylo i w moim przypadku - wypadku. Glowna droga - krajowka Legnica - Wroclaw - Katowcie itd. Po dzwonie lezy moja Princa-xvs, ja i opodal moja Ania na srodku pasa. Benzynka sie saczy itd. a samochody wrecz nas omijaja, nie zatrzymal sie NIKT ! Powiem wiecej, za moment jechali polscy motocyklisci w ilosci trzech maszynek i ............... zadnej reakcji (przypomne, ze my dalej lezymy). I o czym tu mowic??? Dopiero GERMANIA na bmw zatrzymala sie, motocyklem zablokowali pas ruchu i udzielili nam pomocy. No ale, nie mozna uogolniac, bo jednak jak czekalismy na erke (zgroza 30 min) i psiarnie (prawie 1,5 godz), to zatrzymal sie jeden motocyklista i po prostu zapytal co sie stalo itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to bywa niestety : / Podobnie bylo i w moim przypadku - wypadku. Glowna droga - krajowka Legnica - Wroclaw - Katowcie itd. Po dzwonie lezy moja Princa-xvs, ja i opodal moja Ania na srodku pasa. Benzynka sie saczy itd. a samochody wrecz nas omijaja, nie zatrzymal sie NIKT ! Powiem wiecej, za moment jechali polscy motocyklisci w ilosci trzech maszynek i ............... zadnej reakcji (przypomne, ze my dalej lezymy). I o czym tu mowic??? Dopiero GERMANIA na bmw zatrzymala sie, motocyklem zablokowali pas ruchu i udzielili nam pomocy. No ale, nie mozna uogolniac, bo jednak jak czekalismy na erke (zgroza 30 min) i psiarnie (prawie 1,5 godz), to zatrzymal sie jeden motocyklista i po prostu zapytal co sie stalo itd.

 

Co do znieczulicy świadków (tudzież przejeżdżających/przechodzących ludzikow) na wypadki to nawet pisaliśmy przy okazji posta o potrąceniu pieszego przez motocyklistę...smutne, niestety bardzo realne, a co do zachowania motocyklistów niektórych...od mniej więcej dwóch lat obserwuję pewne niepokojące zjawisko: otóż w dość szybkim tempie przybywa kolejnych użytkowników 2oo...niestety w przeważającej ilości są to gówniarze, którym nierzadko tatusiowie(przy okazji szacuneczek dla "inteligencji") kupili z takiej czy innej okazji super moto...gówniarza nikt nie uczy ani jak jeździć ani jak się zachować jako motocyklista...skutki? sami widzicie na drogach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...