Skocz do zawartości

OC dla wspolwłaściciela?


Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

wybieramy sie niedlugo z tata po samochod. ma on byc zarejestrowany na mojego 27-letniego brata, ktory ma juz jakies 30% znizek w PZU, zas ja mam byc wspolwlascicielem tegoz samochodu. pomijam fakt, ze jestem niepelnoletni, bo z tego co nam wiadomo zarejestrowac na siebie ten pojazd moge.

mam byc wspolwlascicielem samochodu, gdyz chcemy aby juz mi lecialy znizki na ubezpiecznie, zreszta jeszcze w tym roku zapisuje sie na kurs Prawa Jazdy.

jak to teraz bedzie- na dowodzie mamy wypisanych dwoch wlascicieli, a jak bedzie to z OC? czy ja tez bede widnial na swistku i znizki beda mi lecialy?

 

czekam na wypowiedzi:)

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego czy naliczać będą ci zniżki to nie wiem.

 

Wiem tylko żebyście ubezpieczyli sie w HDI samopomoc albo allianz, bo wtedy nie ma żadnych zwyżek z tytuły twojej niepełnoletności, jako współwłaściciela.

 

To wiem napewno, bo dzisiaj ubezpieczałem nowe auto jako współwłaściciel i zapłaciłem 370 zł na 0,5 roku, dzięki zniżkom mamy :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy rejestracji auta wpisalismy trzech wlascicieli. Tylko ojciec mial znizki, a od tamtej pory leca juz na mnie i na brata. Niedawno kupilem moto i ojca dopisalem jako wspolwlasciciela wpisali notke do dowodu. a w samochodzie tylko jego dane byly, tylko na OC widnialy dane wspolwlascicieli.

 

Ogolnie sie oplaca.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy rejestracji auta wpisalismy trzech wlascicieli. Tylko ojciec mial znizki, a od tamtej pory leca juz na mnie i na brata. Niedawno kupilem moto i ojca dopisalem jako wspolwlasciciela wpisali notke do dowodu. a w samochodzie tylko jego dane byly, tylko na OC widnialy dane wspolwlascicieli.

 

Ogolnie sie oplaca.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Musisz pochodzić po firmach ubezpieczeniowych i sie popytać jak to jest. Każda firma ma inne warunki.

Ja mam moto zarejestrowane na ojca (ma 60%znizki) i na mnie. Np. w HDI, "płacilibyśmy" ok 180zł na rok, stawka wyściowa jest 500zł - 60%znizki minus 5% i minus drugie 5% (za cały rok) = 180zł. Najtaniej wyszlo mnie w PZU, 120zł (stawka wyjściowa) minus 60%zniżki ojca plus 50%mojej zwyżki za wiek = 65zł

 

Podałem to na przykładzie motocykla. Na samochód pewnie podobnie sie wylicza, tylko kwoty pieniżne będą wyższe.

 

Pozdro

 

w PZU będziesz miał zwyżke za prawko, bo w ogóle jeszcze nie masz.

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

co do tego czy naliczać będą ci zniżki to nie wiem.

 

Wiem tylko żebyście ubezpieczyli sie w HDI samopomoc albo allianz, bo wtedy nie ma żadnych zwyżek z tytuły twojej niepełnoletności, jako współwłaściciela.

 

To wiem napewno, bo dzisiaj ubezpieczałem nowe auto jako współwłaściciel i zapłaciłem 370 zł na 0,5 roku, dzięki zniżkom mamy :D

 

w allianz jest zwyzka za lata (do 25) a w pzu zwyzki o ile wiem to wynosza dla oc 20% ac 30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magneto, znizka od razu bedzie Ci leciec ale chyba wiekszosc firm podniesie wysokosc skladki OC ze wzgledu na Twoj wiek. Tak bylo w przypadku mojego mlodego ktory byl dopisany jako wspolwlasciciel do samochodu, zarowno w PZU jak i Warta wolaly wiecej za taka "usluge". Ogolnie mowiac warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w PZU sprawa wyglada tak:

jezlei mas zmniej niz 23 lata to płacisz 100 % + 50% ( albo 30%), jak masz 23-26 to płacisz 100 %, a jak skonczysz 26 lat to dopiero zaczynasz gromadzić zniżki, przynajmiej to tak w lecie wygladalo jak moto ubezepiczałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...