Skocz do zawartości

Kto używa fanfarów (tuby) ?


DA REK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... witam Panowie ...

powiedzcie mi jak białemu człowiekowi :icon_question: : czy mogę bezpośrednio podpiąć zasilanie sprężarki pod kable od oryginalnego klaksonu??? bez żadnych przekaźników, srików i temu podobnych ... :notworthy:

 

pozdrawiam

Edytowane przez hary kapuchan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... witam Panowie ...

powiedzcie mi jak białemu człowiekowi ;) : czy mogę bezpośrednio podpiąć zasilanie sprężarki pod kable od oryginalnego klaksonu??? bez żadnych przekaźników, srików i temu podobnych ... :D

 

pozdrawiam

 

TAK. Przynajmniej ja tak zrobiłem, bo kable do klaksonu wychodzą z przekaźnika, który wytrzymuje 30 amperów i jest zabezpieczony w skrzynce bezpiecznikowej wkładką 20-25A. Dla sprężarki spokojnie wystarczy.

Chyba że nie masz przekaźnika... wówczas możesz trąbić ale krótko, bo zgrzejesz wyłącznik klaksonu.

 

Hough Biały Człowieku.

Edytowane przez DA REK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... witam Panowie ...

powiedzcie mi jak białemu człowiekowi :bigrazz: : czy mogę bezpośrednio podpiąć zasilanie sprężarki pod kable od oryginalnego klaksonu??? bez żadnych przekaźników, srików i temu podobnych ... :)

 

pozdrawiam

 

Zdecydowanie odradzam. Możesz się cieszyć z "trąbnięcia".... ale krótko. Niejednemu się popaliły styki w przełączniku (gdy nie miał przekaźnika). Przekaźnik to nie problem podłączyć, powinien być w zestawie z fanfarami i daje Ci spokój sumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam. Możesz się cieszyć z "trąbnięcia".... ale krótko. Niejednemu się popaliły styki w przełączniku (gdy nie miał przekaźnika). Przekaźnik to nie problem podłączyć, powinien być w zestawie z fanfarami i daje Ci spokój sumienia.

 

Dokladnie.

Ja tez mam fanfary zamiast oryginalnego klaksonu, ale ............. w zestawie jest przekaznik wiec go podlaczylem aby "miec pewnosc" :)

Poza tym to jest w sumie 15 minut roboty a chyba warto jezdzic spokojnie ze nic sie nie zjara :bigrazz:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego (zimowego) czasu coraz częściej zastanawiam się nad zainstalowaniem chromowanych metalowych fanfarów (tub) napędzanych sprężarką. Wszystko jest oczywiście w komplecie i do kupienia od zaraz.

Pytanie mam troszkę techniczne - kto z Was instalował takie tuby i czy były jakiekolwiek problemy z obciążeniem instalacji, bo jak wiadomo trochę to prądu musi pobrać aby dobrze dmuchnąć.

Pozdrawiam

 

BAD BOY

http://www.wolo-mfg.com/air.htm

THIS IN NOT ABOUT DRIVING ANYMORE

THIS IS A FUCKING FASHION SHOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko ,,chińczyka" i też mu zamontowałem fanfarki, a co.... :bigrazz:

 

fanfary 1

fanfary 2

fanfary 3

fanfary 4

 

Muszę jeszcze tylko wężyk powietrza między sprężarką a trąbkami, dać w jakiejś osłonce (podobnie jak przewody), bo tak jak jest, to nie bardzo mi pasuje. :icon_evil:

Sprężarkę podłączyłem oczywiście przez przekaźnik, a oryginalne przewody od klaksonu wykorzystałem do sterowania przekaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Muszę jeszcze tylko wężyk powietrza między sprężarką a trąbkami, dać w jakiejś osłonce (podobnie jak przewody), bo tak jak jest, to nie bardzo mi pasuje. :flesje:

 

 

Możesz zastosować otulinkę z węża od prysznica :-). Wyjdzie taniej niż z katalogu, a efekt bardzo podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dobra, niech będzie przekaźnik :flesje: ...

a teraz proszę o instrukcje (tylko prostą) ja podpiąć przekaźnik mając do dyspozycji dwa wystające kable od oryginalnego klaksonu ...

... w zamian przeprowadzę remont jakiegokolwiek silnika ... :D ---> bo umiem :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dobra, niech będzie przekaźnik :) ...

a teraz proszę o instrukcje (tylko prostą) ja podpiąć przekaźnik mając do dyspozycji dwa wystające kable od oryginalnego klaksonu ...

... w zamian przeprowadzę remont jakiegokolwiek silnika ... :D ---> bo umiem :bigrazz:

pozdro

 

Podłączenie jest bardzo proste: ;)

- wypinasz oryginalny klakson, kable od niego podłączasz jako sterowanie cewki przekaźnika

czyli są to styki o nr 85 i 86 (przekaźnik do świateł samochodowych 30A lub ten który jest w zestawie ze sprężarką)

- do styku nr 30 wpinasz przewód prądowy (najlepiej 4 kwadrat) i ciągniesz go do plusa akumulatora, po drodze oczywiście musisz wpiąć bezpiecznik 25A

- od styku 87 dajesz przewód do sprężarki

- od drugiego styku w sprężarce dajesz przewód do masy motocykla

 

Ot i wszystko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie jest bardzo proste: :P

- wypinasz oryginalny klakson, kable od niego podłączasz jako sterowanie cewki przekaźnika

czyli są to styki o nr 85 i 86 (przekaźnik do świateł samochodowych 30A lub ten który jest w zestawie ze sprężarką)

- do styku nr 30 wpinasz przewód prądowy (najlepiej 4 kwadrat) i ciągniesz go do plusa akumulatora, po drodze oczywiście musisz wpiąć bezpiecznik 25A

- od styku 87 dajesz przewód do sprężarki

- od drugiego styku w sprężarce dajesz przewód do masy motocykla

 

Ot i wszystko ;)

 

 

... i stała się jasność ...

dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

 

Podoba mi się. Powiedz, gdzie kupiłeś fanfary, bo wyglądają nieźle (nie są tak długie). Czy do mocowania stosowałeś jakieś ustrojstwa amortyzujące. Zamierzam założyć fanfary lub fanfarę ale na dodatkowym włączniku, pozostawiając fabryczny klakson.

Merlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja w końcu zamontowałem je tak : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...de81eecb13.html

sprężarka poszła w dekiel pod siedzeniem. mam tylko jeden problem: jak za długo trąbie to się sprężareczka przegrzewa :crossy:

Edytowane przez hary kapuchan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...