Skocz do zawartości

Kto używa fanfarów (tuby) ?


DA REK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie co najmniej dziwne miejsce sobie wybrałeś do montażu. Ja bym umiejscowił fanfarki na g-molu.

 

 

Zakupiłem fanfarę i już jedzie. Teraz zagwozdka, gdzie kupić przełącznik do niej. Może być na kierownicę ale może być tez do zamontowania na podłodze i obsługiwany lewą stopą. Fanfary chcę zamontować ja na dodatkowym przełączniku a pozostawię oryginalny klakson. Te przełączniki, które oglądałem, nadają sie co najwyżej do "Komara". Czy jest może coś estetycznie wykonanego, coby nie psuło wyglądu maszyny?

Czym włączacie swoje tuby?

Merlin

 

 

Sorry, to nie miała być odpowiedź. Nacisnęło mi się.

Edytowane przez Merlin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie co najmniej dziwne miejsce sobie wybrałeś do montażu. Ja bym umiejscowił fanfarki na g-molu.

 

 

akurat w tym miejscu vulkan ma "dziurę" (pozostałości po wersjach z tłumikiem centralnym, a w 1600 i moduł przenieśli za przednie kolo) a poza tym ma strasznie "niedociążony" wizualnie tył. Trzecia strona to moja niechęć do obwieszana motocykla, a przed tylnym kołem ładnie się chowają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam! Zakupiłem wczoraj na Moto-Bazarze w Poznaniu fanfary właśnie za 100zł, metalowe, ze sprężarką... i moje pytanie: przejrzałem cały watek i widzę że część z Was decyduje się za montaż dodatkowego przełącznika... Myślałem o zdemontowaniu oryginalnego klaksonu i podpiecie w jego miejsce fanfary. Z tego co powiedział sprzedawca, nie musze podpinać dołączonego przekaźnika, bo ponoć takowy już mam zamontowany. Czy oryginalna instalacja wytrzyma podpięcie fanfarek? Czy powinienem jeszcze wpiąć przekaźnik, jeśli tak, to jak? Nie znam się w ogóle na elektryce, a mam przy motocyklu tylko 2 kable podpięte do oryg. klaksonu, natomiast w dołączonym do fanfar przekaźniku widzę 4 wyjścia... i żadnego schematu. Dołączam foto przekaźnika Będę wdzięczny za pomoc i wskazówki.

post-67498-0-59323900-1366060267_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na pewno nie porównywałbym tego dźwięku do pociągu - bo tam fanfary uruchamiane są przy ok 200 bar, w TIRach przy ok 8 bar (jak się nie mylę), a te sprężareczki 12V dają może ze 2 bary.

Ale efekt jest i tak imponujący - miałem je zamontowane w samochodzie, ale mi się sprężareczka skończyła po roku. Teraz chcę je zamocować do moto, ale zastanawiam się, czy na zasilanie nie dać mikro butli ze sprężonym powietrzem, a sterować tylko elektrozaworem.

 

Powiedzcie co o tym myślicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na przyszłość:

Nie sądzę abyś miał przekaźnik na klakson dlatego trzeba go zamontować a sprzedawca wszystko Ci wmówi.

Możesz podłączyć to w oryginalną instalację stosując przekaźnik.

87-przewód plusowy z aku po bezpieczniku

30-plus wychodzący do sprężarki

85-jeden przewód oryginalnego klaksonu

86-drugi przewód oryginalnego klaksonu. (nie ma znaczenia, który gdzie między 85 a 86)

Pozostaje Ci podpiąć masowy przewód sprężarki do masy motocykla.



Na pewno nie porównywałbym tego dźwięku do pociągu - bo tam fanfary uruchamiane są przy ok 200 bar, w TIRach przy ok 8 bar (jak się nie mylę), a te sprężareczki 12V dają może ze 2 bary.

Ale efekt jest i tak imponujący - miałem je zamontowane w samochodzie, ale mi się sprężareczka skończyła po roku. Teraz chcę je zamocować do moto, ale zastanawiam się, czy na zasilanie nie dać mikro butli ze sprężonym powietrzem, a sterować tylko elektrozaworem.

 

Powiedzcie co o tym myślicie...

Kiedyś tak zrobiliśmy ale w samochodzie. Działało ale upierdliwe jest pamiętanie o powietrzu. :)

Na pewno nie bawiłbym sie w takie sprawy jak butla w moto (osobiście to nawet w te trąbki)

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...