Skocz do zawartości

nowe stare opony


Rekomendowane odpowiedzi

01kriters, mozesz mieć rację jezeli chodzi o bezpieczeństwo ale nie zgodzę się z tym że opony nowe od leżaków różnią się tylko nieznacznie ceną. Na aukcjach można kupić komplet opon (przód+tył) np Dunlop Sportmax za ok 350 - 390 zł. Nie wiem ile kosztują nowe opony tej klasy ale myślę że na pewno około 1000 zł.

 

Z tego co widzę jest spora robieżnośc wypowiedzi na ten temat. Myślałem żeby napisać w tej sprawie do jakiejś firmy oponiarskiej ale z góry wiadomo jakiej odpowiedzi należy się spodziewać, nik przecież nie będzie podcinał gałęzi na której siedzi.

 

Myślę że jedynym wyjściem z tej sytuacji jest zwrócenie się do kogoś z inżynierii materiałowej albo chemików, chociaż też nie wiem czy to coś da bo własności opony zależą od jej składu a żaden producent nie poda dokładnego składu swoich opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-jakie to sa 'fachowe warunki przetrzymywania'

 

Fachowe znaczy : suche , chłodne i ciemne miejsce , a także to żeby opony nie lezały jedna na drugiej

 

Rozumiem że prognozy produkcji i sprzedaży opon danej firmy nie zawsze pokrywają się z realnym zapotrzebowaniem rynku. Rozumiem też że firma przez pewien czas (0,5-1 rok) może magazynować "nadprodukcję", ale długoterminowe magazynowanie jest kosztowne więc jaki jest sens trzymania takich opon przez 5ć lat?? i czy to nie jest dziwne że przez 5 lat dobra zdrowa opona nie znalazła nabywcy??

 

Nie chodzi o nadprodukcje , opony lezakowane pochodzą w większości z zakładów oponiarskich , gdzie po prostu właściciele nie trafili w zapotrzebowanie ze strony klientów, do pewnego czasu nie chcą obniżać ceny, a jeśli ktoś kupuje nowe ze sklepu to wiadomo że szuka bieżącego rocznika i najlepiej jeszcze bieżącego tygodnia :icon_exclaim: Pewnie są jeszcze inne powody, dla których nie robia wyprzedaży po roku tylko np. po 5-ciu latach.

 

Prawda jest taka, że sam kiedyś zamykałem 10-cio letnią opone i było ok, swój najlepszy czas na torze zrobiłem na 4-letniej gumie. Oczywiście najlepiej kupić w sklepie nówki za 1500zł , ale czy to ma sens skoro za te pieniądze mozna mieć 2 czy 3 komplety leżaków które są tak samo miękkie i sprawne.

 

W razie czego zapraszam do magazynku na masowe macanie opon z różnych roczników :icon_mrgreen: (tylko bez podtekstów), jesli ktoś wyczuje różnicę - stawiam browara :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...