Skocz do zawartości

Yamaha WR 250 'n' 450


Rekomendowane odpowiedzi

Hej akiraone

Dzieki za odpowiedz - jezeli wcisne sprzeglo troche cichnie to jest chyba normalne w Yz450 tez tak mam rozkrecalem oba sprzegla i pracuja tak samo wiec chyba wszystko jest spoko.

Pozdrawiam

 

 

 

Koledzy planuję kupić Yamahę yzf lub wr 450 08'. Czy dobrze rozumiem, że obydwa motocykle są z takim samym motorem tylko yzf nie trzeba odblokowywać?

Generalnie chcę mieć motocykl z tej dwójki który lepiej nadawałby się do supermoto. Czy po odetkaniu WRa "mam" teoretycznie YZFa plus starter, licznik i światla? Oczywiście pomijam inne rzeczy ktore muszę wymienić do supermoto.

 

Jezli masz ochote jezdzic tylko po torze SuperMoto to bierz YZ jest kosa ale da sie opanowac a jezeli chcesz miec moto na wycieczki lesne i czasem zalozyc kola SM to wez WR jest bardziej cywilizowana oprocz zegara i rozrusznika, swiatel ma bardziej miekkie zawiasy nie mecza tak jak w YZ przy dluzszych wycieczkach.

Jezdzilem na YZ450 `04 -/do sprzedania/ przez jeden sezon i mam dosyc po torze super tylko jeszcze trza umiec jezdzic motocrosem a do enduro mordega - podjazdy z miejsca ale na zwirowni bo w lesie ciagle guma i plecy charakterystyka oddania mocy jest " ON -> OFF" i juz nie mowiac o zawieszeniach ktore sa sztywno zestrojone do skokow a nie pyr pyr do lasu. Kiedy kupilem WR450 `06 to teraz wiem jaka jest roznica miedzy YZ a WR - jest zaje... duza. - no i ten rozrusznik :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi. Skoro zmiana tloka to mam pytanie jakie tloki byly by dobre , ktore polecacie?

Moze troche glupie ale czy rozmiar tloka dobiera sie pod rozmiar kazdego pojedynczego cylindra czy raczej rozmiar jest zawsze taki sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi. Skoro zmiana tloka to mam pytanie jakie tloki byly by dobre , ktore polecacie?

Moze troche glupie ale czy rozmiar tloka dobiera sie pod rozmiar kazdego pojedynczego cylindra czy raczej rozmiar jest zawsze taki sam?

 

 

Ja do swojego biore OEM Yamaha (nominal) bo nikasil jak nowy....W Twoim przypadku trzeba najpierw zagladnac do srodka i pomierzyc najlepiej (bo moze juz byl kiedys wymieniany a nawet moze masz tuleje ale nie sadze) a jesli aftermarket to tylko Wiseco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego biore OEM Yamaha (nominal) bo nikasil jak nowy....W Twoim przypadku trzeba najpierw zagladnac do srodka i pomierzyc najlepiej (bo moze juz byl kiedys wymieniany a nawet moze masz tuleje ale nie sadze) a jesli aftermarket to tylko Wiseco.

 

Dokładnie ja tez polecam Wiseco mialem kiedys w XT 600 sprawdzil sie super a moto dostalo tyle powera ze hej. Tylko pierscienie byly slabe ale jak zmienilem na org. to spowrotem bylo super aftermarketowe sie starly po jednym sezonie - luz na uszczelniajacym byl 0.1mm :biggrin: po ok 6tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, może mi ktoś napisać ile waży wr 400? I jak to wkońcu jest z jej mocą? Różne źródła podają od 45 do 55 kM sam już nie wiem :lalag: Pozdro

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

LUDZIE POMOCY !!!

Czy spotkaliście się kiedyś z tym że moto nie pali z rozrusznika a z kopaczki tak ?

 

Ale od początku. W niedziele mialem troche czasu wiec postanowilem sie przewietrzyc. Na poczatek mala zwirownia kilka podjazdow a potem las i tam zaczal mi moto strzelac w wydech przy odkrecaniu mysle swieca albo paliwo w pewnym momencie zawracalem i zgasl. Rozkrecilem pol motorka i nic swieca cala a iskry niet. N o to mowie lipa i na sznurek do kumpla. Jadac na holu wrzucilek 2 bieg i odpalil mowie czary mary nie. Jazda dalej ok 15 km i gasilem go guzikiem pozniej znowu nie chcial odpalic z rozrusznika no to sie wkur... i go kopie 1-2-3 odpalil mowie kur... co jest no i kita do domu.

Wczoraj przyszedl do mnie kolega elektronik seri jest dobry ale niestety nie rozgryzl tego. Jest ulad ktory daje sygnal do modolu ze moto kreci rozrusznikiem ominalem to i nic. A akumulator jak dzwon kreci jak szalony. Nawet podlaczalem na krotko rozrusznik dajac mu prad bezposrednio i nic nie ma iskry.

Jak kopiesz to iskra jest i z popychu tez jest a jak krece rozrusznikiem to niema co jest moze ktos wie ?

Kazda wypowiedz bardzo cenna prosze o opinie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

jakie jest spalanie w terenie i na asfalcie wr450?...i czy to moto wogole sie nadaje na czarne? np. na traske 1000km...pmijajac niewygode itp.. chodzi mi o to czy sprzet sie nie zajedzie za szybko?

 

probowalem znalezc odp. w archiwum,ale bezskutecznie

 

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey.

Zastanawiam się jak jest na prawdę z wytrzymałością WR 450... Na youtubie znalazłem takie coś:

 

Część pierwsza:

Część druga:

 

Co o tym sądzicie? Proszę o komentarze.

 

Pozdrawiam, Maciek

 

 

Cześć!

 

Może nie powinienem się wypowiadać, bo nigdy nie miałem tego moto, ale WR jako jedyna z hard enduro ma suchą miskę, co daje jej że: po pierwsze nie ma momentów niedostatecznego smarowania (choć większość hard enduro jest w 100% na łożyskach, ale tak czy inaczej sucha miska przedłuża żywotność), daje ona również to że jest więcej oleju i jest on chłodzony w oil tank..... Dodając do tego szklankowe popychacze... hmmm Myślę ze jeśli chodzi o żywotność WR nie ma konkurencji... no chyba że zaliczysz DRZ do hard enduro......

 

Widziałem te filmiki 30 000 i latamy dalej.... EXC, Husaberg mogą o tym tylko maaaaarzyć :icon_mrgreen:

Edytowane przez Lucass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...