Skocz do zawartości

Ciśnienie w ogumieniu w zimie.


Lucass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do ilu mam zbić ciśnienie w oponach, żeby mi one nie popękały, ale tak żebym odczuł poprawę jazdy po sniegu i lodzie. Samochód to suzuki swift. Ile tak +/- procentowo zbić cisnienie.

Edytowane przez Lucass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do ilu mam zbić ciśnienie w oponach, żeby mi one nie popękały, ale tak żebym odczuł poprawę jazdy po sniegu i lodzie. Samochód to suzuki swift. Ile tak +/- procentowo zbić cisnienie.

 

 

Drogi kolego niewiem jak to sie ma procentowo ale w zimie w moim aucie, ktore powinno miec 2,9 trzymam od 2,6-2,7.

 

Wystarczy by oponki nie byly zbyt mietkie ale lepiej przylegaly.

 

Na wyjazdy, wiadomo jak najwyzszy bieg jak najnizsze obroty.(chyba, ze masz ASP?)

 

I tyle narazie ode mnie.

 

Pozdrawiam.

 

:buttrock: :icon_mrgreen:

Edytowane przez Gerhard

81620200.jpg

Spotykam na trasie pędzących niebezpiecznie wariatów...

... aż ciężko ich wyprzedzić!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co zaobserwowałem to zimą akurat ciśnienie się zmniejsza, u ojca w aucie gdzie jest niski profil opony trzeba nawet dopompować bo kapeć się robi i do przecięcia opony dużo nie brakuje :icon_mrgreen:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego niewiem jak to sie ma procentowo ale w zimie w moim aucie, ktore powinno miec 2,9 trzymam od 2,6-2,7.

 

Wystarczy by oponki nie byly zbyt mietkie ale lepiej przylegaly.

 

Na wyjazdy, wiadomo jak najwyzszy bieg jak najnizsze obroty.(chyba, ze masz ASP?)

 

I tyle narazie ode mnie.

 

Pozdrawiam.

 

:clap: :clap:

 

 

Jakie ty masz auto że potrzebuje takie ciśnienie?? Normalnie jak się pompuje koła nie planując pełnego obciążenia to jakieś 2.2, 2.3 no max 2.4. 2.9 do 3 pompuje się jak samochód jest maksymalnie obciążony. Ja się jeszcze nie spotkałem, żeby tak wysokie ciśnienie jak ty mówisz było gdzieś zalecane. Chyba że jeździsz po torze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do ilu mam zbić ciśnienie w oponach, żeby mi one nie popękały, ale tak żebym odczuł poprawę jazdy po sniegu i lodzie. Samochód to suzuki swift. Ile tak +/- procentowo zbić cisnienie.

 

 

A z jakim obciazeniem jezdzisz ???

 

Sprawdz w instrukcji obslugi / z boku na drzwiach kierowcy / klapki od wlewu paliwa. Napompuj opony do maksymalnie podanego cisnienia dla przodu i tylu ( moga byc rozne cisnienia ) i dodaj do tego 10 %.

 

w Lecie dokladnie tak samo.

 

pozdrawiam

 

:icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...