Skocz do zawartości

180/55/17 a 190/50/17 !?


panas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co ty chlopie, chcesz miec uzywki w R6 ???

Nie rozumiem tu tej oszczednosci, na ile taka guma z 3 mm bieznika ci starczy ?

Nie mowiac o tym ze razem ze zuzyciem bieznika zmienia sie charakterystyka opony, np dobre opony Metzeler z 3 mm bieznika robia sie juz kiepskie :icon_razz:

IMHO na oponach i hamulcach oszczednosci sie nie robi.

 

Adam M.

Edytowane przez Adam M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem dwie opony używane na allegro w bardzo dobrym stanie...jedna do cbr jeszcze nie założyłem ..druga Bridgestone 014 190 i wszystko cacy... a zapłaciłem za jedną nie całe 300zł... Jeśli kupujesz nowy komplecik...zakładasz...jeździsz... wiadomo że tył zużyjesz szybko...a przód będzie jeszcze w tym momencie w stanie bardzo dobrym... to wtedy nie ma sensu kupować tylnej nówki...można znaleźć lekko używaną w dobrym stanie i dojeździć do końca obie gumy..a potem zakupić cały komplet nówek... no ale tak w Polsce trzeba kombinować...jeśli 3/4 miesięcznej wypłaty poświęcić trzeba na nowe gumy...w Anglii komplet nowych opon miałem za 4 dni pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Ja jeżdże na używkach. I nie mam z tym problemu. trzeba zwrócić uwagę na rok produkcji opony żeby stara nie była, żeby nie miała żadnych odkrztałeceń. Szczególnie przód. A co do zamiany opony na 190tkę to zależy jak jeździsz. Jeżeli bawi cię stunt to jak najbardziej a jeżeli bardziej tor i prędkości powyżej 200km/h to nie ród tego błedu. 190/50 jest szersza od 180/55. jeżeli masz motor który ma mieć 180tkę to na takiej jeździj. chyba że stun- to na 190tce lepiej na koło staje bo większą powiechrznią przywiera ale i tak trzeba spuścić. Ja miałem i taką i taką załorzoną. I jestem na 180/55/17. na temtej woziło w zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...