Skocz do zawartości

Honda ns-1... brak słów;(


xtraxx92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kiedyś już o tym pisałem ale niestety nie uzyskałem poprawnej odpowiedzi. A więc tak. Pewnego dnia jadąc moją Hondą NS-1 (Montesa) przy prędkosci ok. 110 km/h motor zaczął zwalniać... aż zgasł :icon_rolleyes: Kopałem, kopałem i kopałem.... w końcu pchałem 5km do domu :banghead: Niewiem co jest. Czyscilem gaźnik, wymieniłem świecę... Co to może być? Aha jechałem na ssaniu...

no i jeszcze dodam tyle że z godzinkę przed tym straciłem wolne obroty... teraz odpala tylko z popychu, niewiem co jest! Raz udało mi się go odpalić z kopniaka ale wolnych też niemiał. Może mi ktoś pomóc? Bo to naprawdę ważne! Nie znam się na motorach zbytnio, więc proszę pisać zrozumiale :biggrin:

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie coś z tłokiem albo pierścieniami, miałem bardzo podobnie, gdy już miałem zjechany tłok i pierścienie to honda niemiała wolnych obrotów potem gdy jechałem około 100km/h we dwóch na NS-1 pochwili zgasła... nie odpalała potem z kopa... odpalała na popych ale gdy odpaliła szczelała z rury, mogła jeździć tylko na średnich obrotach, muliło ją, przerywało, wogule szkoda gadać... rozebrałem cylinder i pierścienie popękane i powbijane w tłok... stego co opisujesz wskazuje na właśnie na tłok z pierścieniami do wymiany. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zatarł ci się. Jakby tak się stało to ciężko byłoby ruszyć wałem.

Prawdopodobnie masz coś z układem zasilania. Ustaw poziom paliwa w komorze pływakowej, przeczyść dysze, sprawdź czy przepustnica nie ma dużego luzu, posprawdzaj linki czy się nie zacinają. Możesz także wygrzać świece nad kuchenką, a także sprawdzić układ zapłonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek 8194:

- poziomu paliwa w komorze plywakowej ustawic w tych modelach sie nie da.

- nawet jezeli przepustnica mialaby niesamowity luz, jets ona podpierana przez srubke regulacji wolnych obrotow.

- swiece kupil z tego co pamietam nowa, o ile nie dwie.

 

swoja droga myslalem ze juz zes moto naprawil. daj sobie spokoj z tematami na forum, bez rozbierani ajak kilku przede mna ci napisalo, nic nie zdzialasz.

pierscien pekl i postawil sie w cylindrze- przyczyna naglego zwolnienia, zapewne wpadl dalej do wydechu(rozbierz go i poszarp to uslyszysz dzwiek) a niemoznosc odplenia z kopa tudziez brak wolnych obrotow mowi uwierdza NAS w tym przekonaniu. uwierz na slowo,ze to samo przechodizlem u siebie.

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie coś z tłokiem albo pierścieniami, miałem bardzo podobnie, gdy już miałem zjechany tłok i pierścienie to honda niemiała wolnych obrotów potem gdy jechałem około 100km/h we dwóch na NS-1 pochwili zgasła... nie odpalała potem z kopa... odpalała na popych ale gdy odpaliła szczelała z rury, mogła jeździć tylko na średnich obrotach, muliło ją, przerywało, wogule szkoda gadać... rozebrałem cylinder i pierścienie popękane i powbijane w tłok... stego co opisujesz wskazuje na właśnie na tłok z pierścieniami do wymiany. Pozdrawiam

 

 

no ja mam to samo... strzela mi z tłumika i go muli;) jeszcze takie pytanko do was. Gdzie można kupić tłok i pierscienie? Bo szukalem i szukalem ale nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

honda dla modelu ns1 ma w ofercxie jedynie 3 tloki; nominal i dwa szlify.

niestety, jak sie ukazuje tlok taki kupis zza nie mniej jak jakies 400 zlotych.

z pomoca idzie nam jednak model MBX i MTX 80, ktore maja identyczne niemalze tloki- tyle ze maja inna srednice sworznia.

MBX ma 12, zas NS1 13mm. u siebie zalatwilem to tak, iz tlok dalem do tokarza, ktory przerobil mi go na 13 mm. mozna takze zmienic lozysko na korbowodzie(bodajze 13X12X17)

a gdzie takie tloki? do mbxa w dzisiejszych czasach to i we warzywniaku dostaniesz:D

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...