Skocz do zawartości

CZy da se rozwiercić cylinder od DT 80 lc na 105ccm


gutek_rapier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie czy istnieje taka możliwość od razu mówię ze tłoczek i pierścionki mogę mieć bez problemów z allegro do zestawu parmakit.

Czy ktoś już coś takiego robił??

Czy cylinder to wytrzyma(jest cały z żeliwa)??

Czy zmniejszy się dużo wytrzymałość na ścieranie??

I czy orientuje się ktoś czy zamki na pierścienie tego tłoka od zestawu parmakit 105ccm będą pasować do rozwierconego cylka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposob chcesz to zrobic? tuleja ma 9 szlifow i maksymalnie mozesz uzyskac 83-84 cmm , natomiast sa zestawy tuningowe na 15-110-115cm (mj kumpel mial taki z nicaasilem lecz po paqru miesiacach pierscienie jebly i caly nicasil poszedl w dupe ) ;/

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposob chcesz to zrobic? tuleja ma 9 szlifow i maksymalnie mozesz uzyskac 83-84 cmm , natomiast sa zestawy tuningowe na 15-110-115cm (mj kumpel mial taki z nicaasilem lecz po paqru miesiacach pierscienie jebly i caly nicasil poszedl w dupe ) ;/

pozdrawiam

 

Szlifowanie a rozwiercanie to dwie różne rzeczy :) Szlifujesz o jeden rozmiar w góre a rozwiercanie to przejście wyżej niż jeden szlif czasami nawet wyżej niż wszstkie ale znając życie jakiś sprytny inżynier policzył że 9 szlifów a potem bum :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mialem 50,75mm i zostal mi jeszcze jeden szlif.

 

za chu.. tego nie zrobisz albo Ci strzeli tuleja przy rozwiercaniu albo pozniej motoru nie odpalisz albo odpalisz i bedzie Ci tyle wpieprzal paliwa ze to hoho bo beda inaczej kanaly ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nauki jazdy to służy komarek albo simsonek a pozatym jak niemasz nic do powiedzenia w temacie to nierób smietnika,pozatym jakbyś niezauważył rm niema homologacji a co za tym idzie i papierów wiec mozna tylko po lesie jeździć gdzie nie trzeba prawka, a mam 15 lat a prawko a1 na 125ccm zaczyna sie dopiero od 16 lat wiec radze na drugi raz czytac ze zrozumieniem a więc co za tym idzie nie moge kupić sobie 125

Edytowane przez gutek_rapier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby rozwiercanie bylo nieszkodliwe kazdy by cos takiego odrazu w swoim moto robil. Jak dla mnie cos takiego jak 'tuning' takich malych maszyn to rzecz bezsensowna :( To tak jakby do malara wbic zestaw 'tuningowy' 750ccm :banghead: POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby rozwiercanie bylo nieszkodliwe kazdy by cos takiego odrazu w swoim moto robil. Jak dla mnie cos takiego jak 'tuning' takich malych maszyn to rzecz bezsensowna :icon_mrgreen: To tak jakby do malara wbic zestaw 'tuningowy' 750ccm :D POZDRO

 

Nie żebym był złośliwy ale firma ABARTH robi zestawy tuningowe do malucha które dają mu jakieś 80km tylko że po 5000km można go wywalić na smietnik ale chodzi o sam fakt.

 

Oprucz tego co powyżej użytkownicy maluchów wstawiają silniki od cieniasów sporting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec widzisz .... wstawiaja silniki od cieniasow a nie rozwiercaja cylindry :smile: Troche sie zle wyrazilem odnosnie malara ale chodzilo mi nie o zmiane cylindra (co oczywiscie nie jest az takie glupie) tylko o rozwiercanie i inne tego typu kombinacje :) POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...