Skocz do zawartości

Zuzycie Tloka


DiboS60
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja napisze :icon_rolleyes: :

Wszyscy mają racje! jak pójdzie Ci pierścień albo ukruszy tłok to masz skasowany cylinder co powoduje koszty idące w setki złotych.

 

Jak nie masz kasy na tłok to odstaw do garażu i nie jeźdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasy na tlok miec niebede teraz mzoe na ferie.Odstawiam ją w garaz i wyciagam tylko w sobote zeby do dziewczyny dojechac.Mam nadzieje ze jeszcze 2 razy obroci:PNie jest tak zle we 2 osoby darady normalnie na 6 biegu jechac.wiec mysle ze jeszcze te 100 km niecale zrobi przy spokojniej jezdzie(czyli jade tak ze krece tylko do 5 tys)pozdr

 

Wydaje mi się, że oprócz tłoka masz już do wymiany korbowód oraz nicasil do naprawy. Może czas na sprzedaż pojazdu? :icon_rolleyes:

Edytowane przez marcpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcpol pewnie a ty go kupisz nie ?? :) Co do korbowodu i calej reszty to jestem spokojny.Nie ma luzow na wale :) Nie buj sie tak tanoi ci go nie oddam :) A sprzety juz ostanio zmienialem za czesto:PTroche chyba przesadzilem.Jezeli moto mi ciagnie jeszcze na 6 we 2 osoby.nie ma rewelacji ale 90 mozna leciec caly czas.POwiem wam ze jezdze jezdze bo niewytrzymam:PAle do 5 tys obrotow aby sie zawor nieotieral i niepowiekszalo sie okno wydechowe.Luzny pierscien zagladnie wtedy tam gdzie nietrzeba i bedzie lipa:PWiem ze mnie dojedziecie.Ale ten Moto musi po prostu musi zrobic jeszcze 200km a potem przyezekamze tlok mu zmienie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcpol pewnie a ty go kupisz nie ?? :icon_mrgreen: Co do korbowodu i calej reszty to jestem spokojny.Nie ma luzow na wale :biggrin: Nie buj sie tak tanoi ci go nie oddam :bigrazz: A sprzety juz ostanio zmienialem za czesto:PTroche chyba przesadzilem.Jezeli moto mi ciagnie jeszcze na 6 we 2 osoby.nie ma rewelacji ale 90 mozna leciec caly czas.POwiem wam ze jezdze jezdze bo niewytrzymam:PAle do 5 tys obrotow aby sie zawor nieotieral i niepowiekszalo sie okno wydechowe.Luzny pierscien zagladnie wtedy tam gdzie nietrzeba i bedzie lipa:PWiem ze mnie dojedziecie.Ale ten Moto musi po prostu musi zrobic jeszcze 200km a potem przyezekamze tlok mu zmienie!

 

Co do korbowodu to przeczytałem kiedyś, chyba w ŚM, że eksploatacja 2T ze zużytym tłokiem, prowadzi do szybkiego uszkodzenia łożysk korbowodu. Może autor się mylił? Zresztą to nie mój motocykl i nie moje pieniądze.

 

PS. Jak już rozwalisz silnik to napisz na pw, może kupie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś przytarłem CRma to na nikasilu porobiły sie małe wżery wziąłem papier 2000 pojechałem troche i nikasil jak nowy :) .

http://www.bikepics.com/pictures/615521/

http://img408.imageshack.us/img408/5373/dsc00087jb3.jpg

Ja bym na twoim miejscu zdjął cylinder i zobaczył na czym stoje, przecież to godzina roboty a może uratowac życie :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na koło ten nicasil wyglada jakby go tam nie bylo w niektorych miejscach...

 

Dibo. co z tego że jeździ. Jeździć będzie. Ale nicasil ma bardzo niska tolerancje, i przy wiekszym luzie, kto wie czy nie przesiadziesz sie z selekcji a na d :]

Kup sobie ogara i jeździj do dziewczyny. Każdy obrót wałem w Twoim przyadku to coraz wieksza tragedia dla silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...