Skocz do zawartości

Rejestracja pojazdu za granicy


jurer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że krąży na forum pełno podobnych tematów o różnych kwotach, i każdy co chwila sie pyta ile to kosztuje i gdzie to zrobić. Jako że jestem na świeżo z tym tematem postanowiłem napisać co i jak. Motor który sprowadziłem to Kawasaki KMX 125 rocznik 1998.

Dla leniwych kwoty w skrócie na samym dole!

Po motor udałem się do Berlina czyli jakies 200 km od Szczecina. Paliwo to jakies 160zł w moim przypadku, przywiozłem go VW LT 2.5 TD taki bus z paką.

OD RAZU ZRÓBCIE SOBIE KSERO NAJLEPIEJ 2 RAZY WSZYSTKIEGO!

Cena motoru to 650E. Spisałem z Niemcem umowe Polsko-Niemiecką. Także już tu odpadł mi koszt tłumaczenia umowy.

Następnie po przyjeździe pierwsze co to trzeba się udać do Urzędu Miasta po zaświadczenie wpłacenia kwoty 150zł za zwolnienie od podatku. Tam też uiszczamy kwotę 150zł.

Udajemy się do tłumacza przysięgłego i tam otrzymujemy poświadczenie o przetłumaczonym Brifie (u mnie był Brif a na drugiej stronie wymeldowanie, nie osobno) Koszt 60zł i zaświadczenie na umowie, że umowa jest OK

Następnie Urząd Skarbowy, tam składamy podanie VAT-24 o zwolnienie z płacenia podatku. Jeśli wszystko jest dobrze na umowie znaczki skarbowe (od nowego roku już nie ma znaczków skarbowych a opłata skarbowa.. taka karteczka, ponoć te opłaty mają być teraz wyższe-tak przysłuchiwałem się jak panie w okienku rozmawiają z petentami, mi się udało jeszcze załapać przed nowym rokiem) wyniosą 6,5zł.

W terminie do 7 dni odbieramy zaświadczenie VAT-25. W między czasie na oczekiwanie odbioru zaświadczenia możemy zrobić pierwszy przegląd. Oczywiście motor musi być sprawny!

Jedziemy na stację diagnostyczną i wykonujemy polecenia diagnosty, potrzebny Brif ale różnie to bywa z naszymi urzędnikami także miejcie wszystko ze sobą, tak samo w każdym urzędzie! Koszt 116zł

Kiedy już odebraliśmy zaświadczenie VAT-25 i zrobiliśmy przeglą, trzeba się udać do Wydziału Komunikacji.

W Wydziale Komunikacji po wypełnieniu wniosków, dostajemy dowód tymczasowy oraz tablice rejestracyjną już na stałe. Po około 2 tygodniach dostaniemy już Karte pojazdu oraz stały "twardy" dowód. Koszta to 190zł plus 20zł opłaty skarbowej. Aby odebrać kartę pojazdu i "twady" dowód potrzebne nam ubezpieczenie.

Idziemy do ubezpieczalni, w moim przypadku było to PZU, jako, że miałem zniżki 10%, wykupiłem OC i NW łączna kwota to 154zł Za jednorazową opłate czyli na rok.

Dalej się cieszymy już tylko jazdą i zbieramy na paliwo!

 

Ceny ubezpieczenia mogą się wachać w zależności od zniżek i województwa oraz ubezpieczalni.

 

Kurs Euro kiedy kupowałem to 3,72zł

 

Rodzaj wydatku Euro Pln

Motor 650,00 EUR 2 418,00 zł

Zwolnienie od VAT'u 150,00 zł

Ksero 4,00 zł

Tłumaczenie dokumentów 60,00 zł

Znaczki Skarbowe 6,50 zł

Pierwszy przegląd 116,00 zł

Rejestracja 190,00 zł

Opłata Skarbowa 20,00 zł

Ubezpieczenie 154,00 zł

Suma 3118,50zł

 

Także jak widać opłaca się jechać na zachód po motor! Do czego zachęcam! Niech nikogo nie przeraża biurokracja! W razie pytań pisać na forum lub PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Bede kupowal moto od goscia ktory sprowadzil go z niemiec 2 miesiace temu. Czy oplaty beda takie same? bo to co obliczylem wyszlo to 700zl a moim skromnym zdaniem troszke duzo :)

 

P.S Jesze jakby mi tkos powiedzial jakie dokumenty potrzebuje. Przepraszam za klopot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaty takie same! Tylko kwota ubezpieczenia może się różnić Bubu Goryl płacił 42zł... bo ma duże zniżki a pewnie rejestrował na tate :icon_twisted:, ja rejestrowałem na siebie i mam dopiero 10% zniżki... także ta kwota głównie zależy od ubezpieczenia no i ile za tłumaczenie weźmie tłumacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam taki problem: Otóz niedawno zakupiłęm Nondę NTV sprowadzoną z Włoch, koleś do motocykla dał mi jedynie (tak jak powiedział :) ) dowód rejestracyjny włoski, i chyba na nim jest informacja ze jest wyrejstrowany we Włoszech, tego dokładnie nie wiem :/ Mam pytanie czy ktoś miał taka sytuacje już i czy bedę miał jakieś problemy z rejestracją. Prosiłbym o podanie poszczególnych czynności które musze wykonać i ile około bedzie kosztować rejestracja. Z góry dziękuje za pomoc. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W Katowicach wyglada to tak:

 

koszty rejestracji ok 200 (niecałe)

przeglad standartowo 116zł

Zwolnienie z Vat (Vat 24) 150zł

Tłumaczenia 128zł (jak ktos jest z katowic i znalazł taniej prosze o kontakt)

OC bez znizek 120zł

+ inne pierdoły typu znaczki paliwo zmarnowany czas itd

 

W Katowicach trzeba liczyc max 730zł - moze ktos widział taniej ?

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku kiedy chcę kupić nowy motocykl w dilera w Niemczech. Jakie mnie czekają opłaty?

No właśnie, ja też się podłączę. Sprawdzałem w Internecie, że w Niemczech, u dilera można kupić moto taniej niż u nas, więc jeśli koszty byłyby takie same jak przy sprowadzaniu używanego - to po zsumowaniu może być też taniej niż u nas. Ma ktoś doświadczenie w tym temacie?

 

No i jak wygląda sprawa gwarancji? Czy obowiązuje w całej UE - no bo przeglądy robiłoby się na miejscu w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...